Wiggle

sümük

Üye
Tepki
17
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Ürünler şu anda İstanbul Kargo İşleme Merkezinde görünüyor. Pazartesi elime ulaşır diye düşünüyorum. PTT Kargo Takip sayfasında gümrük vergisi bedelleri çok yüksek gösterilmiş. %18 gümrük bedeli hesabına göre 522 TL ödemem gerekirken ücret 980 TL olarak belirtilmiş. Bu fark neden olabilir?

Scudo

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@sümük

bunun cevabını ben de merak ettim. ne kadardı yani aldığınız ürünler kargosuz?

sümük

Üye
Tepki
17
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Jant seti ve birkaç donanım sipariş etmiştim. Kargo ücretiyle 500 dolarlık bir alışverişti. İki ayrı paket olarak gönderiliyor. Jant seti ayrı gelecek sanırım. Hesabımda bir yanlışlık olabilir mi?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@sümük
Paketlerin birinde siparişin tamamının faturası varsa vergiyi onun üzerinden hesaplamış olabilirler. Yoksa 980 Lira, tek paketin vergisi mi?

sümük

Üye
Tepki
17
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
400+580 TL...İki ayrı paket ve takip numarası.

Son düzenleme:

sümük

Üye
Tepki
17
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Fazla gümrük vergisi hesaplanmış sanırım. Bu konuda çok şikayet var.
(link)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@sümük

Yapacağınızı şey paketler size getirildiği zaman bunu vergisi fazla hesaplanmış teslim almıyorum demenizdir. Hiçbir yere imza atmayın, iade ediyorum gibisinden yazı yazmayın. Wiggle'a da vergiler olması gerekenden fazla hesaplanmış ben bunları teslim almadım paramı iade edin demelisiniz. Onlar da size ürünler bize iade olsun o zaman paranızı iade edelim diyeceklerdir ki bu süreç çok uzundur. Siz de bankanıza faks gönderip harcamayı belirterek (miktarları, harcama tarihini ve ürün tanımlarını) itiraz edin, tarafıma teslim edilmemiştir parasını kartıma iade edin diye. Paranız kısa sürede iade olur.

Ya Wiggle yanlış evrak düzenledi ya da PTT gümrüğü vergiyi yanlış hesapladı. Sonuçta hiçbiri sizin suçunuz değil.

• Beğen
Tepkiler: Pawcraft

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muratcolakoglu
peki paketin teslim edilmediğini banka nereden bilecek?

sümük

Üye
Tepki
17
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Paket PTT şubesine bırakılmış. Ürünlere ödenen ücretin yarısından fazlası vergi olarak isteniyor. Wiggle faturayı gönderdi herhangi bir yanlışlık yapmamışlar. Bakalım Pazartesi ne diyecekler.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@soner83

Banka aracı bankası vasıtasıyla satıcıya imzalı teslim belgesini ibraz etmesini istiyor. İmzalı teslim belgesi ibraz edilemediği için para iade ediliyor. Ben böyle çok iade aldım.

@sümük

Wiggle'ın da yapabileceği bir şey yok. Belki vergilere itiraz etseniz düzeltilir ama uğraşmaya değmez. O ürünler bekleme süresi sonunda iade olacaklar. Bankanıza şikayet oluşturup paranızı iade alın, yeni bir sipariş verin.

nkucuk35

Üye
Tepki
25
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar. Ben de forumdan öğrenmiştim wiggle’ı. Geçen hafta iç ve dış lastik siparişi verdim. TRye göre kargo parası+gümrük vergisi dahil neredeyse yarı fiyatına aldım. Takipsiz aldığınızda sanırım skynet üzerinden solmaz nakliyat aracılığıyla gümrük işlemleri yapılıyor. Gümrük vergisi benim hesabımdan az çıkardılar. Direkt Ptt getirseydi daha fazla vergi ödeyeceğime eminim. Ürünler Salı günü elime ulaşacak. Sevdim bu siteyi
Edit: Ürünler schwalbe marathon dış lastik + schwalbe iç lastik

Cihan Ali

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Cihan Ali
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bu siparişi versem ne vergi çıkar? Sorunsuz gelir mi? Miktar benim için hatrı sayılır, riske girmek istemiyorum.
17AC97DC-F890-4133-83C9-FD7760AE97B3.png

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@çelikyürekli

Yaklaşık 100-105 lira vergi çıkar. Ben Wiggle ile hiç bir problem yaşamadım, sorun olacağını düşünmüyorum. Burada girdiğiniz en büyük risk ayakkabı bedeni, emin misiniz doğru bedeni seçtiğinize? Ben Adidas, Nike gibi markalarda 47 giyiyorum, Fizik yol ayakkabısı bana 47 oluyor. Shimano yol da ise 48'im. Yani ölçüleri, kalıpları iyi çalıştıysanız; endişe edecek bir şey yok.

Cihan Ali

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Cihan Ali
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@vetohan

Hiç deneme şansım olmadı malesef. Hatta ben büyük değil küçük geleceğini düşünüyorum.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@çelikyürekli kaç numara ayakkabı giyiyorsunuz acaba ? Ben normal ayakkabılarım da 46 numara giyiyorum ve bir çoğunun kulak kısmında cm bazında 30 cm yazıyor ama bazı ayakkabılara 1 küçük yada 1 büyük giyiyorum. Geçen hafta dhb mtb ayakkabı siparişi verdim onda 47 numarayı aldım. Beden tablosunda 47 için : 303mm, 48 için : 310 mm yazıyordu. Ayak tabanı mı ölçtüğümde 295mm çıkıyor. Fizik marka 47 numara ayakkabı giydiğimde çok küçük miktar boşluk kalmıştı. Bakalım wiggle'da teslim tarihi olarak 12 Eylül yazıyor gelince göreceğim nasıl olacak. Aldığım ayakkabının gri rengi 2 hafta önce 37 dolardı, kaçırdım ve 52 dolara çıktı öyle olunca siyahını aldım. Az önce baktım tüm indirimleri bitmiş ve 77 dolar olmuş.
ayakkabı : (link)

dhb mtb beden tablosu
1567968233276.png

laka

Üye
Tepki
184
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Elinizde fazla varsa bir tane de bana gönderebilir misiniz arkadaşlar?

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo
""Your parcel is on hold in London as it is over the customs threshold and customs charges will be applied upon entry into Turkey. In order to export the parcel, we require your agreement to pay these charges upon arrival into Turkey prior to delivery.
Please respond in writing confirming if you agree to pay the charges or not. The amount due will be:
Duty and taxes %18 of the value of the shipment
Total (duty and taxes)
We will export the parcel upon receiving your agreement. If you choose not to accept the charges, we will return the parcel to Wiggle/CRC who will refund you in full the amount you have paid for the goods.
A response is required for either option, to agree or refuse.
Thank you for your understanding."" B
u şekilde bir mail geldi anladığım ve translatein çevirdiği kadarı ile gümrük vergisini kabul edip etmediğimi soruyorlar. Bu nasıl yada ne şekilde cevaplamam gerekiyor ? Daha önceden durumu yaşamış yada konu hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınız bekliyorum.
abi merhaba size siparişiniz ile alakalı soracaktım da siparişinizi aldınız mı ? ve bu sipariş ne kadarlık bir tutarı vardı ki gümrük eşiğine takıldı ? gümrük eşiği kaç pound dolar yada euro ? bunları yaşayan biri olarak size sormak istedim ?

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İki teker bir dünya 8409

0.01$ tutarında bir ürün bile alsanız, Avrupa ülkelerinden gelen ürün için %18, Uzak doğu ülkelerinden gelen ürün için %20 vergi ödersiniz. Ayrıca gümrük sunum ücreti 5-6tl ve damga vergisi sanırım 1tl civarıydı bu rakama eklenir. Posta yolu ile getirilmesi yasak olmayan ürünler gümrüğe takılmazlar.

Bike Storm 09

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
Ahmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@İki teker bir dünya 8409

0.01$ tutarında bir ürün bile alsanız, Avrupa ülkelerinden gelen ürün için %18, Uzak doğu ülkelerinden gelen ürün için %20 vergi ödersiniz. Ayrıca gümrük sunum ücreti 5-6tl ve damga vergisi sanırım 1tl civarıydı bu rakama eklenir. Posta yolu ile getirilmesi yasak olmayan ürünler gümrüğe takılmazlar.
peki evet gümrükler zaten kaçınılmaz ama bir alt limit üst limit gibi bişey var sanırım yukardaki arkadaş 500 $ iki parçaya bölünmüş bir sipariş vermiş ben iki forma almıştım geçen ay 95 pound tuttu skynnet solmaz işbirliğiyle 114 tl vergi ödeyip sürat kargodan aldım ve iş bitti. Benim anlamak istediğim bu standart mı herkese mail atacaklar mı UK'dan çıkarken ? şimdi bizde yarın böyle yüklü sipariş verirsek gümrük için wiggle mail atar cevap bekler haberimiz olmaz onu bilmek istedim aslında biraz