Wiggle gönderim

BveP

Üye
Konular
0
Bisiklet
Fuji
Fuji touring 2018

Linkteki mesajda bahsettiğim Fuji Touring'i bugün teslim aldım. Perşembe siparişini verdiğim bisiklet bugün DHL ile kapıma kadar teslim edildi. %18 gümrük vergisi dışında herhangi bir bedel de talep edilmedi benden. DHL hakkında birçok kötü yorum okumuştum, gayet şeffaf bir şekilde, sıfır sorunla yönettiler süreci.

ophellia

Üye
Konular
0
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar 52dolarlik bir lastik aldim haliyle gümrüğe takılacak bu ücretini kime nasil ödüyoruz?

PoliceBike

Üye
Konular
2
Adı
Okan T
Bisiklet
Bianchi
Fuji touring 2018

Linkteki mesajda bahsettiğim Fuji Touring'i bugün teslim aldım. Perşembe siparişini verdiğim bisiklet bugün DHL ile kapıma kadar teslim edildi. %18 gümrük vergisi dışında herhangi bir bedel de talep edilmedi benden. DHL hakkında birçok kötü yorum okumuştum, gayet şeffaf bir şekilde, sıfır sorunla yönettiler süreci.
Hayırlı olsun ben de şuan gümrük sürecinin tamamlanmasını bekliyorum.

D2CEA471-7314-44F2-B0CE-DF6FADAA7A6D.jpeg C1A21A10-9596-4B19-A7F8-4B500EEEA3FA.jpeg Bisikletimiz geldi

ophellia

Üye
Konular
0
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar bugün bir mail geldi 22 euroluk sınırı aştığım için gümrük ücretini ödemem gerektiğine dair ve ödedim. Maili atan firma solmaz nakliyat şimdi ürünü evime hangi firma getirecek?

ndhakara

Üye
Konular
0
Adı
Cihat
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar bugün bir mail geldi 22 euroluk sınırı aştığım için gümrük ücretini ödemem gerektiğine dair ve ödedim. Maili atan firma solmaz nakliyat şimdi ürünü evime hangi firma getirecek?
Bana sürat kargo ile geliyor, sizde de aynı olur sanırım.

ndhakara

Üye
Konular
0
Adı
Cihat
Bisiklet
b'Twin
Evet sms ile hem kargo teslim bildirimi hem de takip numarası geldi.

Kerim BEŞER

Forum Bağımlısı
Konular
11
Arkadaşlar benim ürün geldi. Korkum yersizmiş. Skynet ile gönderim yaptılar. Chainreaction dan aldığım ürün wiggle dan tedarik edilerek gönderildi. Bir arkadaşım wiggle ın chain reaction ı satın aldığını söyledi. Araştırmadım. Ürünün türkiyede solmaz nakliyat tarafından gümrük işlemleri halledildikten sonra sürat kargo ile yollandı. Benzer durum yaşayacak olanlar İçin paylaşıyorum.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Wiggledan onca alışverişimden sonra skynet - solmaz - sürat kargo üçlüsüyle bende tanıştım ve bence ptt ye göre süreç çok hızlı ilerliyor. Skynet -Solmaz A.Ş yetkilisinden gümrük ücreti hakkında mail geldi mailde izah edilen şekilde ücreti gönderdim akşmında sürata teslim ettiler sabah geldi. En azından karşında muhatap insanlar var ptt gibi yapmıyorlar telefonlar açılıyor.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Konular
57
Bisiklet
Salcano
Geçen ay aldığım dış lastik vs. parçalar nedeniyle Skynet ve Solmaz ile ben de tanıştım. Başta gelen maili dolandırıcı zannettim. Skynet diye kurye ismi mi olur :D hiç güven vermedi, nakliye firmasını da ilk defa duyunca biraz araştırdım meğer gerçekmiş :) ödedim bende gümrüğü, kargoya vermişler paketi. Bugün gelir herhalde..

Büdüt: paket gelmiş. 03 Ocakta sipariş vermiştim. 11 günde elime ulaşmış oldu.

Son düzenleme:

Yegah

Daimi Üye
Konular
7
Adı
M.Can
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar geçen hafta wiggle üzerinden 70 küsür dolarlık bir siparişim oldu. Ürünler türkiyeye varmış gümrükte görünüyor. Bugün solmaz nakliyat adı altında murat çiftçi isimli bir şahıstan şöyle bir mail aldım.

WIGGLE firmasından gelen ürününüz 22 EUR değerinin aşılması sebebi ile gümrüğe kalmıştır.Sizin adınıza gümrükten çekim işlemlerinin yapılabilmesi için ödeyeceğiniz toplam tutar bilgisi aşağıda belirtilmiştir.
Aşağıda ödeme için istenen tutarların açıklaması mevcuttur.

hesaplarına gümrük tutarı kadar havale geçmemi istiyorlar. daha önce başına gelen oldu mu acaba? ben gümrük bedelini teslimatta ptt görevlisine yapıyorum hep böyle bir ödeme yöntemini ilk defa gördüm.

bysutcu

Aktif Üye
Konular
5
Adı
Yusuf Emre
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar geçen hafta wiggle üzerinden 70 küsür dolarlık bir siparişim oldu. Ürünler türkiyeye varmış gümrükte görünüyor. Bugün solmaz nakliyat adı altında murat çiftçi isimli bir şahıstan şöyle bir mail aldım.

WIGGLE firmasından gelen ürününüz 22 EUR değerinin aşılması sebebi ile gümrüğe kalmıştır.Sizin adınıza gümrükten çekim işlemlerinin yapılabilmesi için ödeyeceğiniz toplam tutar bilgisi aşağıda belirtilmiştir.
Aşağıda ödeme için istenen tutarların açıklaması mevcuttur.

hesaplarına gümrük tutarı kadar havale geçmemi istiyorlar. daha önce başına gelen oldu mu acaba? ben gümrük bedelini teslimatta ptt görevlisine yapıyorum hep böyle bir ödeme yöntemini ilk defa gördüm.
Hocam wiggle artık gönderimlerini skynet üzerinden sağlıyor. skynet in türkiye ayağı bu solmaz nakliyat. siz ödemeyi hesaba geçip mail ile bildirdikten sonra sürat kargo ile adrese teslim yapıyorlar.

Tepkiler: Yegah

Ahmetkhrmn

Aktif Üye
Konular
1
Adı
Ahmet Kahraman
Bisiklet
Focus
Sipariş verirken hediye seçeneğini işaretleyen var mı? varsa süreçte bir değişiklik oluyor mu?

ekranci

Daimi Üye
Konular
5
Adı
Kemal
Bisiklet
Canyon
Sipariş verirken hediye seçeneğini işaretleyen var mı? varsa süreçte bir değişiklik oluyor mu?
benim aklıma geldi aslında ama denemedim. deneyen varsa ben de merak ediyorum
Hediye seçtiğinizde içine fatura konmayacağı için gümrüğe girmesi kesinleşecektir... Sonra gümrük memuru araştırma sonucu muhtemelen kafasına göre fiyat biçecek sizden ona göre vergi isteyecektir. Bu tip "duygusal" işlerde belirsizliği tercih etmenizi tavsiye etmem. :kötü:

ozips

Aktif Üye
Konular
0
Adı
özalp
Bisiklet
Lapierre
Ben denedim ama değişen bir şey olmadı. gene vergisini ödedim. :):)

Yukarı Alt