Wiggle

SCD

Üye
Tepki
59
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Toplamı 83£ olan sepetim vardı. Sipariş vermeden önce müşteri hizmetleri ile görüşüp hiçbir kuponu kullanmadığımı belirttim ve yardımcı olup olamayacaklarını sordum. Siparişin son aşamasında ‘Wiggle ekibine not’ kısmına yazmam gereken cümleyi söyledi ve 10£ indirim alarak 73£‘a alışverişi tamamlamış oldum. Geçen hafta bugün sipariş verdim ve aynı gün hazırlanıp kargolandı. Pazartesi günü İstanbul’a giriş yaptı ve meşhur Murat Çiftçi’nin maili geldi. Aynı gün ödemeyi yaptım(99₺) salı günü gümrükten çıkışı yapıldı, Çarşamba günü kargoya verildi ve bugün elime ulaştı. Zaten en başında da wiggle sipariş sayfasında tahmini teslimat 18 Nisan perşembe olarak gösteriyordu ve tam 1 haftada elimde oldu. Sonuç olarak değerlendirdiğimde, fiyat olarak makul müşteri hizmetleri olarak ilgili ve teslimat olarak gayet normal sürede (Türkiye aşaması daha hızlı olabilirdi) olduğunu söyleyebilirim. Tekrar alışveriş yapmakta bir beis görmüyorum.

Ekleme : haribo bekledim ama gelmedi :D

• Beğen
Tepkiler: yeyu ve :DDD
Scudo

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün gelen son kargomda haribo'ya dokunmamışlar, hayret! :)195798

• Beğen
Tepkiler: :DDD

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende yok haribo :D Bu arada gerçekten çok güzel bir site. 2. sipariş elime sağlam ve hasarsız şekilde ulaştı. Santini Redux Orange ve Giro Foray gerçekten muhteşem ürünler. MIPS özelliği ise gerçekten muhteşem. MIPS olan kask almanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Dosyalar

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen hafta sele siparişi verdim takipsiz bu gün İstanbuldan gümrük takibi firması sky et ten mail attılar iban numarasına yansıyan vergiyi eft yaptım Dekontu gönderdim onlarda kargoladılar yarın yada pazartesi elime geçer.

• Beğen

SCD

Üye
Tepki
59
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@:DDD

Aynı kaskın aynı rengini aynı zamanlarda almışız :) Güle güle kullanın.

• Beğen

abzül

Üye
Tepki
65
Skynet'ten Wiggle'dan gelen gönderiniz gümrüğe kalmıştır diye bir mail aldım, yasaklı bir şey sipariş etmememe rağmen üstelik. Arayıp sebebini sorduğumda paketin içinde enerji jeli olduğunu söylediler. Ya yanlışlıkla ya da hediye olarak koydular ve bu yüzden gümrüğe takıldı. Neyse, durumu açıklayan bir dilekçe yazıp gümrüğe ilettik. Dilekçeyi kabul ettiler, bu sefer de Skynet 480 lira ardiye bedeli istedi. Paketin değeri 650 lira zaten :) Dedim geri gönderin o zaman. En az 1000tl dediler :) Sonuç olarak paket gümrüğe kaldı

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Haribo falan koyuyorlar. Gümrük memurları içinden alıyor. O gün sinirliyse gümrüğe kaldı veriyorlar.

abzül

Üye
Tepki
65
@clubber

Wiggle paket elimize ulaşınca otomatik olarak refund işleminiz yapılır diyor ama paket onlara ulaşmaycak. Biraz uğraştıracaklar :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@abzül

Bankana şikayet açıp "ürün teslim edilmedi işlemi iptal edin" gibi bir dilekçe yazmalısın. Harcama itirazı deniyor buna. Bankaya başka bilgi verme sadece "teslim edilmedi" demelisin. Ürünün ne olduğunu ve miktarını da belirtmelisin.

Bu durumda wiggle asla iade yapmaz çünkü ellerine ulaşmayacak.

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve abzül

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen gün gelen büyük ebattaki paket 2 kere açılmış. Biri Ukim kontrolünde üstten açmışlar, sonra Ptt Ukim yazan bantla kapatmışlar. Diğeri arsız ptt çalışanı tarafından altına yakın bir bölgeden tam ortadan yırtılmış, haribolar alınıp normal ptt bandıyla kapatılmış. Pes bu kadar mı açsınız kardeşim.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün kü yeni vergi uygulaması haberini öğrenince,Wiggle dan ihtiyacım olan bir çift dış lastik, bir kaç iç lastik, patlak lastik yama bantı ve Sis İzotonik jel siparişi geçtim..
Sonra içime bir kuşku düştü...Ek ücretle takipli kargo tercih etmeme rağmen İzotonik Jeller gümrüğe takılır mı, öğleyse nasıl bir yol izlemeliyim?
Deneyimli arkadaşların önerilerini bekliyorum, teşekkür ederim...

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cazci
Gıda takviyeleri gümrükten geçmeyecektir. Tüm paketi bekletirler, kargoya çıkmamışsa hemen iletişime geçin.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cazci
Niye acele ettiğinizi anlayamadım açıkçası zaten siparişleriniz 22€ nun üstünde tutacağı için sizin için bir şey değişmeyecekti ki. Ayrıca jel ler yüzünden ürünler size teslim edilmeyecektir.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siparişlerim bir hafta da elime ulaştı...
IMG_20190524_172307.jpg
126 dolares için 135 lira gümrük+ sunum haracı ödedim...:mad:
Neyse ki jeller alıkonulmadan geldi..;)

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jel sipariş edersek sipariş gümrüğü kalr mı

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.272
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@:DDD Alıkoyarlar diye takipli kargo istedim.
Ya ondan ya da UKİM deki memurun insafından olsa gerek hiç bir şeye dokunulmamış..

Son düzenleme:

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jeller bonus olmuş ama ben o riske girmezdim, geçmeme riski büyük. Neyse hayırlı olsun :)

neX

Üye
Tepki
16
İsim
Nezih Çetinsöz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Biz geçen “Black Friday” indiriminde TeamSky’ın enerji paketini sipariş ettik bir arkadaşla. Sadece jel değil suda eriyen proteinli toparlanma tozları, enerji bar’lar vardı. Hatta ben abartıp sandoz gibi suda eriyen elektrolit tabletlerden de istemiştim aynı siparişte. Kısaca Sky paketinin hediyesi suluk hariç paketlerde komple gıda takviyesiydi. Takipli Kargo da istemedik. Bırakın gümrükte kalmayı paketi açmamışlardı bile, ürünler olduğu gibi dokunulmayan geldi elimize. Ama geçen hafta, Aliexpress’ten gelen bir dolarlık havlulu bilekliklerim için gümrük sunum ücreti ödedim ?

Bu gümrük işi hep biraz şans ama bence şu yeni yasa otursun, her paket vergiye tabi deyip bir rahatlasınlar, ilk hevesleri bir geçsin; gümrük kontrol işleri de normale (yani şans faktörüne) dönecek

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Veto8

Roadlover

Aktif Üye
Tepki
169
Bisiklet
Merida
Kışın wiggle dan dhb windproof eldiven aldım yanında bu haribo da gelmişti yaşlı annem oğlum bu ne kanserojen diyerek bana bunu çöpe attırdı;) zaten sevmezdim hariboyu ama düşünmeleri güzel bence 40 ından sonra çocukluğumu hatırladım