Wiggle gönderim

Ozbf

Üye
Konular
0
Adı
Oz
Merhaba,

wiggle dan trainer sipariş edeceğim ama bedava kargo seçeneği çıkmıyor. You have bulky items diyerek 29 dolar kargo ücreti gösteriyor. Bedava seçeneği kaldırıldı mı bilginiz var mı?

PoliceBike

Üye
Konular
2
Adı
Okan T
Bisiklet
Bianchi
Merhaba,

wiggle dan trainer sipariş edeceğim ama bedava kargo seçeneği çıkmıyor. You have bulky items diyerek 29 dolar kargo ücreti gösteriyor. Bedava seçeneği kaldırıldı mı bilginiz var mı?
Sanırım boyut büyük olduğu için öyle bi seçenek olmuyor.

ophellia

Üye
Konular
0
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar şu ürünü almak istiyorum acaba vergi uygulanabilir mı? Birde adres olarak PTT gösterip oradan elden alabiliyor muyuz ?
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

vetohan

Daimi Üye
Konular
0
@ophellia

$22’i geciyor, vergi uygulanir. Bildigim kadariyla da yapamiyorsunuz elden almayi.

EnesKlf07

Daimi Üye
Konular
13
Adı
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@vetohan Teslimat adresi evi yazdığımızda ptt de dağıtıma çıkmadan aldım ben bir kaç defa evrak işlerinin bitiminde alınıyor diye biliyorum.

EnesKlf07

Daimi Üye
Konular
13
Adı
Enes Kalfa
Bisiklet
Scott
@ophellia Verdiğiniz linkteki lastik 1 adet eğer arka ve öne takmak için alacaksanız 44 eurodan %18 vergi ödersiniz. Tekini alırsanız da 22 eurodan %18 ödersiniz.

uniteamsah

Aktif Üye
Konular
1
Adı
rmzn
Bisiklet
Cube
@ophellia %18 ve ek olarak damga ve mühür vergisi alırlar. Her zaman 5 te 1 vergi olarak düşün

burcinhan

Daimi Üye
Konular
1
Adı
Burçinhan Doğan
Bisiklet
Scott
İngiltere kargolar için vergi hesaplaması yaklaşık %20 düşünülmeli ve gümrük vergisini de gümrük işlemlerinin bittiği günkü güncel döviz kurundan hesaplanacağını bilmek gerekiyor.

uniteamsah

Aktif Üye
Konular
1
Adı
rmzn
Bisiklet
Cube
@Ozbf 80*120cm ebatinda zamanında siparişim olmuştu. Kargo falanda odememistim. Kutu büyüklüğü olmaması lazım. Sanırım artık ürün bazlı bedava kargo seçeneği sunuluyor.
Daha önceden trainer alan arkadaşlar daha net ve doğru cevap vereceklerdir.

Ozbf

Üye
Konular
0
Adı
Oz
@Ozbf 80*120cm ebatinda zamanında siparişim olmuştu. Kargo falanda odememistim. Kutu büyüklüğü olmaması lazım. Sanırım artık ürün bazlı bedava kargo seçeneği sunuluyor.
Daha önceden trainer alan arkadaşlar daha net ve doğru cevap vereceklerdir.
Sanırım. Başka ürün seçip denediğimde takipsiz seçeneği çıkıyor ama ona da 4,74 dolar diyor. Bedava kargo ya kalktı ya da belirli ürünlerde var.

ndhakara

Üye
Konular
0
Adı
Cihat
Bisiklet
b'Twin
Ayın 7sinde gümrüğe, 10'nunda ise PTT PİM'e girdi ve 3 gündür bir güncelleme yok. Takipsiz bekleyen arkadaşlar rahat olsunlar, TR içindeki işlemler er ya da geç bitiyor ve kapınıza geliyor. Takipsiz almış olmanın belirsizliği kafa karıştırsa da böyle hareketsiz yatan kargonun bekleyişinin verdiği gıcık hisse tercih ederim. :)
Yani PTT gerçekten dayaklık bir firma, bırakın yurtdışı paketleri, Ankara'ya Salı günü ulaşan gönderdiğim kargo hala dağıtıma çıkmayı ya da şubeden alınmayı bekliyor. Mevzu PTT ise takipsiz kargo huzurdur xD

Yegah

Daimi Üye
Konular
7
Adı
M.Can
Bisiklet
Trek
12sinde verdiğim sipariş bugün gümrüğü geçerek şehrime doğru yola çıkmış. 5 günde elimde olmuş olacaktı ki araya pazar girdiğinden 6 günde gelmiş olacak :rolleyes:

Leventİ

Aktif Üye
Konular
5
Adı
Levent
Bisiklet
Cube
Benim gönderim böyle görünüyor. Gümrük ödemesinden dolayı beklemeye almışlar. İletişime geçmeye çalışmam gerekir mi? PTT getirince PTT memuruna
ödeyecem sanmıştım.

Adsız.png

Gringo1903

Aktif Üye
Konular
0
Bisiklet
Scott
@Leventİ mail gelmiş olması lazım bir kontrol edin. Orada hesap numarası ve ödemeniz gereken tutarı yatırınca, işlemi hallediyor aracı firma.

Leventİ

Aktif Üye
Konular
5
Adı
Levent
Bisiklet
Cube
@Leventİ mail gelmiş olması lazım bir kontrol edin. Orada hesap numarası ve ödemeniz gereken tutarı yatırınca, işlemi hallediyor aracı firma.
Evet mesajı yazdıktan sonra mail geldi :) Hallettim teşekkürler. İnternette arama yapınca çıkmıyor. Bi anahtar kelime ekleyelim buna:

On Hold - Consignee to pay charges

Benim gönderim böyle görünüyor. Gümrük ödemesinden dolayı beklemeye almışlar. İletişime geçmeye çalışmam gerekir mi? PTT getirince PTT memuruna
ödeyecem sanmıştım.

Eki Görüntüle 183236

Ziya On Road

Hem Yolcu Hem Turcu
Konular
9
Adı
Ziya Bilgitoğlu
Bisiklet
Diğer
Wiggle'dan hep takipli kargo ile satın alıyordum, bu sefer takipsiz kargo ile satın aldım. Takiplide tahmini teslimat tarihi 18 Aralık, takipsizde 19 Aralıkdı. Skynet diye bir firmayla gönderdiler. Cuma günü Skynet'den ödemem gereken gümrük vergisi ile ilgili mail gönderdiler. Hemen eft yapıp dekontu mail olarak geri döndüm. Ayın 17'si yani dün kargo elime ulaştı. Takipsiz almak daha avantajlı sanırım. En son seferinde takiplide belirttikleri tarihte kargo Türkiye'ye girmiş İstanbul'da 5 gün beklemişti.

Yukarı Alt