Wiggle

Arkockutay

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
Kutay
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
(link)

Ben de şu lastiklerden almayı planlıyorum ama vergi işi nasıl oluyor bunlarda 2 tane alsam cebimden toplam ne kadar para çıkar

Scudo
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Arkockutay 10.94x2=21.88$x5.79=126.73₺(2 lastik fiyatı)
126.73x1.2=152.076₺(vergili hali)
+4.71$x5.79=27.28₺(wiggle standart kargosu)
Damga vergisiydi puluydu sunumdu derken 180-185₺ arası bir rakam çıkıyor.Yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: Arkockutay

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar muhtemel buna benzer bir şey soruldu. Bu gecikmenin sebebi nedir?
Siparişi 15.09.2019'da verdim. 23.09.2019'da elimde olması gerekli. Ama ertesi gününden sonra hiç bir işlem yapılmamış.Ekran Alıntısı.PNG

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Size gümrük vergisi ve diğer yükümlülükler ile ilgili bir eposta gönderip kabul etmenizi ve cevaben eposta göndermenizi istiyorlar..
Sanki bu aşamada bekliyor...
Arkadaşlar muhtemel buna benzer bir şey soruldu. Bu gecikmenin sebebi nedir?
Siparişi 15.09.2019'da verdim. 23.09.2019'da elimde olması gerekli. Ama ertesi gününden sonra hiç bir işlem yapılmamış.211812 dosyayı görüntüle

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Size gümrük vergisi ve diğer yükümlülükler ile ilgili bir eposta gönderip kabul etmenizi ve cevaben eposta göndermenizi istiyorlar..
Sanki bu aşamada bekliyor...
Siparişi verdiğim günden 1 gün sonra, 16 Ekimde gelen mail'a cevap vermiştim.

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Az önce Skynet'i aradım. "TC numaranız istenmiş. Ama gönderilmemiş" dendi. Görevli TC numaramı istedi ve gerekli yere gönderdi.

Benden TC isteyen olmamıştı. Sadece gümrük vergisi ödeme taahhüdü ile ilgili maila cevap yazmıştım. Ayrıca bu ikinci siparişim. Daha önce de TC numaramı isteyen olmamıştı.
Muhtemelen bunlar gönderdikleri maila cevap verdiğim halde unuttular işlem yapmadılar.
1 haftadır hiç bir şey olmamış durumda yahu. Yarın elimde olması gereken siparişim için 1 hafta daha bekleyeceğim.
Sürekli takip etmek gerekiyor arkadaşlar maalesef. ?

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar bende Garmin'in bi saatini alma arifesindeyim. Takipli olarak alacağım. Okuyup anladığım kadarıyla; sipariş verdikten sonra mailimi zaman zaman kontrol edip istenen iban'a istenen tutarı göndermem. Sonrasında kargo ile bana ulaşacak?

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bende Garmin'in bi saatini alma arifesindeyim. Takipli olarak alacağım. Okuyup anladığım kadarıyla; sipariş verdikten sonra mailimi zaman zaman kontrol edip istenen iban'a istenen tutarı göndermem. Sonrasında kargo ile bana ulaşacak?
Boşuna takibe ek ödeme yapmayın. Skynet ile ya da royal mail ile gönderiyorlar ikisi de takipli. Sanırım Türkiye'ye gönderide daha önce yaşadıkları sorunlar yüzünden takipsiz göndermiyorlar :)

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Alacağım ürün 610$ civarında yine de riske girmeyeyim diyorum. Ama tavsiyeniz için teşekkürler. Sadece vergi masrafım oluyor sanırım?

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
riskli bir tarafı yok yine takipli geliyor. zaten 1 haftada elinizde oluyor.

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wiggle'dan schwalbe durano plus lastik almisyim. Bunlardan birini arka tekere taktim. Asiri ziplama yapiyordu. Ben mi hatali taktim diye bisikletci kontrolu sonrasi lastigin hatali oldugunu anladim. Kara kara dusunup yeni mi siparis verecrgim diye dusunurken @BerkEvren in tavsiyesi sonucu wiggle ile iletisime gectim. Sorgulamadan iade istemeden tekrar gonderim yaptilar sagolsunlar. Bu da boyle bir animdir paylasmak istedim.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Wiggle'dan schwalbe durano plus lastik almisyim. Bunlardan birini arka tekere taktim. Asiri ziplama yapiyordu. Ben mi hatali taktim diye bisikletci kontrolu sonrasi lastigin hatali oldugunu anladim. Kara kara dusunup yeni mi siparis verecrgim diye dusunurken @BerkEvren in tavsiyesi sonucu wiggle ile iletisime gectim. Sorgulamadan iade istemeden tekrar gonderim yaptilar sagolsunlar. Bu da boyle bir animdir paylasmak istedim.
Çok sevindim, wiggle müşterisini üzmez demiştim :) Yeterki iletişime geçilsin bir haksızlık mağduriyet varsa gideriyorlar ?

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

omermz

Üye
Tepki
60
İsim
Ömer
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
15 ekimde sipariş verdim royal mail ile gönderildi. şu an 21.10 itibariyle gelen son güncelleme aşağıdaki gibi.

05:45am
Item ReceivedISC NEW YORK NY (USPS), United States of America

Londradan çıkıp NY a niye gitti anlayamadım ancak tahmini teslim 24 dü ve bana ulaşamıcak gibi belirtilen zamanda

• Hahaha
  • Beğen
Tepkiler: :DDD ve sccetin
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@omermz Kaptanın kafası güzel herhalde :) Şaka bir yana, 2-3 gün gecikmeli de olsa gelir, merak etmeyin.

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar ben ilk defa wiggleden sipariş vermek istiyorum bazı sorularım olacak bilen arkadaşlar cevap verirse veyahut sorularıma cevap link varsa paylaşırlarsa sevinirim continental 5000 sipariş vermek istiyorum da bana maliyeti ne kadar olur siteden ödeme yapmaya kalktığımda 85 dolar fiyat çıkardı sadece ödeyeceğim miktar bu kadar mı yoksa gümrük vergisi veyahut başka engellerde var mıdır aydınlatırsanız sevinirim ve de jant seti almak için de kargo maliyeti ya da gümrük maliyeti falan farklı olur mu teşekkür ederim

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fys 85 dolar dışında vergi ve gümrük masrafı çıkacaktır. Jant seti için ücretli kargo olabilir hacimli ürün diyerekten onda da yine vergi ve gümrük masrafı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Fys

Fys

Üye
Tepki
56
İsim
YaSiN
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Batus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fys 85 dolar dışında vergi ve gümrük masrafı çıkacaktır. Jant seti için ücretli kargo olabilir hacimli ürün diyerekten onda da yine vergi ve gümrük masrafı olacaktır.
hocam mesajınız için çok teşekkür ederim gümrük masrafını nereye ödüyoruz ve de vergisini bunlarla beraber toplam ne kadar tutar bilginiz var mı teşekkür ederim hocam

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fys urun fiyati ustune %18 vergi + gumruk sunum ucreti.

• Beğen

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fys Fırat beyin bahsettiği gibi. Eğer parcelforce ile gelirse ptt dağıtım yapıyor, kargoyu size teslim ederken elden alıyorlar parayı.

• Beğen

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.638
İsim
Serhat C
Konu 90 sayfa olunca, 45 sayfası aynı soru cevap da olsa okunmuyor :(
Okunmuyor ve aynı sorular tekrar tekrar tekrar tekrar tekrar soruluyor...

Ne güzel (kolay) iş.

Keşke ilk mesaj düzenlense ya da wiggle ile ilgili bir mesajlık bir konu sabitlenip kilitlense ve süreç değiştikçe oradaki bilgi güncellense...

Ne yazık ki mükerrer bilgilerden dolayı bu konuyu takipten çıkaracağım.

Wiggle'ın kendi operasyonunda bu kadar bilgi kirliliği ve trafiği yoktur.