Wellgo Pedal (r120b Spd)

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
(link) Linkteki pedalı bugün satın aldım fakat ne marka ayakkabı seçsem yahut nasıl bir kal kullansam hiç bilmiyorum. Birbirlerine uyum sorunu olmaması için nasıl bir ayakkabı ve kal seçmem lazım acaba?

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Spd sl yani yol pedalı almışsınız. Herhsngi bir spd yol ayakkabısı uyum sağlar dert etmenize gerek yok :)

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
her ne kadar road pedal yazsada ilanda, benim fotolardan gördüğüm kadarı ile bir tarafı platform bir tarafı kilit mekanizmalı bir pedal almışsınız. yol bisikleti ayakkabısı değil, dağ bisikleti spd ayakkabısı almalısınız. yorumlardan birinde içinden cleat denilen kallerin çıktığı yazılmış.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.749
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Bir üstteki mesajda da belirtildiği gibi pedal yol değil mtb ayakkabıları ile uyumlu.
Yol bisikletinde mtb ayakkabı kullanmak tabiki mümkün. SPD veya Click'R ayakkabılar, SH51 veya SH56 kaller kullanmanız gerek.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
  • Cleat: 98A or Shimano 51 Compatible
  • Şeklinde zaten vermiş uygun olan kalleri bu kallerin uyduğu her ayakkabı olur.
  • Yol bisikleti içinse bu pedal hem ağır hem büyük. Normal ayakkabı ile kullanma şansınız var ama daha çok mtb için tavsiye edilir. Bu tip pedallarında ayakkabıları biraz ağır ve kaba olur tracking ayakkabisi gibi.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
@aertan
@Zekeriya Çab
@aertan
mtb ayakkabısı ve normal ayakkabıyla kullanabilmek için bunu seçtim. kalleri içinden çıkıyormuş sanırım bende yeni öğrendim. içinden çıkacak kaller ile uyan ayakkabı tavsiyesi yapabilir misiniz acaba? 200 tl gibi bir bütcem var.

(link) içerdiği kal buymuş, pakette olan.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Herhangi bir Shimano ya da Shimano SH51 kal uyumlu MTB ayakkabısı alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Sarper Tuncer

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
28408 dosyayı görüntüle @Sarper Tuncer
(link)
Mesela bu ayakkabı gAyet T
Yeter ayrıca ağırlıklara bakın belki sadece 30 tl farka çok daha hafifi yada renk seçenekli modeli olabilir. Mesela ağılıklı yaz kullanacaksanız daha havadar kış kullanacaksanız daha kalın malzemeli seçebilirsiniz.
Aslında normal mtb SPD siparişi verip Kalli platform takarak normal ayakkabı ile kullanırsınız. Yani
Bunuimage.jpg
Buna takarak normal pedal olurdu SPD olarak kullandığınızda ağırlık tanımazsınız.
28408 dosyayı görüntüle

Dosyalar