Wiggle

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Wiggle da şu ara ücretsiz kargo olduğu için bende alışverişe niyetlenmiştim ama takip numarası olmaması çok ilginç. Almanlarda kargo ücreti 15-20 euro ama sıkıntısız geliyor takip nosu da veriyorlar, bazen pttde fazla bekliyor ama oda yoğunluktandır. Birde wiggleda ürün sayısı az her şeyi bulamıyorsunuz ama bazı ürünler hatrı sayılır indirimler alıyor. Sanırım wiggle chainreactioncycles i de satın almış.

Scudo
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alper 76 Teşekkürler.Peki sitede ki tahmini teslimat süresi olarak TR'ye giriş süresinden mi bahsediyor?Ona göre mail atmayı düşünüyorum.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Ceyhun Özkan siz satın alalı ne kadar oldu bilmiyorum ancak çok çabuk gönderiyorlar, sadece ben bu 15 temmuz olayları ve ustune de ağustos PTT tatili gibi olaylara takildim diye düşünüyorum.
Kendi hesabınızı kullanarak site üzerinden mail atın daha hızlı cevap alırsınız. Böyle olunca satın alma numarası vs de göründüğü için bir şey anlatmaniza gerek kalmıyor.
Üzerinden 10 gün geçtiyse endişelenebilirsiniz normalde bu surede kargo da olur, en geç 15 günde ulaşır.

Dün konuştuğum PTT cı bir arkadaşım takip numarası olmayan kargolarin yavas ulaştırıldığını ve kaybolabilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Maalesef her yerde şerefsiz adamlar var olabiliyor

@ozansefer haklisiniz ancak bike24 mesela 20 €kargo istiyor -e insaf be kardeşim 60tl... pompa alacaktim zaten o kadardı.
:):)

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tahmini teslimat süresi 20 eylül olan siparişimin takip numarası yok. Elime ulaşmadı. Bekliyoruz bakalım.. Sanırım sıkıntı olacak :)

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şu belirsizlik can sıkıcı. Hani bilsem 10. ayın 10 unda gelecek sorun yok. Takip de edemiyorum :) gümrük parasını da cepte tutuyorum her gün sınav oluyorum harcasam mı harcamasam mı diye :D

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugüne kadar Wiggle dan iki adet siparişim oldu. Bir çift lastiğim yaklaşık 5 günde elime ulaştı. Fren balatalarım ve kablolarımın elime ulaşması yaklaşık 15 günü buldu. Bazen çılgın indirimler yapıyorlar kargo ücreti de çok uygun. Continental Ultra Sport II lastiklerin çifti kargo dahil 80 tl ye aldım.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@trainspotting35 bende bundan önce garmin 810 almıştım chainreaction'dan 7 günde elime ulaşmıştı. Şimdi wiggle'dan da 1000 sipariş ettim 12 gün oldu gerçi araya bayramda girdi ama takip numarası olmaması can sıkıcı. Mail attım ayın 3'ü bekleyin lütfen diyor. Bakalım ne olacak.

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
Bütün yurt dışı alışverişlerde işin içine PTT kargo girmişse sorun oradan kaynaklanıyor. Bende bu pazartesi takipsiz olarak pedal sipariş ettim bakalım nolacak.
China post da bile daha bir kez ürünlerin gümrüğe girmediğini görmedim.

Özcancan

Argon 18
Tepki
815
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Bende wiggle üzerinden 02.09.2016 tarihinde campagnolo zonda jant seti aldım. Ayın 5inde Türkiye geldiği yazıyor ama hala ses seda yok. Çarşamba gelmezse mail atın dediler bakalım sabır

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
@alper 76 sizin PTT ci arkadaşa söyleyin gidip dağıtım merkezinden kendi almışlığım var :) öyle kuzu kuzu toz içinde yatıyordu teslimatım. Tamamen işgüzarlık başka bişey değil.
Bence hele ki aliexpres falan görünce zaten umursamıyorlar. Takip numarası olmayan kargo ingiltereden iki gün içinde çıktı.

@Özcancan aynı tarihte merlinden kargo ücretli siparişim var iki adet onlarda gelmedi. Muhtemelen gümrükte sıra bekliyor. 9 gün tatil nedeniyle yığılma olmuştur.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Oktay O. Daha önce gittim ancak öyle kuzu kuzu yatan bir şey görmedim. En son wiggle macerası sonrası wiggle ı takip numarası vermediği için pek tercih etmiyorum. MERLİN veya chainreactioncycles dan alıyorum. hatta chainreactioncycles çok hızlı.
Aliexpress konusunda haklisiniz artık her önüne gelen ıvır zıvır alınca pek onemsemiyorlar diye ben de düşünüyorum. Yine de dün bizi şaşırtan bir şey oldu. Aliexpress dhl ile göndermiş ve zırt diye 5 günde geldi kargo...

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@alper 76 katılıyorum. Chainreaction'dan 6 iş gününde almıştım kargomu. Bende bundan sonra wiggle 2. plana atacağım. bu arada bike24 nasıl oradan hiç alışveriş yapmadım. Onun için de hızlı diyorlar?

Oktay O.

Aktif Üye
Tepki
182
İsim
Oktay O.
Bisiklet
Canyon
@alper 76 işte dediğim gibi işin içine PTT girince ortalık karışıyor. DHL, UPS bunlarda zaten genelde sıkıntı olmaz. aliexpress ten yaptığınız alımlarda bakın mesela satıcı aynı gün içinde ürünü çıkarır maksimum 2 gün içerisinde de Çin gümrüğünden çıkar. sonrasında 1 aylık Türkiye serüveni başlar :)
böyle yazınca arkadaşınız sorumlusuymuş gibi oldu :) bizatihi tepkim kurumun kendisinedir.
demek aliexpress de küçük süprizler yapabiliyor :)

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen ayın 29'un da verdiğim ayakkabı+pedal siparişimi bugün PTT'ye kendim giderek teslim aldım.Önce yok falan dediler biraz diretince oraya buraya baktılar buldular:)Ne zaman geldiğini merak edip sorduğumda ise dağıtıcı arkadaş, daha geleli birkaç gün falan oldu dedi.Muhtemelen araya bayram tatili girdiği için böyle oldu.Bir de çalışanlardan birisi takipsiz olanların posta/mektup muamelesi gördüğünü söyledi, yani kargo gibi evinize kadar getirmiyorlarmış oraya buraya bırakma durumu harbiden gerçekmiş.Demem o ki PTT ile içli dışlı olun kargoyu alana kadar:D

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@adilmusazafer bike24 iyi ancak 20€ kargo istiyor işler orada bozuluyor.
Geçen gün sırf merakimdan bike24e mail atıp " kargo ücretiniz yüksek bir şeyler yapın " dedim . Adamlar cidden cevap yazmış" maalesef TR ye fiyatlar yüksek kargoyu indiremiyoruz" demişler.

Hangi firma olursa olsun bence işlerini iyi yapıyorlar... wiggle da kaybolan malların ücretini çabuk iade etmişti ancak aldığım tarihin ustunden bakıyorum da cidden çok zaman geçmiş.
@Ceyhun Özkan ben de PTT cı arkadaşlar da aynı şeyi söylüyor oraya buraya bırakma ve geç iletilmesi hakkında... o yüzden tanıdık bir esnaf vs sağlam bir adres verilmeli.

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan

Özcancan

Argon 18
Tepki
815
İsim
Özcan
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Kargosu gelen var mı?22 gün oldu hala ses seda yok.Takip numarası falanda vermiyorlar :mad:

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Özcancan bende bekliyorum. Tahmini teslimat 21 i yazıyordu 2 gün geçti bakalım ne olacak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Posta dağıtım merkezi kendisine yakın olanlar için yazıyorum; size en yakın posta dağıtım merkezine giderek, adresinize dağıtım yapan kişi ile görüşmenizde fayda var. Takipsiz paketlerin sorgulaması, sistem üzerinde hiç bir şekilde yapılamaz. Ancak dağıtım elemanı, isimden elindeki paketleri kontrol edip size az veya çok bir bilgi verebilir.

Benim sürekli uyguladığım bir yöntemdir. Tavsiye ederim.

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Erdal YILMAZ pazartesi günü dağıtım merkezine gidip ismim ile sağı solu karıştırtabilir miyim? "abi bi kargom vardı ingiltereden bi bakalım bi araştıralım" hani isim sadece yeterli oalcak mı bunun için?