Wiggle

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İki teker bir dünya 8409

Alt limit yok, üst limit 1500 euro. 1500 euro üzeri ithalat vergileri devreye giriyor, bu nedenle daha fazla vergi ödersiniz. Aldığınız ürün parcel force ile sevk edilmiş ise PTT size teslim eder ve vergiyi ürünü teslim alırken ödersiniz. Skynet ile sevk edilmiş ise size gümrük vergisini kabul edip etmediğiniz ile alakalı mail gelir ve sürat kargo ile teslim alırsınız, bu süreci zaten daha önce tecrübe edinmişsiniz. Wiggle'ın kendisi gümrük işlemleri ile alakalı hiç bir zaman mail atmıyor.

Ben 500$ ve üzeri çok alış veriş yaptım. Bahsettiğiniz arkadaşımızın durumunu hiç bir zaman yaşamadım. Gümrük kontrol memurlarının yaptığı bir hata var ise sürece itiraz edilebilir.

Scudo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@İki teker bir dünya 8409 Kargo bugün itibari ile Türkiye'ye gelmiş görünüyor. Ama vergi kaç para geldi bir fikrim yok. Bundaki süreçte ülke içinde takip nasıl olacak. Skynette en yazanlar alttaki şekilde.

1568222275697.png

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İki teker bir dünya 8409

Alt limit yok, üst limit 1500 euro. 1500 euro üzeri ithalat vergileri devreye giriyor, bu nedenle daha fazla vergi ödersiniz. Aldığınız ürün parcel force ile sevk edilmiş ise PTT size teslim eder ve vergiyi ürünü teslim alırken ödersiniz. Skynet ile sevk edilmiş ise size gümrük vergisini kabul edip etmediğiniz ile alakalı mail gelir ve sürat kargo ile teslim alırsınız, bu süreci zaten daha önce tecrübe edinmişsiniz. Wiggle'ın kendisi gümrük işlemleri ile alakalı hiç bir zaman mail atmıyor.

Ben 500$ ve üzeri çok alış veriş yaptım. Bahsettiğiniz arkadaşımızın durumunu hiç bir zaman yaşamadım. Gümrük kontrol memurlarının yaptığı bir hata var ise sürece itiraz edilebilir.
anladım yeni verdiğim sipariş parcel force la geliyor pttden alıcaz bakalım hayırlısı umarım kısa sürede alırım tahmini teslimat 18 eylül

@İki teker bir dünya 8409 Kargo bugün itibari ile Türkiye'ye gelmiş görünüyor. Ama vergi kaç para geldi bir fikrim yok. Bundaki süreçte ülke içinde takip nasıl olacak. Skynette en yazanlar alttaki şekilde.

208934 dosyayı görüntüle
bu sky net aracılığıyla gelen bir kargo mudur yoksa parsel force ile mi bence ikiside de değil gibi ama

Ümit Kocabaş

Aktif Üye
Tepki
118
İsim
ÜMİT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Cannondale
BEnim parsel force ile geliyor sanırım PTT ile alacağım ama kardeşim üzerine aldım ve o şehir dışında ben gitsem gümrüğüne ödeyip kargoyu alabilirmiyim

horatio

Üye
Tepki
45
İsim
barış bozkurt
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba;
Wiggle dan ilk sipariş olarak bisiklet almayı düşünüyorum eşim için. 32 USD kargo çıkıyor bir de %20 vergi ödeyeceğim ürün gelince. Bunların düşünde masraf çıkabilir mi sizce?
Düşündüğüm bisiklet şu: (link)

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ümit KOCABAŞ

Kimlik kontrolü yapıyorlar, normal prosedüre göre alamazsınız. Kardeşinizin sizi vekil tayin ettiğine dair yazı isterler. Ama burası Türkiye olunca, biraz da ürünü teslim eden görevlinin vicdanına kalabilirsiniz. Kapılara paket atıp giden bir hizmet sunulduğu için çok net cevap yazamıyorum.

@horatio 1500 euro üzerinde olmadığı için başka masraf çıkmaz.

• Beğen
Tepkiler: horatio

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belli tutar üstünde wiggleda kargo yoktu. En azından ben bisiklet bakarken yoktu, bilginiz olsun.

horatio

Üye
Tepki
45
İsim
barış bozkurt
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Siparişi verdim hayırlısı ile arkadaşlar, süreci paylaşırım sizinle de. Yardımcı olan arkadaşlara selamlar.
Bugün DHL den sms geldi ürünüz DHL tarafından teslim alındı diye. Gümrüğe tabi olmadığı takdirde tahmini teslimat 19 Eylül diye de not eklemişler. Gümrüklü olacağı için süreç biraz uzayacak.

Ürün TR ye giriş yapmış.
18.09.2019 tarihinde DHL kategori3 birimine satın aldığımı gösteren evrakları, kimlik önyüzünü ve yetki belgesini mail olarak attım.
Beklemedeyim.

Son düzenleme:

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Murat çiftçiden cuma günü mail geldi vergiyi yatırmak için cuma günü mesai bitmeden yatırdım.4 gündür başka gelişme yok vergiyi yatırdıktan sonra bu kadar bekleyen var mı? önceki mesajlarda 1 günde kargoya verilenler olmuş şuan beklemeli miyim yoksa aynı kişiye mail m atayım.Tahmini teslim tarihi 13 eylül görünüyordu.

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Murat çiftçiden cuma günü mail geldi vergiyi yatırmak için cuma günü mesai bitmeden yatırdım.4 gündür başka gelişme yok vergiyi yatırdıktan sonra bu kadar bekleyen var mı? önceki mesajlarda 1 günde kargoya verilenler olmuş şuan beklemeli miyim yoksa aynı kişiye mail m atayım.Tahmini teslim tarihi 13 eylül görünüyordu.
sürat kargo ya teslim edilmesi gerekir bir kargo takip numarası yollamaları gerek yada sürat kargo mesaj atması gerek ........ takip nolu kargonuz tarafınıza teslim edilmek üzere alınmıştır diye.....
Siz şanslısınız ki skynet murat çiftçi sürat kargo ile teslim alacaksınız herşey net biz parcel force ptt ile alıcaz hala haber yok bir hafta oldu yarın tahmini teslimatın son günüydü UKİMi bile arayıp düşürüp konuştum daha gümrüğe girmemiştir dedi kadın

• Beğen
Tepkiler: Ertan M.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Benzeri benim başıma geldi, ben ağırdan alıp 1 hafta sonra falan sormuştum. Paketi 3 gün Sürat Kargo ofisinde beklettikten sonra benimle aynı kurumda çalışan (ama farklı bir birim, aynı binada bile değiliz) başka birine teslim etmişler. Profilinizde Göztepe'de olduğunuz yazıyor, bunu bana yapan da Sürat Kargo Göztepe Şubesiydi...

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar wiggle ücretin içinde vergiyi de alıyor mu (Amazon gibi) ? yoksa ekstra vergi Türkiye gümrüğe girince mi belirleniyor. Brooks b17 almayı düşünüyorum.

horatio

Üye
Tepki
45
İsim
barış bozkurt
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Devilsbutcher Amazon gibi değil maalesef, vergiyi gelince siz ödüyorsunuz

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Benzeri benim başıma geldi, ben ağırdan alıp 1 hafta sonra falan sormuştum. Paketi 3 gün Sürat Kargo ofisinde beklettikten sonra benimle aynı kurumda çalışan (ama farklı bir birim, aynı binada bile değiliz) başka birine teslim etmişler. Profilinizde Göztepe'de olduğunuz yazıyor, bunu bana yapan da Sürat Kargo Göztepe Şubesiydi...
Aynen hocam göztepedeyim , şuan kargoya verilip verilmediğini bile bilmiyorum o yüzden şuan kargocuyu suçlamak istemiyorum skynet takip sayfasından baktığımda hala (On Hold - Consignee to Pay Charges ) kısmında kaldı.Bu aşamadan sonra yine aynı takip numarasından takip edebiliyor muyuz?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Aynen hocam göztepedeyim , şuan kargoya verilip verilmediğini bile bilmiyorum o yüzden şuan kargocuyu suçlamak istemiyorum skynet takip sayfasından baktığımda hala (On Hold - Consignee to Pay Charges ) kısmında kaldı.Bu aşamadan sonra yine aynı takip numarasından takip edebiliyor muyuz?
Hayır, Skynet ile Sürat Kargo'nun sistemleri entegre değil. Sürat Kargo'nun farklı bir takip numarası oluyor, onu Murat Çiftçi'den öğrenebilirsiniz.

Bana gelen paket, gümrükten çıktığı anda Skynet'in sisteminde "dağıtımda" diye gözükmeye başlamıştı bu arada. Gerçekte 1 günde havalimanından Göztepe'ye geldi, 3 gün Göztepe'de bekledi, 5. gün başkasına teslim edildi.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende geçen hafta cuma günü mesai saati bitmeden ücreti yatırdım malum hafta sonuna gelince prosedür biraz yavaş işledi ve pazartesiye kaldı. Pazartesi sürat kargo ürünü teslim aldı şimdilik transfer halinde görünüyordu, bugün dağıtıma çıkmış ama bütün gün evde olmama karşın kapım bile çalmadı yine kendimiz gidip alacağız. Türkiye'de ya kargo firması ya geldim diyip ihbar bırakmıyor kapıya, yada çok bilmiş mahalle sakini halkımız yada bina sakinleri önemli bir şey değil gibi yırtıp atıyorlar. Bakalım ilk siparişim olarak spd ayakkabı aldım ülke içinde model+ benim ayağıma uygun olmayınca ölçülere güvenip aldım ne olacak ?

18.09.2019 eklemesi. Bugün ürünümü teslim aldım sürat kargo ile geldi kargocu sağ olsun arayıp evde olup olmadığımı sordu. Başka kargo firması olsa büyük ihtimal bakkalda olduğum için kaçırmış olacaktım.
Ayakkabıyı 47 numara almıştım giydim ayağıma tam geliyor, ilk spd ayakkabım olacak kal bağlantılarını yapacağım.

Dosyalar

Son düzenleme: