Wiggle

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Benim 2 gün önceki 21 Euro'luk siparişimi de takipli göndermişler. 2 adet dış lastik almıştım. (link)

Scudo

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Erdal Yılmaz hocam 30km/h den sonra gözlerime rüzgar carpıyor. Gözlük etkisini yitiriyor. Bu normal midir ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@turac000

Konu ile ilgisi olmayan sanırım Oakley Jawbreaker ile alakalı bir mesaj yazdınız. Gözlüğe ait konudan devam ederseniz, herkes için daha iyi olur. :)

turac000

Daimi Üye
Tepki
144
@Erdal Yılmaz
Ah pardon hocam konular karışmış :)

Cesarisback

Forum Demirbaşı
Tepki
243
Bisiklet
Diğer
Öncelikle market bölümüne yazmam gerekiyor biliyorum fakat acelem olduğu için ve görmeyenlerinde görmesi adına bende gp 4 season aldım ama alırken 110 psi basıcak el pompasını nasıl alacağımı iç lastiklerinde ona uygun olacağını düşünmediğim için ve daha ucuz lastik alıp bisikletin diğer masraflarına harcayacağımdan sadece akşam denemek için 2 km sürdüğüm hiç bir sorunu olmayan lastiklerimi 280 tl ye verebilirim. Yurt dışındada galiba en ucuz 320 tl oluyor.

yihehe

Üye
Tepki
169
İsim
emre
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
@Oğuzhan Y. ben de 20 mart pazartesi bir sipariş verdim, takip no gözüküyor. fakat gözüken tek bilgi var -- GÖNDERİLDİ - 2017-03-20 17:59:48 Avrupa / Londra -- Sizde durum nedir takip edebiliyor musunuz?

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
Birden fazla siparişlerinizi farklı tarihlerde verin. Mesela 500 dolarlık siparişi farklı tarihlere bölün. Kesinlikle vergi ödemeyeceksiniz ama kargo ödeyeceksiniz. Takipsiz de sanırım daha karlı çıkabilirsiniz.

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
@Boran06

Her ürüne kargo ücreti ödemek daha masraflıya çıkıyor :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Boran06

30 euro sınırı var biliyorsunuz, 30 euro'nun $ olarak karşılığı yaklaşık 32$ yapıyor. Düz hesap 30$ diyelim. wiggle'da ücretsiz kargo 70$ ve üzeri siparişlerde geçerli, bu rakamın altında gelen gönderiler için 5$ kargo ücreti alınıyor.

Hadi bu 5$'ı da geçtim, 500$'lık bir siparişin vergiden muaf olarak gelebilmesi için, 15 farklı paket içerisinde ayrı ayrı gelmesi ve bu şekilde satın alınması gerekiyor. İstediğiniz tarihe bölün bu değişmez, 15 farklı sipariş demektir bu.

Onuda geçtim, her aldığımız ürünün 30$ tutarında olmasını nasıl sağlayacağız? Hesapta bir hata varsa düzeltin lütfen. :)

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Erdal Yılmaz Toplamda ay içerisinde verilen siparişler üzerinden vergilendirme yapılıyor. Hani olur ya farklı günlerde verilen 30 ar dolarlık 2 ayrı sipariş Türkiye PTT sinde vergilendirilmesi gerekirken takip sisteminin eksikliği nedeniyle vergilendirilemiyor. Bunu demek istemiştim aslında. Gerek Wiggy ve gerekse Evans da bir çok kez denedim bunu(Farkında olmayarak tabii). Kesinlikle çalışıyor. Yani hani olur ya bir şey sipariş eder, bir kaç gün sonra başka bir şey daha sipariş edebilirsiniz. Bu durumda bir sonraki ayı beklemenize gerek yok !

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Arkadaşlar ben de bir şey keşfettim (daha önce yazan oldu mu bilmiyorum)
Wiggle da takipsiz diye aldığınız şeyler aslında takipli. Diğer pahalı seçenek fully tracked daha detaylı galiba.
Herneyse takipsiz diye aldığınız siparişi wiggle sitede "your account" a girip "orders" (siparişler) bölümünden "you can track ... here" veya "tracking details" diye bir yere basınca hemen altında "For more tracking information go to Parcelforce" yazısı var ona tıklayınca oradan parcelforce sitesine yönlendiriyor sizi orda kargonuzun durumunu görüyorsunuz, ayrica ordaki tracking number ile Türkiye sınırlarına girince ptt kargo takibi sitesinden nerde ne işlem yapıldığı ve kapınıza geldiği zaman ödeyeceğiniz hesaplanan vergiyi görüyorsunuz.

Unutmadan sakın yol gidonu siparişi vermeyin hele karbon ise sakın vermeyin ince kuvvetsiz bir koliye koyuyorlar benim gidon 2 kere sanki üstünde tepinilmiş gibi ezilmiş geldi. (ilki yanlış göndermişler, ikincide defalarca daha sağlam şeye koyun dedim tamam dediler ama daha feci ezilmiş geldi neyseki gidonda sorun yoktu ama karbon olsaydı içim rahat etmeyebilirdi) ... Onun dışında yanlış ürünü yazıştıktan sonra geri gönderdim geri ödeme mi yoksa ürünü tekrar gönderme mi yapalım dediler, dedim vergisini ödedim zaten geri alamam tekrar aynı ürünü (doğru olanı) gönderin ama üstüne değişim olduğunu belirtin yoksa tekrar vergi ödemek zorunda kalırım dedim. Bir de bir güzellik siz ürünü parasını ödeyip geri gönderiyorsunuz sizinki yola çıkınca takip no yu gönderiyorsunuz onlarda hemen diğerini yolluyorlar.
Neyse gönderdiler ürünü, TR sınırlarına girince takip no sundan baktım ptt sitesisinden kafamdan aşağı kaynar sular döküldü, tekrar fatura kesmişlerdi ve vergi çıkmıştı, hemen wiggle a bir mail daha döşendin size söyledim yine fatura kesmişsiniz diye, onlarda kusura bakmayın falan, fatura kesmeden çıkamıyrouz vb dediler hemde sıfır fatura olunca gümrükte sorunlar gecikmeler oluyor dediler, sonra özür dileyip vergiyi bana geri ödediler, ödediğim geri posta parasını da ödediler sonuçta onların hatası olduğu için olması gereken buydu. Yanlız dediğim gibi koli çok ezik geldi...

mfurkan

Forum Demirbaşı
Tepki
551
İsim
Furkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hakan Yazman Bazı takipsiz şekilde aldığınız ürünleri takipli şekilde yollayabiliyorlar. Normalde bende hiçbirşey gözükmüyor.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Valla ben de bilemedim arkadaşlar bedava olan kargoya basmıştım takipsiz ama neden sonra wiggle da takip no sunu elde ettim :) darısı diğer alışverişlerin başına diyelim o zaman :)

alfisti

Üye
Tepki
76
İsim
Burak Ö.
Bisiklet
Specialized
An itibari ile Ultegra 6800 fren setini takipsiz olarak sipariş ettim. Bakalım son siparişimdeki gibi şansıma kısa sürede gümrüğe takılmadan gelecek mi? :)

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
@Hakan Yazman Bu tür siparişler satın alınan mal Türkiye'ye girdiği andan itibaren takipten düşüyor.Mesela uçağın Türkiye de indiği hava alanına kadar takibi var ancak sonrası takipsiz. Zaten takipsiz denen siparişde bu. Ancak DHL, TNT gibi olanlar 2 saat öncesine kadar takibi mümkün. Ancak bizim firma bu TNT, DHL vs gibi firmalarla iş gereği çok çalışıyor. İnanın mesela 4 gün teslimat garantisi verilen ülkelere 20 günde bile teslimat yapılamıyor bazen. Aklınızda olsun !

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.489
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakan Yazman bahsettiğiniz durum gerçeği yansıtmıyor maalesef. 5 Ekim 2016 tarihinde verdiğim siparişler kayboldu gitti. Arayıp sormadığım yer kalmadı.

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
27 Şubatta kargoya verilen siparişim bugün itibariyle yine gelmedi bölgedeki 2si normal şube 1i kargo merkezi toplam 3 pttyi gezdim kargomun onlarda olmadığını öğrendiğim gerçi onlarda bilmiyorda kargomun orda olup olmadığını o ayrı bi sistemsizlik pazartesi wiggle'ı bi rahatsız ediyim birde onlar araştırsın.

iksis

Aktif Üye
Tepki
155
İsim
ihsan
Bisiklet
Canyon
aliexpressi gittigidiyor, ebay ve nihayet wiggle dan alışveriş eden biri olarak;

aliexpres %100 hariç birşey almayın.
Gittigidiyor ve ebay a hiç bulaşmayın

wiggle takipsiz den alın sorun yok arkadaşlar en son verdiğim sipariş 7 günde elimde geçti. Hepsburada dan aldığım ürün 4 gün olmasına rağmen hala paketlenemedi :D Hesabını siz yapın.

Tabii belki de ben şanslıydım bilemiyorum.