Wiggle

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron "Location Turkey" yazdığı için olabilir mi ?
Sistemde hala transit halinde yazdığı halde paketi teslim aldığım da oldu..
Location Türkiye ama Londradan yola çıktı :) Ne diyeyim sen haklısın ben yurtdışı alışveriş yapmadığım için pek bilgim yok sizin kadar.. :) iyi forumlar.

Scudo

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürün TR'de gümrükte görünüyor. Herhangi bir e-mail aldınız mı gumruk ucretiyle ilgli ?
Evet. Çarşamba günü mail geldi ve hem İngilizce hem de Türkçe "... kabul ediyorum" diye cevap verdim.

• Beğen
Tepkiler: FatihOrbea

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yok yok Skynet'ten hızlı. Ben baya talihliyim bu konuda :D

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@:DDD Malesef bende tam tersi, 20 sinde ayrı ayrı sipariş ettiğim 2 ürün, birisi takipli, diğeri ücretsiz gönderim, 24 ünde İstanbul’a girdi, şimdi biri gümrükçü de biri Solmaz da büyük ihtimal, PTT ile gelecek olan yüksek ihtimal 2 haftayı bulur, diğeri en geç Çarşamba.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Torba kapandı, yarın şubeye gelir. Şubeden eve gelmesi sıkıntı. O yüzden şubeye gidip alıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başımız belada.... Kıraça giren çıkamıyor .asdfghjklş.PNG

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar Ctesi siparişimin geri döndüğünü düşünüp nedenini sormuştum. Siparişin TRye gelmiş/Londradan yolda/gümrük işlemleri bekliyor/sıkıntı yapma gibi cevaplar aldım. Ancak Ctesi'den bu yana hiç bir değişiklik yok.
Size bana ulaşmış siparişimin ve hala hiç bir gelişme olmayan siparişimin takip görüntülerini paylaşmak istiyorum.
Teslim edilen ekran görüntüsünde sarı kalemle işaretlediğim "Gümrük İşlemlerini Bekliyor" aktivity'sinden sonra bir daha "in transit" aktivity'si gerçekleşmemiş. Ancak teslim edilmeyen siparişimin ekran görüntüsünde neden "location"İstanbul olarak belirtilip ve ayrıca karşısında "Gümrük İşlemlerini Bekliyor" activity'si olayından sonra yeniden "in transit" activity'sine geçmiş aklım almıyor.
Ayrıca Cuma saat 19'dan beridir hiç bir gelişme neden yok?Ekran Alıntısı.PNGEkran Alıntısı1.PNG

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar Ctesi siparişimin geri döndüğünü düşünüp nedenini sormuştum. Siparişin TRye gelmiş/Londradan yolda/gümrük işlemleri bekliyor/sıkıntı yapma gibi cevaplar aldım. Ancak Ctesi'den bu yana hiç bir değişiklik yok.
Size bana ulaşmış siparişimin ve hala hiç bir gelişme olmayan siparişimin takip görüntülerini paylaşmak istiyorum.
Teslim edilen ekran görüntüsünde sarı kalemle işaretlediğim "Gümrük İşlemlerini Bekliyor" aktivity'sinden sonra bir daha "in transit" aktivity'si gerçekleşmemiş. Ancak teslim edilmeyen siparişimin ekran görüntüsünde neden "location"İstanbul olarak belirtilip ve ayrıca karşısında "Gümrük İşlemlerini Bekliyor" activity'si olayından sonra yeniden "in transit" activity'sine geçmiş aklım almıyor.
Ayrıca Cuma saat 19'dan beridir hiç bir gelişme neden yok?217902 dosyayı görüntüle217903 dosyayı görüntüle
İlk resimde neden Türkiye yazdı bilemiyorum ancak o kargo ozaman halen Londradaydı. Şuan ise yolda merak etme bir iki güne güncellenir bilgiler.

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk resimde neden Türkiye yazdı bilemiyorum ancak o kargo ozaman halen Londradaydı. Şuan ise yolda merak etme bir iki güne güncellenir bilgiler.
Evet zaten ben de onu merak ediyorum. Neden Lokasyon'un altına Turkey yazmışlar. O yüzden Ctesi günü onu sordum: "siparişim neden tr'ye gelir gelmez geri dönmüş olabilir?" diye.

ZirZop

Daimi Üye
Tepki
338
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Ayrıca Cuma saat 19'dan beridir hiç bir gelişme neden yok?217902 dosyayı görüntüle217903 dosyayı görüntüle
Bence kargo takipteki Türkiye bilgisi yanlış girilmiş. Paket hala İngiteredeymiş o anda gibi sanki. İngiliz gümrük kurallarına göre belli bir limit üstündeki alış verişler için ek onay gerekiyor diye belirtilmiş Wiggle sayfasında. Sanırım 850 dolar üstü kargolarda yurtdışına gönderilmesinin İngiliz gümrüğü tarafından ayrıca onaylanması lazım diye bir bilgi okumuştum. Alış veriş tutarınız bu limitin üstünde mi?

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence kargo takipteki Türkiye bilgisi yanlış girilmiş. Paket hala İngiteredeymiş o anda gibi sanki. İngiliz gümrük kurallarına göre belli bir limit üstündeki alış verişler için ek onay gerekiyor diye belirtilmiş Wiggle sayfasında. Sanırım 850 dolar üstü kargolarda yurtdışına gönderilmesinin İngiliz gümrüğü tarafından ayrıca onaylanması lazım diye bir bilgi okumuştum. Alış veriş tutarınız bu limitin üstünde mi?
Hayır limit altında görünüyor. Toplam £375 tutarında. ($489 civarı) Toplam 6 ürünü 2 paket olarak gönderiyorlar.
Hayır İstanbul bilgisi yanlış yazıldıysa ayın 24'ünden beridir hiç bir "delayed" olmamasına rağmen 4 gündür nasıl TR'ye ulaşmıyor onu da anlamıyorum

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayır limit altında görünüyor. Toplam £375 tutarında. ($489 civarı) Toplam 6 ürünü 2 paket olarak gönderiyorlar.
Hayır İstanbul bilgisi yanlış yazıldıysa ayın 24'ünden beridir hiç bir "delayed" olmamasına rağmen 4 gündür nasıl TR'ye ulaşmıyor onu da anlamıyorum
Unutmaki yurtdışında birçok ülke cumartesi ve pazar çalışmıyor bu nedenle gün sayarken bu durumu göz önünde bulundurmalısın. Ayrıca 4 gün çokta uzun bir süre değil. Alış veriş yaptıktan sonra teslim edilme tarihini hangi tarihe verdiler?

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Unutmaki yurtdışında birçok ülke cumartesi ve pazar çalışmıyor bu nedenle gün sayarken bu durumu göz önünde bulundurmalısın. Ayrıca 4 gün çokta uzun bir süre değil. Alış veriş yaptıktan sonra teslim edilme tarihini hangi tarihe verdiler?
Bana teslim tarihi 29 ocak. Yarın yani.

Cuma günü Londra'daki tüm işlemler bitmişti. En kötü ihtimal uçak ptesi TR'de olsa bana gümrük vergisi ödeme maili çoktan gelmiş olması gerekliydi düşünüyorum.

Aslında benim esas derdim, eğer ürünler gerçekten Londra'ya döndü ise pakette değişiklik yapayım bari.

Bu arada ptesi sabah Solmaz Nakliyat'ı aradım. "bugün teslim alacağız büyük ihtimal" gibi muallak bir cevap verdi.

Benim kafamda bir komplo teorisi var. Wiggle paket hatası yaptı ama bunu bana bildirmiyor. Paketi düzeltip yeniden gönderecek. 🤔

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Cuma günü Londra'daki tüm işlemler bitmişti. En kötü ihtimal uçak ptesi TR'de olsa bana gümrük vergisi ödeme maili çoktan gelmiş olması gerekliydi düşünüyorum.

Aslında benim esas derdim, eğer ürünler gerçekten Londra'ya döndü ise pakette değişiklik yapayım bari.

Bu arada ptesi sabah Solmaz Nakliyat'ı aradım. "bugün teslim alacağız büyük ihtimal" gibi muallak bir cevap verdi.

Benim kafamda bir komplo teorisi var. Wiggle paket hatası yaptı ama bunu bana bildirmiyor. Paketi düzeltip yeniden gönderecek. 🤔
Paketin geri dönmemiş, zamanlara bakarsan 13:42 londra 15:56 Türkiye yazıyor. Yani 2 saat 14 dk gibi kısa sürede geri gitmesi imkânsiz Londra Türkiye arası normal uçuş süresi bile ortalama 3 saat 30dk :) Direk wiggle canlı destek hattına sor bence.

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Paketin geri dönmemiş, zamanlara bakarsan 13:42 londra 15:56 Türkiye yazıyor. Yani 2 saat 14 dk gibi kısa sürede geri gitmesi imkânsiz Londra Türkiye arası normal uçuş süresi bile ortalama 3 saat 30dk :) Direk wiggle canlı destek hattına sor bence.
Maalesef canlı yardım için çok meşgul bilgisi geliyor. Mail atın diyor. Attım ama halen cevap yok.

Biraz önce Solmaz Nakliyat'ı aradım. "Birazdan size gümrük vergisi için mail atacağız" dedi. İnşallah bakalım.

Yani bu kadar forumu meşgul ettim, Solmaz'ı 2 kere aradım. Sadece skynet'in kargo takibini düzensiz ve yanlış yapmasından.

Kargo takibini bu kadar yalan yanlış yapacaksa neden biz takip ücreti ödüyoruz anlamıyorum.

Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu gün garip olay oldu benim için, aynı zamanda sipariş ettiğim 2 ürün, birisi takipli , diğeri takipsiz ürünüm, aynı anda Türkiye ye geldi, PTT ile gelen takipsiz kargom, elime ulaştı, extradan 10 dolar ödeyip takipli kargom hala solmaz ticarette, mail ile gümrük ücretini göndermelerini bekliyorum.
Bundan sonra wiggle dan , takipsiz kargo ile alışveriş yapıcam. Takipsiz dediği sadece Türkiye ye gelirken takip edemiyorsun, Türkiye ye girdiğinde , tüm hareketleri, PTT kargo takipten adım adım takip edebiliyorsun.
Bu arada , cuma gecesi sipariş verdim, bu gün ulaştı elime.

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
PTT ile geldi. Takipte hala Kıraç'ta gözüküyordu, bir baktım kapı çaldı. Anlayamadım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

Bi paket hatası olursa karıştıran wiggle olduğunu sanmıyorum büyük ihtimalle Skynet'tir. :) (benim kargonun birini kaybettiler bir daha siparis vermek durumunda kaldım) Takip kodunu belirterek cs@skynetworldwide.com; buraya mail atabilirsin .. Umarım paketinde sıvı jel , krem vs.. bir sey yoktur. Arkadaşlarında söylediği gibi Cmt/Pzr çalışmıyorlar.. Normalde işleyiş 2. paylaştığın resimdeki gibi olmalıydı.. bazen karışıklık olabiliyor ya sisteme geç giriyorlar. Ya da erkenden eger bizim gumruge paket geldiyse ben 1 haftayı gozden çıkarıyorum..

• Beğen
Tepkiler: asibol

ZirZop

Daimi Üye
Tepki
338
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Skynet Türkiye bacağı Solmaz Nakliyat ile ilgili ilginç birşey paylaşayım. Wiggle gönderimi dün teslim aldım. Toplam teslim süresi atılan mailer, gümrük bedellerinin ödenmesi vs ile birlikte 14 günü buldu. SkyNet' ten gelen kargoyu gümrükten çekip MNG kargo ile bana yollarken Solmaz adresteki cadde adını alıcı adı olarak girmiş. Ahmet Demir caddesini, Alıcı: Ahmet Demir olarak girmiş. Benim adım hiç geçmiyor. Neyse ki bu etiketi Wiggle etiketinin üstüne değil de başka bir yere yapıştırmış. kargocu ikaz etti. "Abi isimle takip etmeye çalışsan bulamazdın. Alıcı adı diye cadde adını yazmışlar, eski etiketin üstüne etiket yapıştırılsaydı paketi teslim edemezdik" dedi. O an farkettim. Çok komik hata. Ancak paketin size ulaşmasında sorun çıkarabilir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Özcan ve sccetin