Whistle Guipago' yu çaldılar (Kayseri)

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sevgili bisiklet dostları daha 4 ay önce almış olduğum ve gözüm gibi baktığım Whistle marka Guipago 1160 model bisikletimi, Kayseri' de eski stad yerine yapılan Kayseri Forum alışveriş merkezinin kilitlemiş olduğum bisiklet park yerinden 04.02.2012 saat 14:30 16.00 sularında çaldılar. Çalınma sonrası kısa süreli bir şok ardından olayı polise aksettirdim. Polis ekibi Forum'un güvenlik merkezinde kameraları inceledi. Ne yazıkki olay esnasında bisiklet park yerine bakmakta olan kameranın otoparkta yer alan bir araca zoom yaptığından görüntü almadığı görüldü. Emniyet müdürlüğünde hırsızlıkla ilgili tutanak tutuldu. Velhasıl 3 gündür bisikletim kayıp. Bisikletim mavi-beyaz renklerinde olup 28 jant ve 27 vitestir. Üzerinde sonradan taktırmış olduğum siyah plastik çamurlukları mevcuttur. Kayseri' de bu bisikletten toplasan 2 veya 3 adet bulunacağından diğer bisikletlerden hemen ayrılacak ve bisiklet dostlarının dikkatini çekecek bir bisiklettir.
    Bir ihtimal bu bisiklet kayseri dışında satışa sunulabilir. 2 el Whistle guipago bisiklet almak isteyenlerin bisikleti kontrol etmeleri doğru olacaktır.
    Bu bisikleti gören kişilerin polisi veya 05012021010 numaralı telefonla beni aramaları bisiklet sevgisi adına rica olunur.
    Bu hırsızlık olayında bir diğer ilginç durum ise Kayseri Forum yetkililerinin bisikleti bırakın bir ulaşım aracı bir tornavida olarak bile görmemeleri oldu. Şahsen bisikletimin güpegündüz çalınması alışveriş merkezinin güvenlik zaafı içerisinde olduğunu düşündürdü. Bu hırsızlık nedeniyle tazminat davası açılma durumunu araştırıyorum. Bu hususta yardımcı olursanız sevinirim. Benzer olaylarda sonuç alan arkadaşlar varmı.
    İlginiz için hepinize teşekkürler.

Volkan Ceyhan bunu beğendi.
  2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Alışveriş merkezleri bina önlerine bisiklet otoparkı adı altında belli bölümler yapabiliyorlar ama maalesef hiçbir güvenlik önlemi almıyorlar. Bisikleti çocukların kullandıkları bir oyuncak gibi gördükleri içinde maalesef sizin belirttiğiniz gibi "tornavida olarak bile görmemeleri" durumu ortaya çıkıyor. Bildiğiniz gibi bi dönem basında yer alan bir habere göre "Kişilerin mağazalarda kaybettiği eşyalardan" mağaza yöneticileri sorumlu tutuluyor. Belki kaybolan bisikletiniz alışveriş merkezi sınırı içinde olduğu için alışveriş merkezi yönetimi sorumlu tutulabilir. Konu uzmanlarına danışmakta yarar var.

Bisikletiniz ayrıca az olan bir model olduğu için bulunma şansı daha fazla diye düşünüyorum. Eğer bölgedeki mobede kameralarına baktırma şansına sahip olursanız belki birşeyler çıkabilir.

3. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bence, güvenlik kamerasının otoparktaki bir araca zoom durumunda kalmış olması enteresan. Eğer kamera otomatik olarak şüpheli durumları algılayıp oraya zoom yapıyorsa, bisikletinizi çalan kişi önce o aracı kurcalamış ve umudu kesince daha kolay hedef olan bisikletinize yönelmiş olabilir. Eğer kamera otomatik değilse, bisikletinizin çalınması olayında ben doğrudan alışveriş merkezinin güvenlik görevlileri ile hırsızların ortaklaşa kurmuş olduğu çeteden şüphelenirim. Bana sorarsanız, bunları da bir araştırın. Geçmiş olsun.

4. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vallahi lafı ağzımdan aldınız.kesin ortaklaşa bir çalışma.bu durum üzerinde durulmalı.gerekirse oraya tekrar bir yem bile konulabilir...

İlginizi Çekebilir

1-1468594337439-1vrvekqftvdaq-960-540.jpg
Merhabalar, yine güzel mi güzel bir Bike Radar konusu yakaladım ve bunu hemen foruma kazandırmaya karar verdim :) Konu, çok eğlenceli ve hepimize hitap ediyor. Ben, konuyu okurken ve konunun...
anzac.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...