Wiggle

Tepki
203
İsim
samet
Benimde ayın üçünde parcel force ile gönderilen siparişden haber yok. Wiggle 48 saat sonra tekrar mail attın dedi ama wiggle dan geri dönüş yapan olmadı. Asıl garip olan ptt bunun dağıtımını yapacaksa ptt den takip yapılamıyor.
Arkadaşlar bir kaç mailden sonra wiggle bana şöyle bir teklif yaptı. Ama ben tam anlayamadım. Sizce hangisini seçmeliyim yardımcı olabilrmisiniz.

Hello samet

The investigation regarding your order 6238998778 is currently still ongoing and we will continue to chase this behind the scenes. In the meantime, however, we now want to proceed with a resolution for you and would like to offer you one of the following options:

1. A Wiggle voucher, to the value of the order which can be redeemed on site. The voucher code will be issued to you typically within 24 hours.

2. A replacement of the order which will be dispatched via our priority processing service.

3. A refund which can take up to 7 working days to receive.

If you would like to proceed with a replacement order, please confirm your full address and postcode. This is to ensure there are no further problems surrounding your delivery.

If you are having your order delivered to a business address, then please make sure to include the business name.

Please let me know which option you would like to proceed with.

Regards

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sıkıntı neydi ki kupon verelim 24 saatte kullanmanız koşuluyla değerinde diyorlar.

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
1.size kupon verebiliriz diyorlar. siparişin değerinde bir Wiggle kuponu. Kupon kodu size genellikle 24 saat içinde verilecektir diyor.

2. Bunu anlamadım tam olarak. Öncelikli sipariş gibi bir şey sanırım.

3. Geri ödeme yapabiliriz ve bu 7 iş günü sürebilirmiş.

Ben olsam geri ödeme isterdim.

Tepki
203
İsim
samet
Takip ettiğimde 18 gündür en son posta Londra dan ihraç edilmiş gözüküyor. Bir daha da haber yok.

İşin aslı bisiklet topluyorum. Parçalara ihtiyacım var. Kuponu kabul etsem ücretli gönderiyle tekrar sipariş versem daha mantıklı gibi görünüyor.

Güncelleme
Kupon teklifini kabul ettim ve tekrar aynı siparişi 2 dolar karşılığı ücretli gönderi olarak sipariş geçtim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: trainspotting35

mummy01

Üye
Tepki
26
İsim
Muhammet Ç.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim ürünlerim Türkiye ye hatta Adana ya kadar ulaşmış adres eksik diye gerisin geriye yollamışlar.PTT kargo takip sayfasında bu detaylar görünmüyordu tabiki sadece İstanbul PİM de takıldı hep.Hiçbir şekilde bana ulaşmadı ptt kargo ,ücretli gönderi isteyince farkı ne oluyor ptt kargo ile gelse bile aranıyormuyuz en azından ?

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mummy01

Takipli kargolarda olay bir tık daha ciddileşiyor o kadar. Kargo hareketlerini görebildiğiniz için daha hızlı müdahale edebiliyor, kargonun hesabını sorabiliyorsunuz. Takipsiz de ise karşınızda PTT müdürü de olsa bir şey yapamıyor.

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Biraz konu dışı olacak ama Amazon.com dan sipariş verince vergiyide alıyorlar. Sonra ekstra vergi çıkıyor mu ? Açma kapama ücretİ vs.

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz konu dışı olacak ama Amazon.com dan sipariş verince vergiyide alıyorlar. Sonra ekstra vergi çıkıyor mu ? Açma kapama ücretİ vs.
son bir senedir amazon'dan alışveriş yapmıyorum ancak öncesinde yaptığım alışveriş tecrübelerime dayanarak;
vergiyi ürünü alırken ödüyorsunuz, onun haricinde hiç bir şey ödemiyorsunuz. nedendir bilmiyorum ama amazon gönderileri gümrükte açılmıyor. bana gelen hiç bir paket açılmamıştı. artık paket içindekileri faturadan mı kontrol ediyorlar bilemiyorum. gerçi zaten ülkeye kargo yolu ile sokulması yasak hiç bir ürünü de amazon göndermiyor. bu arada amazon sizden vergiyi peşin alıyor ancak gümrükte sizden aldığından daha az ödeme yaptığı zaman da aradaki farkı size iade ediyor. bana 30 kuruş iade etmişlikleri var, böyle de dürüstler :)

Erdierdi

Üye
Tepki
4
İsim
Erdi
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Wiggle.com`dan 50$ Lık ürün aldım. Gümrük vergisi ne kadar çıkar? Takipsiz Kargo ile aldım fakat Wiggle takip numarası verdi ( Sanırım bu takip no sadece ingiltere için geçerli). Gümrük vergisi çıkarsa onu nereye ve nasıl ödüyoruz? Teşekkürler.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.368
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam okuyun herşey bu sayfaların içerisinde. Hatta 5 sayfa öncesine gidin yine aynı soruyu göreceksiniz. Hatta random bir sayfa acın büyük ihtimalle o sayfada da aynı soru ve cevabı mevcuttur. Saygılarımla.

Tepki
203
İsim
samet
Daha önceki takpsiz kargolarım skynet ile gönderiliyordu. Maksimum 10 gün içinde teslim alıyordum. Neden parcel force ile gönderim yapmaya başladıki gerçi sıkıntı parcel force değil ama ptt yi işin içine sokmamak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Bike Storm 09

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba arkadaşlar ben bir süre foruma uğramamışım bu yüzden konunun uzağındayım ama konuda aynı zaten öncelikle @Browlyn cevap yazamadım kusura bakmayın ama @erdlylmz sağolsun sipariş konusunda çok deneyimli gerekli açıklamayı yapmış bende ayın 10'undan beri bekliyordum 21'i cumartesi türkiyeye girdi gümrük işlemleri var tüm sıkıntılı olanlar ve bekleyenlerin kısa zamanda çözüme ürünlerine kavuşmalarını dilerim gelişmeleri güncel paylaşım yapalım eğer bir değişiklik yapılmışsa süreçten haberdar oluruz umarım

Daha önceki takpsiz kargolarım skynet ile gönderiliyordu. Maksimum 10 gün içinde teslim alıyordum. Neden parcel force ile gönderim yapmaya başladıki gerçi sıkıntı parcel force değil ama ptt yi işin içine sokmamak lazım.
bende bu konuyu soracaktım wiggle'a sipariş geçerken not kısmına kesinlikle ama kesinlikle parcel force ile yollamayın skynet ile yollayın yoksa siparişi geri iade ederim diyebiliyor muyuz ? @erdlylmz ben mesela haribo ürünlerini koymayın diye yazdım bekliyorum acaba ne yapacaklar ama şu skynet'in Türkiye'de solmaz nak. murat çiftçi abiler kargonun mercedesi olma konforunu ben bir sefer merlin'den verdiğim hollanda postası POSTNL ve ptt ile gelmesi şimdide parcel force ptt aracılıyla hala bekliyor olamamla yaşadım maalesef...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Ümit Kocabaş
Tepki
163
İsim
Koray Kuşçu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merlin siparişim Postnl ile 14 gündür hala türkiyeye girmedi , postnl aşırı yavaş . En güzeli skynet

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Takip ettiğimde 18 gündür en son posta Londra dan ihraç edilmiş gözüküyor. Bir daha da haber yok.

İşin aslı bisiklet topluyorum. Parçalara ihtiyacım var. Kuponu kabul etsem ücretli gönderiyle tekrar sipariş versem daha mantıklı gibi görünüyor.

Güncelleme
Kupon teklifini kabul ettim ve tekrar aynı siparişi 2 dolar karşılığı ücretli gönderi olarak sipariş geçtim.
Parçalara ihtiyacınız varsa ikinci seçeneği seçin. Parçaları yeniden gönderme seçeneği o. Üstelik "öncelikli gönderim" ile göndereceklerini yazmışlar. Eğer 2. seçeneği seçerseniz adresinizi ve posta kodunuzu (Adres hatası olmaması için) bize yeniden bildirin diyorlar.

Tepki
203
İsim
samet
Kuponu seçtim çünkü aynı ürünler 8 dolar kadar daha ucuzlamış ve sonradan ihtiyacım olan bir kaç parçayı daha ilave ettim.

• Beğen

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida