Wiggle gönderim

M.Bulat

Aktif Üye
Başlık
22
Tepki
90
Bisiklet
Cannondale
son olarak.. iki ürün almak istiyorum biri 100dolar diğeri 10dolar.. vergisini 110 dolar olarak mı ödeyeceğim? yoksa sadece birininkini mi ödeyeceğim

Türka¥

Forum Bağımlısı
Başlık
103
Tepki
2.885
Bisiklet
Ghost
@M.Bulat

ikisi ayrı ayrı gönderilecekse, her paketin gümrük vergisi ayrı hesaplanır..
yani 100dolarlık paketiniz için vergi çıkarken 10dolar için vergi çıkmaz..

ikisi tek bir pakette gönderilecekse, 22euro sınırını aştığı için toplam rakam dikkate alınır ve 110dolar üzerinden vergi hesaplanır..

• Beğen
Tepkiler: Şeffaf ve M.Bulat

adilmusazafer

Daimi Üye
Başlık
22
Tepki
232
İsim
Adil Musa ZAFER
Bisiklet
Scott
En son 2016 da sipariş vermiştim. Takipsiz kargo ile Garmin Edge 1000 almıştım vergi ve kargo ücreti ödememiştim. Vergi işi şans olabiliyor. Şimdi de bir kaç bişey almayı düşünüyorum. Son zamanlarda alışveriş yapan arkadaşlar sanırım sorun yaşamamış. Wiggle yine tercih edilebilir sanırım..

szerA

Üye
Başlık
1
Tepki
64
Bisiklet
Canyon
@adilmusazafer

Ben gecen hafta (18 subat) siparis vermistim. Ertesi gun kargoyaverildi. Bugun gumrukten gecti. Solmaz nakliyat bugun surat kargoya teslim etti. Hizdan ve arada bir araci olmasindan dolayi memnunum. Muhattap olabilecegin birileri var en azindan. Bence gonul rahatligi ile tercih edebilirsiniz.

ndhakara

Aktif Üye
Başlık
2
Tepki
253
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiye'ye Skynet ile gönderim başladığından beri ulaşım süresi oldukça kısaldı. Hoş şu anda beklediğim sipariş 1 haftada gümrüğe girdi ve cumadan beri gümrükte. Skynet'e eposta ile sordum kontrol sürecinde dediler. Bugün de çıkış yapmazsa wiggle'a soracağım. Ama her şartta ptt skynet e geçişle wiggle işleri baya düzeldi.

Carraro71

Üye
Başlık
0
Tepki
39
İsim
Mustafa KACAR
Bisiklet
Carraro
Hocam benim takipli kargolu siparişim parcelforce ile ptt ile gönderildi. Ulaşması da 2 haftayı buldu. Sitesinden de efektif bir şekilde takip edemedim. 16 sinda gümrüğe giren ürün 25 inde elime geçti. Sadece gümrüğe girdiğini görebildim takip adresinden. Sonrasında ansızın teslim edildi ptt görevlisi tarafından. Sitesine de yazdım bu durumu ama herhangi bir şekilde telafi etmediler. Bir daha takipli kargoya hoş yere para vermem.

ndhakara

Aktif Üye
Başlık
2
Tepki
253
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Carraro71
Takipsizler skynet ile hem takipli hem de hızlı geliyor. Takipliyi de skynete kaydırmayı unutmuşlar :D

• Beğen
Tepkiler: Carraro71

Pawcraft

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
293
benim takipli siparişim nedense gümrükte işleme alınmadan beklemeye girdi ve adresime kağıt geldi. Bizzat UKIM'e gitmem gerekiyormuş. Aradığımda da ben bizzat oraya gitmezsem gümrük işleminin başlamayacağını söylediler, bir hafta süre dolunca geri yollanacakmış. Bilgi de vermiyorlar. Tabii ki işi gübü bırakıp gürmrüğe gidemeyeceğim.
Aldığım da chamois krem, iç lastik ve topeak el pompası (c20 falan değil düz pompa).
nihayetinde ben de şu sonuca vardım ki takipsiz aldığımda daha rahat oluyor bu süreç.

bu ara benzer birşey yaşayan var mı?

Pawcraft

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
293
@trainspotting35
aynı kremden daha 2 ay önce 3 tane aldım bir sorun çıkmadı.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
8.264
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yukarıda yazdıklarınızdan en sorunlusu krem gibi gözüküyor diğerlerinde sıkıntı çıkmaz. Geçen sefer içeriğine bakan bir gümrükçüye rast gelmişsinizdir. Bu sefer farklı birisine.

• Beğen
Tepkiler: ratm

Pawcraft

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
293
@trainspotting35
vallahi insan değiller.
hayır yani senelerdir alıyorum chamois cream ve ilk defa oldu böyle bir şey şaşılacak iş. Herneyse haklısınız başka bir sebep ben de göremiyorum.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Murat B.

Forum Trolü
Başlık
22
Tepki
8.665
Bisiklet
Specialized
@Pawcraft

İşini yapan memur için "insan değiller" demenin mantığını çözemedim... Aşağıdaki alıntı Gümrükler Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden:

Soru: Kozmetik ürünlerinin posta/hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün müdür?
Cevap:
Hayır, 30.03.2005 tarihli ve 25771 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5324 sayılı Kozmetik Kanununun ikinci maddesiyle kapsamı belirlenmiş olan kozmetik ürünlerinin muaf olarak posta ve hızlı kargo yoluyla getirilmesi mümkün bulunmamaktadır.
Kaynak:
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Pawcraft

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
293
@Murat B.

mantığına tümevarım metoduyla ulaşılıyor, zira şimdiye kadar insan olan gümrük memuru görmedim ve bu seferkinin de insan olmadığı çıkarımını yaptım.
Diğer yandan, çıkarım yapmama gerek yoktu aslında çünkü arayıp sorun nedir deyince söyleyemeyiz cehennemin dibine gelmeniz gerekiyor demek zaten yeterince küstah bir davranış.

Tatmin oldunuz mu her konuda bir fikri olan forum trolü bey?

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
16.408
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Bence en büyük şansızlığımız Murat Bey gibi komple kişilerin sayısının azlığı.Benim gözümde kendisi bir ''all rounder'' .

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Başlık
10
Tepki
8.264
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizi düşündükleri için büyük ihtimalle ayaklarına çağırmışlar. Diğer iki ürünü geri göndermiyoruz buyurun alın yasaklı ürünü geri gönderiyoruz diyecekleri için. Sizi düşünmüş olmasalar ne uğraşalım kardeş komple gönderilim geriye paketi derlerdi.

Başlık
0
Tepki
0
İsim
Dali Bali
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Cyclocross
@PoliceBike

Vergi ne kadar ödediniz acaba bende Cube axial ws race disc alacağım

Pawcraft

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
293
acaba muc-off ürünlerinde de aynı şeyin olma ihtimali var mı?
neyin gelip neyin gelmeyeceği şüphesine düştüm çok acaip. tamam artık chamois ısmarlamam decathlonda zaten kralı var ama acaba işte lube'dur degreaser'dır bunlar da yasaklı mı acaba? sonuçta kimyasal şey.

Yukarı Alt