Wiggle

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cihazın TL karşılığı 4100 lira, vergisi 774 lira çıktı. Sensör bulunmuyor.
Toplamda 4874 TL ye mi gelmiş oldu.
Önceden yazsaydınız keşke bir Giant sahibi olarak yardımcı olmak isterdim. Mayıs sonu Almanya ya gideceğim.

Scudo

alprtsyrn

Üye
Tepki
25
İsim
Alper Taşıyaran
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar az önce wiggle üzerinden garmin 130 plus siparişi verdim. Forumda okuduğum kadarıyla onay emaili falan geliyormuş. Yapmam gerekenler hakkında bir bilgilendirme yazısı var mı ? Veya yardımcı olabilecek var mı ? Teşekkürler şimdiden

Adsız.png

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.464
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Toplamda 4874 TL ye mi gelmiş oldu.
Önceden yazsaydınız keşke bir Giant sahibi olarak yardımcı olmak isterdim. Mayıs sonu Almanya ya gideceğim.
Evet belirttiğiniz tutara gelmiş oldu.
Teklifiniz için çok teşekkür ederim. Hiç aklımın ucundan bile geçmezdi böyle bir şey.
Benimki de biraz aceleye geldi. Sarı siteden 4650 liraya sıfır kutulu satışı vardı.
Satıcıya biraz indirim talep ettim ve sadece 50 lira indirim yaptığı için bunun da gazıyla siparişimi geçmiş bulunmuştum.
:)
Merhabalar az önce wiggle üzerinden garmin 130 plus siparişi verdim. Forumda okuduğum kadarıyla onay emaili falan geliyormuş. Yapmam gerekenler hakkında bir bilgilendirme yazısı var mı ? Veya yardımcı olabilecek var mı ? Teşekkürler şimdiden

287025 dosyayı görüntüle
siparişiniz onaylanıp ürün hazırlanacak (being processed)
sipariş hazır olduktan sonra fatura kesilecek ve kargoya teslim edilmek için hazır hale gelecek (processed)
kargoya teslim edildikten sonra sevk edilecek ve sizinle takip numarası numarası paylaşılacak (despatched)
Bu süreç yaklaşık 2-3 iş günü alıyor.

eğer kargo firması Skynet olursa (değişim gösterebiliyor) Türkiye'deki temsilcisi Solmaz Nakliyat ile çalışıyorlar.
size ürünü göndermeden önce vergileri ödemeyi kabul edeceğinize dair onay maili atacaklar. TC kimlik numaranız ile yanıt vereceksiniz.
onayladıktan sonra taşıma işlemi başlayacak. Ürün Türkiye'ye geldiğinde Solmaz Nakliyat size vergi tutarını bildirip ödeme dekontu talep edecek.
ödeme yapıp Tc numarası ile dekontu paylaştıktan sonra gümrük süreci tamamlanacak ve ürün dağıtıma çıkacak.

özetle süreç bu şekilde işliyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: alprtsyrn

alprtsyrn

Üye
Tepki
25
İsim
Alper Taşıyaran
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet belirttiğiniz tutara gelmiş oldu.
Teklifiniz için çok teşekkür ederim. Hiç aklımın ucundan bile geçmezdi böyle bir şey.
Benimki de biraz aceleye geldi. Sarı siteden 4650 liraya sıfır kutulu satışı vardı.
Satıcıya biraz indirim talep ettim ve sadece 50 lira indirim yaptığı için bunun da gazıyla siparişimi geçmiş bulunmuştum.
:)

siparişiniz onaylanıp ürün hazırlanacak (being processed)
sipariş hazır olduktan sonra fatura kesilecek ve kargoya teslim edilmek için hazır hale gelecek (processed)
kargoya teslim edildikten sonra sevk edilecek ve sizinle takip numarası numarası paylaşılacak (despatched)
Bu süreç yaklaşık 2-3 iş günü alıyor.

eğer kargo firması Skynet olursa (değişim gösterebiliyor) Türkiye'deki temsilcisi Solmaz Nakliyat ile çalışıyorlar.
size ürünü göndermeden önce vergileri ödemeyi kabul edeceğinize dair onay maili atacaklar. TC kimlik numaranız ile yanıt vereceksiniz.
onayladıktan sonra taşıma işlemi başlayacak. Ürün Türkiye'ye geldiğinde Solmaz Nakliyat size vergi tutarını bildirip ödeme dekontu talep edecek.
ödeme yapıp Tc numarası ile dekontu paylaştıktan sonra gümrük süreci tamamlanacak ve ürün dağıtıma çıkacak.

özetle süreç bu şekilde işliyor.
Çok teşekkür ederim :) Takipli kargo ile almadim 10 dolar gibi bir fiyatı vardi. Yine de takip numarasi paylaşılır mı?

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

coeptis

Üye
Tepki
2
İsim
Mehmet
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

Tam yeri burasi degil ama benim yeni duzenlemeyle ilgili aklima bir sey takildi. 1500 euro olan bir limitin 150'ye indirildigi yaziyor. Acaba ben duz vatandas olarak, mevcut prosedurle wiggle siparisimi(elbette 150 ustu) verebilecek miyim yoksa gumrukten gecmesi icin farkli adimlar mi gerekecek?

Tesekkurler.

• Beğen

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.464
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok teşekkür ederim :) Takipli kargo ile almadim 10 dolar gibi bir fiyatı vardi. Yine de takip numarasi paylaşılır mı?
Skynet ile gönderilirse paylaşılıyor ve Skynet sitesinden takip edebiliyorsunuz.
Merhaba,

Tam yeri burasi degil ama benim yeni duzenlemeyle ilgili aklima bir sey takildi. 1500 euro olan bir limitin 150'ye indirildigi yaziyor. Acaba ben duz vatandas olarak, mevcut prosedurle wiggle siparisimi(elbette 150 ustu) verebilecek miyim yoksa gumrukten gecmesi icin farkli adimlar mi gerekecek?

Tesekkurler.
(link)

• Beğen

oguzhan83

Üye
Tepki
95
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wiggle.com veya wiggle.co.uk ye girdigimde hicbir urunu gostermiyor. Turkiye'ye gönderimi kapatmış olabilirler mi?

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Almanya ipsini kullanarak kontrol ettim ürünler gözükmüyor. Global bir soruna benziyor.

Umut Tuna1

Daimi Üye
Tepki
524
İsim
Umut
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti

alprtsyrn

Üye
Tepki
25
İsim
Alper Taşıyaran
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Wiggle.com veya wiggle.co.uk ye girdigimde hicbir urunu gostermiyor. Turkiye'ye gönderimi kapatmış olabilirler mi?
Evet az önce siparişime bakmak için girdiğimde ben de fark ettim. Acaba mevcut siparişlerimizde bir sorun olur mu ? Henüz sevk edilmemiş gözüküyor.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Muhtemelen siteden kaynaklı bir sorun. Ben yurtdışındayım bende hiç bir ürünü göremiyorum. Arama motorundan arayınca ürün çıkıyor ama stoklarla kalmadı diye uyarı veriyor.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti

oguzhan83

Üye
Tepki
95
İsim
Oğuzhan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önceki mesajıma güncelleme.Site tekrar açılmış. Sanırım sistemsel hata vardı.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kaç zamandır lastik bekliyorum tubeless continental GP5000 bir türlüğü stoğa gelmedi. merlinden baktım orda da 75 euro diyor tanesine :)

ne olacak böyle bu durumlar...

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
kaç zamandır lastik bekliyorum tubeless continental GP5000 bir türlüğü stoğa gelmedi. merlinden baktım orda da 75 euro diyor tanesine :)

ne olacak böyle bu durumlar...
Alman sitelerinde daha uygun. Ayrıca yeni gümrük yönetmeliğine göre vergi açısından da avantajlı olacak. Bike24, Bike Discount, Bike Components...vb.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alman sitelerinde daha uygun. Ayrıca yeni gümrük yönetmeliğine göre vergi açısından da avantajlı olacak. Bike24, Bike Discount, Bike Components...vb.
biraz daha bakınayım madem :) teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Veto8

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çetin bana jant al😂
Bakarım gidince. Büyük şeyler olmuyor genelde Bike24 mağazasında küçük bir dükkan. Elektronik cihazlar, şehir bisikletleri, pompalar falan oluyor.

alprtsyrn

Üye
Tepki
25
İsim
Alper Taşıyaran
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
...

Son düzenleme:

Cagdasa

Üye
Tepki
183
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şimdi son tahlilde 100USDlik bir ürüne vergi dahil 130USD veriyoruz? Şu yeni vergilendirmeden ürün alan olduysa bizi bir aydınlatsa..