Wiggle gönderim

Thranduil

Forum Demirbaşı
Başlık
6
Tepki
773
İsim
Sadık
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Öncelikle herkese selamlar,

Bu hafta Wiggle'dan bisiklet almayı düşünüyorum, TR fiyatlarına göre 1500-2000 lira gibi daha uyguna geliyor ( %18 vergi dahil).

Şimdi bu konuda ne gibi bir tavsiyeniz olabilir? Wiggle'da ürünü sepete attım, devam ettikten sonra teslimat şekli olarak "By bulky delivery" işaretli. Yani bu kısım değiştirilemiyor. Bu şekilde sipariş verirsem TR sınırları içerisinde PTT ile mi dağıtım yapılıyor?

Son olarak, banka kartı ya da kredi kartıyla ödemeyi TL olarak yapılabilir miyim ve banka kartı için döviz hesabı gerekli mi acaba?

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Başlık
0
Tepki
244
İsim
Mehmet Bulak
Bisiklet
Merida
Wıggle ptt ıle dağıtım yapıyor. Sıparıs verdıkten sonra kargotakıp üzerınden kontrol edebılıyorsun. Ben geçen hafta sıparış verdım 1 haftada elıme ulaştı.
Kredı kartın ınternet alışverışlerıne açıksa başka bır şeye ıhtıyacın yok. Banka kendı kuru üzerınden çevırıp TL olarak çekecektır.

• Beğen
Tepkiler: Thranduil

Thranduil

Forum Demirbaşı
Başlık
6
Tepki
773
İsim
Sadık
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayırlı olsun hocam. Siz de mi bisiklet almıştınız?

Yanlış anlamayın en büyük tedirginliğim yolda başına bir şey gelmesi. Sonraki süreci düşünmek istemiyorum. :)

BveP

Üye
Başlık
0
Tepki
107
Bisiklet
Fuji
@Thranduil
Wiggle'dan bisiklet almış biri olarak elimden geldiğince yardımcı olayım.

Öncelikle sitede para birimi olarak Euro ya da USD değil, Sterlin seçip ödemeyi öyle yapın. Az bir miktar da olsa karınız olacaktır bu şekilde. TL birimli kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz, bunda bir sorun bulunmuyor.

Bisiklet gibi büyük siparişler DHL ile geliyor, PTT değil. Takip numarası ile DHL web sitesi üzerinden takip edebiliyorsunuz. Türkiye'ye ulaştığında DHL sizinle telefonla irtibat kurup email adresi isteyecek ve bu adrese gerekli belgeler (kimlik fotokopisi, aldığınız ürünün web sayfasının ekran görüntüsü vs.) ve vergi ödemesi yapacağınız hesap numarasını iletecek. Belgeleri yollayıp ödemeyi yaptıktan sonra 1-2 gün içinde tarafınıza teslimat yapılacak. DHL'in dağıtım yapmadığı bölgelerde Sürat Kargo'ya veriliyor sanırım. Ancak büyük şehirlerde DHL kendi dağıtım yapıyor.

Sanırım tüm sorularınızı yanıtlamış oldum. :)

Thranduil

Forum Demirbaşı
Başlık
6
Tepki
773
İsim
Sadık
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sistemde fiyatları ABD Doları olarak görüntülemiştim, İngiliz Pound'una çevirince dediğiniz gibi küçük de olsa fark oldu.

En önemlisi kargo sürecini öğrenmem oldu. Daha önce Sürat kargo ile bir takım yorumlar görmüştüm, büyük ürünlerin DHL ile geldiğini öğrendiğim de iyi oldu. Belki öğrenmesem de ürün bir şekilde ürün tarafıma sorunsuz ulaşırdı ama bilgi dahilinde olmak en azından içimi rahatlatır.

Bu arada düşündüğüm bisiklet Fuji Touring 2019 standart modeliydi ancak öğrendiğim kadarıyla bazı parçaların kalitesinde geçmiş yıl ya da yıllara göre düşüş olmuş. Aklımda Carraro CRT World vardı ayrıca. Ondaki parçaların kalitesi bir tık daha iyi ve zengin donanımı var. Ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.

BveP

Üye
Başlık
0
Tepki
107
Bisiklet
Fuji
@Thranduil
Rica ederim. Ben de Fuji Touring 2018 almıştım. Carraro ile kıyaslanamaz Fuji. Eğer aklınızda bu iki model varsa hiç düşünmeyin, direkt Fuji alın.

Thranduil

Forum Demirbaşı
Başlık
6
Tepki
773
İsim
Sadık
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aman hocam demeyin öyle. :) Bence ikisi de çok iyi bisikletler. Seçeneğimde Wiggle olmasaydı Carraro'yu seçerdim nitekim de öyle düşünüyordum fakat Wiggle'daki Fuji'nin fiyatı 2200-2300 lira gibi daha uygun TR'ye göre. Bende Fuji'nin ağır basan kısmı şüphesiz kadrosu.

Bu arada bisikletin elinize ulaşması ne kadar sürdü hocam?

izzetince

Üye
Başlık
0
Tepki
247
İsim
İzzet İnce
Bisiklet
Eddy Merckx
@Thranduil

Paypal kullanabiliyorsanız boşuna banka komisyonu da ödemezsiniz.

BveP

Üye
Başlık
0
Tepki
107
Bisiklet
Fuji
@Thranduil
Tabii kişisel tercihler ancak ben Carraro'nun kadrosu ile Fuji Touring kadrosunu karşılaştırmam bile. Hele bir de bu kadar fiyat farkı varsa. Ama dediğim gibi, bu tamamen benim görüşüm. Sizi etkilemek için söylemiyorum. :)

Siparişi oluşturduktan 6 gün sonra bisiklet adresime teslim edildi. Oldukça hızlı işledi tüm süreç.

• Beğen
Tepkiler: Türko ve MakRo

:DDD

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
297
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Madem konu açılmışken Wiggle GCN in reklam verdiği mağazalardan biri ve güveniyorum. Bugün Giro Foray ve Santini eldiven siparişi verdim ve Türkiyede 650 TL olan Giro Foray Mips’i 350 TL ye aldım. Yaklaşık 60-70 TL vergi gelecektir eldivenle beraber. Bu gidişle Türkiyede bisiklet mağazası kalmaz Decathlon dışında.

• Beğen
Tepkiler: rodya

Pawcraft

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
310
bedava kargo için min sipariş 100 euro olmuş :(((

yeyu

take me back to my bike on the road
Başlık
12
Tepki
172
Bisiklet
Scott
İki gün önce sipariş vermiştim 68$’a kargo yoktu

• Beğen
Tepkiler: :DDD

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
297
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de 3 gün önce verdim 88 dolara kargo yoktu.

dukehayda

Üye
Başlık
4
Tepki
131
İsim
Haydar
bu hiç hoş olmadı işte. İngilizce bilen herkesin support üstünden bu konudaki rahatsızlığını dile getirmesini öneririm, yapılabilecek tek şey o.

Vedat_Çakar

Daimi Üye
Başlık
7
Tepki
441
İsim
Vedat Çakar
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wiggle den çok sipariş geçtim roller bile aldım ne 15 günü geçen Siparişim oldu nede kaybolan çoğu da gümrüksüz geldi

Başlık
4
Tepki
102
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dukehayda

Kargo ücreti ile ilgili iletişim kuran oldu mu?

Forum Demirbaşı
Başlık
0
Tepki
297
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
194773Gümrük için böyle bir email geldi. Bakalım ödeyeceğim. Sizce dolandırılır mıyım? :D

mx_mx

Üye
Başlık
0
Tepki
18
Merhabalar. Ücretsiz kargo alt limitinin artmasıyla ilgili olarak canlı destekten ulaştım ve konu hakkındaki rahatsızlığımızı dile getirdim. Çok iyi İngilizce bilmenize gerek yok bazı online çeviricilerden yardım alabilirsiniz.
Cevaben: Yakın zamanda bazı bölgelere kargo ücretlerini güncellediklerini ve bunun ile ilgili geribildirim topladıklarını söylediler. Çok ulaşan olursa netice alırız sanırım.

• Beğen
Tepkiler: aslanefe
Yukarı Alt