Wiggle

Scudo

mx_mx

Üye
Tepki
19
Merhabalar. Ücretsiz kargo alt limitinin artmasıyla ilgili olarak canlı destekten ulaştım ve konu hakkındaki rahatsızlığımızı dile getirdim. Çok iyi İngilizce bilmenize gerek yok bazı online çeviricilerden yardım alabilirsiniz.
Cevaben: Yakın zamanda bazı bölgelere kargo ücretlerini güncellediklerini ve bunun ile ilgili geribildirim topladıklarını söylediler. Çok ulaşan olursa netice alırız sanırım.

• Beğen
Tepkiler: aslanefe

yeyu

take me back to my bike on the road
Tepki
188
Bisiklet
Scott
Bana da geldi bu email’den önceden ptt’ye ödüyorduk şimdi böyle mi oluyor?
708F29BF-8BCE-47FB-8F39-B8103DF8A139.png

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet aynen böyle oluyor. Bana da öyle geldi. Ödedim. Yarın dağıtıma çıkar.

• Beğen
Tepkiler: yeyu

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Wiggle'dan alacağınızı ürünleri amazon.de veya amazon.co.uk den de kontrol edin derim. Amazon gümrüğü içinde gönderim yapıyor ve daha hızlı taşıma yapıyor. En iyisi de eğer bir itirazınız varsa hemen sonuçlandırıyor. İadeleri hemen yapıyor.

Ben önce amazon'daki fiyatlarla kıyaslayıp öyle satın alma yapıyorum.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu Solmaz A.Ş. denen şirket nasıl bir ..... ise kaç gün beklettiler beni. Yok böyle kötü bir şirket.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@:DDD
Bir önceki siparişim de ben de benzer sıkıntı yaşamıştım. Soruyorsun bot gibi otomatik mesaj atıyor iletişimdeki kişi. 10 günün ardından hem wiggle hem de skynet merkeze eposta ile ulaştım, 2 günde gümrükten çıkmayan ürün çıkıverdi. Ama yine de PTT'ye göre daha hızlı. PTT'de sorun yaşanmadan 20-25 günde teslim alıyorum, ölümü görünce sıtma çok da rahatsız etmiyor :D

Runandbike

Üye
Tepki
53
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha önce izleme için ücret ödeyip siparişimin nerde olduğunu kontrol edebiliyordum. Son siparişimde takip istemedim ama ürün şu an nerde hiç bilgi alamıyorum. Takipsiz siparişlerin aşamasını nasıl görebiliriz.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Runandbike
takip kodundaki 001 i silip tekrar deneyin.

serdarrx

Üye
Tepki
38
İsim
Serdar
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,magura hidrolik yağı alsam gümrüğe takılır mı ? Yani yasak mı, vergi ödeyip almaktan bahsetmiyorum

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago

Kötü bir şirket. O yüzden en son siparişimi teslim almadım. Gümrük bildirim emaili göndermişler. Aradım konuştum. Firmayı gözüm tutmadı. Gönderdikleri email'e cevaben "ürünü almaktan vazgeçtim iade edin" diye cevap yazdım. Wiggle'a da durumu bildirdim paramı iade edin dedim. 8 hafta sonra ederiz dediler. Ne sekiz haftası dedim, ben de bankama şikayet oluşturdum (teslim etmediler şikayeti) ve ertesi gün paramı iade aldım.

Bu yüzden Amazon'dan ürün almak her zaman daha avantajlı. Birçok ürün Amazon'da da satılıyor üstelik aynı fiyatlara. Amazon'un sevkiyatları daha güvenilir. Şikayet oluşturunca hemen para iadesi yapıyorlar.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muratcolakoglu
her ne kadar 4 siparişim 1 inde gecikme yaşamış olsam da bence pire için yorgan yakmışsınız diyebilirim. Gecikme dışında bir sıkıntı yaşayanı da duymadım. PTT'nin kapıda gümrük ödemesi daha güven bir uygulama ama PTT'nin kanser eden teslimat süresinin yanında lafı olmaz. :)

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@abzül

Emin misiniz? Gümrük mevzuatatında benim bildiğim kadarıyla hidrolik sıvısını kapsayacak bir kısıtlama yok.

@serdarrx

Gümrükten dolayı değil de taşımacılık kuralları gereği gönderilmiyor olabilir. Yanıcı madde sayıldıkları için bu tip ürünleri uçakla göndermek özel prosedüre tabi oluyor, satıcılar da genelde onunla uğraşmak yerine göndermemeyi tercih ediyorlar.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@ndhakara

Benim bir kaybım yok paramı geri aldım. Daha iyi taşımacı firmalarla çalışmaları gerekir. Sonuçta nakliye için ayrıyeten para ödüyorum firmayı seçebilmem gerekiyor. Amazon'dan bu konuda memnunum. Aynı ürünü Amazon'dan alacağım.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sürat Kargo'nun böyle bir rezilliği görülmedi! Tam adresi yazdım adamlar Sarıyerde aynı sok mah. adını bulup oraya göndermişler????

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago

Solmaz Nakliyat yurtiçi dağıtımı Sürat Kargo ile yapıyor. Sürat Kargo olabilecek en kötü kargo firması. Benim de zaten ürünü iade etmemin sebeplerinden birisi de dahili dağıtımı Sürat Kargo ile yaptıklarını öğrenmemdir. Başka yerden alırım Sürat Kargo ile almam. :)

sonerogul

Aktif Üye
Tepki
342
İsim
Soner Oğul
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@muratcolakoglu
Amazon'da hiç bir bisiklet malzemesi wiggle'dan ucuz olamaz. Hatta diğer bisiklet sitelerinde dahi ekstra indirim vs olmadıkça her zaman en uygun fiyat wiggle'dadır. Üstelik kargo ücretini en düşük wiggle alır. Amazon abd'den gönderim yapıp (ki her şeyi de türkiye'ye göndermiyorlar) 15-20 dolardan aşağı hiç bir şey göndermezler. Wiggle'da 4-5 euro kargo ücreti ödüyorsunuz. Bisiklet ile ilgili ürün çeşidine bakarsak amazon wiggle'ın yanına dahi yaklaşamaz.
Teslim süresi de çok kısa, ya da bana öyle denk geldi. Şimdiye kadar teslim süresi 10 günü geçen siparişim hiç olmadı. Genelde 1 hafta içinde teslim alıyorum. Ayrıca iade edilen ürün kendilerine ulaşmadan para iadesi yapmamaları kadar daha doğal ne olabilir ki?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@soner83

Yazılanları anlamadan cevap yazıyorsunuz. Amazon daha ucuz demedim.

Amazon’un sevkiyat fiyatları yazdığınız seviyelerde değil. Aldığım için biliyorum.

İade ettiğimi de yazmadım. Kabul etmedim dedim. Elime hiç değmedi. Daha anlaşılır olarak teslim belgesi imzalamadım.

Eğer en ucuzunu arıyorsanız Wiggle dan daha düşük fiyatlı yerler de var.

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunları geçin arkadaşlar! Asıl sorun Wiggle'ın hediye olarak gönderdiği Haribo'lara el koyan gümrüğü ne yapacağız bilen var mı? İşin şakası bir yana 2 kargoda almamışlardı da şaşırmıştım :)

• Beğen
Tepkiler: :DDD