Wiggle

Scudo

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
acaba muc-off ürünlerinde de aynı şeyin olma ihtimali var mı?
neyin gelip neyin gelmeyeceği şüphesine düştüm çok acaip. tamam artık chamois ısmarlamam decathlonda zaten kralı var ama acaba işte lube'dur degreaser'dır bunlar da yasaklı mı acaba? sonuçta kimyasal şey.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pawcraft

Sıvı ve toz formundaki ürünler ne yazık ki teslim edilmiyor. Forum içerisinde yurt dışından zincir yağı alıp, ürünü geri gönderenlerin konuları mevcut. Şans eseri ürünü teslim alanlar mutlaka vardır. Riskli bir durum, dikkat etmenizde fayda var.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@erdlylmz
vay arkadaş ya ben senelerdir alıyorum hiç bir sorun çıkmamıştı neler varmış. neyse ya burada ne varsa onu alırım artık tour de france'a katılmayacağım ya

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.325
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol ayakkabısı aldım Wiggle'dan. Takip numarası ile sorguladığımda dünden beri dağıtımda diyoro_O Zannedersem Ptt dağıtıyor. Ptt'den sorgulayabileceğim takip numarasına ulaşmam mümkün mü ?192705

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.369
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hangi kargo şirketi ile geldi gönderi numaranız nedir. Dağıtımcı şirketin orginal sitesine girerseniz belki yerel dağıtım numarasını orada bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm

izzetince

Üye
Tepki
333
İsim
İzzet İnce
Bisiklet
Eddy Merckx
Son Wiggle siparişim malesef gümrüğe takıldı. Neymiş fiyatlandırılamamış ürün varmış. (iç,dış lastik ve suluk kafesleri) Wiggle kabak gibi fatura koyuyor kutuya nedir bu UKİM'dekilerin derdi bilmiyorum.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@izzetince
benim bu ay gümrüğe takılan 2. siparişim. bu sefer pompa, iç lastik ve multi-tool aldım sadece
16'sından beri UKIM'de bekliyor, bugün tekrar arayıp soracağım. Dün bütün gün meşgul verdi telefonları.
sanırım direkt wiggle'a veto koydular!
@BerkEvren haberin ola.

Erdal Ylmz

Daimi Üye
Tepki
860
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@izzetince

Böyle bir durumda (getirmesi yasak olan ürün bile olsa) sizi UKİM'e çağırmaları gerekir,kafalarına göre ürünü geri iade etme hakları yok.

izzetince

Üye
Tepki
333
İsim
İzzet İnce
Bisiklet
Eddy Merckx
@erdlylmz

Yok geri yollamadılar zaten. Dün bir kağıt geldi ve benden kimlik,fatura gibi bilgileri talep ettiler. Email ile yolladım bekliyorum.

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.325
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Wiggle sipariş geçmişinde Skynet üzerinden sorgula yazmakta. Oradan sorguladığımda da attığım ekran görüntüsü çıkıyor ortaya. Maalesef başka takip numarası yok.

Vergi ödemek için atılan mail üzerinden iletişime geçtim ve

"Merhaba,
Gün içerisinde Sürat Kargo takip numaranız tarafınıza iletilecektir."

cevabını aldım. Demek ki sürat kargo ile çalışıyorlarmış. ? Gönderisi Skynet ile gelecek olanların bilgisi olsun bundan sonra :harika:

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Pawcraft
Bu her siparişin gümrüğe sunulması (5 tl alma yöntemi) yüzünden gümrüklerde yoğunluk artmıştır büyük ihtimal :snzdglsn:

• Beğen
Tepkiler: Pawcraft

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@BerkEvren
mantıklı!
her halükarda wiggle'sız kalmadık demek ki, bir de elimize geçme süresi tahminlerimizi güncellememiz gerekiyor.

abzül

Üye
Tepki
65
Delayed Linehaul Departure

2 gündür siparişimde son güncellemede bu yazıyor. Siparişinde bu ibareyle karşılaşan oldu mu hiç?

dukehayda

Üye
Tepki
164
İsim
Haydar
Wiggle'dan sipariş verdikten sonra chat ile iletişime geçip Parcelforce ile değil mümkünse Skynet ile yönlendirmelerini istemek mantıklı. Parcelforce ile gelenler PTT'nin kucağına düşüyor ve boş boş 2-3 gün UKİM'de falan bekleyen ürünler mi dersiniz, Wiggle'ın hediye olarak yolladıkları iç lastikleri cep etmeleri mi dersiniz binbir türlü pislik var PTT üzerinden gelen kargolarda. Net bir şekilde ürünlerin çalındığını belirterek chat ile iletişime geçin, Skynet en güzeli bu noktada.

• Beğen
Tepkiler: ekranci

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@abzül

Bende de 3 gün bu şekilde kaldı. Sonra sürat kargodan mesaj geldi ürününüz yola çıkmıştır diye.

aslanefe

Üye
Tepki
63
wiggle k.kartımı kabul etmiyor. s.k.t yanlış uyarısı veriyor. Türkiye ye gönderimi durdurdu mu?

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.554
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu sitede indirimler ne zaman olur ?
ortalama gönderim ücreti ne kadar standart mı ağırlık boyuta göre etkileniyor mu ?
Vergiyi biz önceden mi ödüyoruz?

• Beğen
Tepkiler: karanbatu

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@5ef
Dönem dönem ve kara cuma gibi önemli alışveriş günlerinde indirimler oluyor. Ama anlık indirime denk gelmedim.
Belli bir tutarın üzerinde ücretsiz. O tutar altında kalınca takipli ve takipsiz olarak 2 farklı ücret çıkıyor. Bir de bisiklet ve trainer gibi ağır kargolarda farklı bir ücret var. Sepete gidip ödeme kısmına gelince ücretler çıkıyor.
Ptt ile gelirse 23€ üzerine kapıda ödeme yapıyorsunuz. Bu tutarın altında vergi alınmıyor. Ptt dışındaki özel kargo firmalarında ise kargo gümrüğe gelince size eposta ya da diğer yollarla ulaşıyorlar. Kendilerine havale/eft çekiyorsunuz. Sonrasında ürününüz gümrükten alınıp size ulaştırılıyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo