WELLGO mtb pro rulmanlı kilitli pedal

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
arkadaşlar bu pedalı önerirmisiniz görüsleriniz nelerdir ayrıca shımano sh m121 ayakkabı ile uyum sorunu olur mu bir de pedalı alınca kal da yanında veriliyor mu?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Her kilitli pedalın kali yanında verilir. Kimileri belirli standartlara uyumlu iken (Shimano'nun SPD'leri gibi) kimi pedallar da kendi kallerini kullanırlar sadece.
Wellgo'nun pedalı tabi ki Shimano'nun ayakkabısı ile kullanılabilir. Zaten olay kalde bittiği için sorun oluşturacak herhangi bir neden yok.
Bu pedalı kullanan arkadaşlar memnunlar, sorun çıkaranını henüz duymadım. Ancak ağırlık vs bilgileri ne yazık ki yok elimde.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
shımano sh m121 ayakkabı ben kullanıyorum çok güzel hiç bir sorun çıkmadı bu güne kadar sana tavsiye ederim kardeş

• Beğen
Tepkiler: Emir Alaca

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Bu pedal benim de hoşuma gitmişti açıkçası, ancak kullanan bazı kişiler pek memnun değillerdi, memnun olanlar da var, ancak benim konuştuklarım arasında beğenmeyenler daha fazlaydı, genel kanı shimano spd pedalların kalitesini ve giriş çıkış emniyetini ve kolaylığını yakalayamadığı üzerine idi, ben şahsen test etmedim...

• Beğen

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Ben bu pedalı geçen yıl kullandım. Gayet güzeldi. Üstelik shımano pedallardan da çok daha hafifdi. Rulmanlı olmasının da çok büyük faydası var. Yani bir pedaldan ne beklersiniz.

Dayanıklılık ki o pedal da bu var
Bir de hafiflik

https://www.deltabisiklet.com/File?_Args=ProductImage,1407,DeltaBisiklet

Simdi ise bu pedalı kullanıyorum.. Kesinlikle harika

https://www.deltabisiklet.com/File?_Args=ProductImage,796,DeltaBisiklet

wellgo MTB pro rulmanlı pedalın bir dez avantajı var diğer pedallara nazaran daha sert girer ve çıkar. Bunun nedeni de ayağınızdan fırlayıp çıkmaması...

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Ulaş Kardeş senin dez avantaj dediğin benim daha çok hoşuma gitti.:D Ani ataklarda çıkma olasılığı çok az.
Ben çok çok memnunum.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Emir Alaca ve ulas

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bende bu pedalı kullanıyorum.gayet güzel ve sağlam bir pedal.Üstelik 157 gr civarı bir ağarlığı var.Çifti +/- 314 gr civarı.Rulmanlı olmasıda diğer bir avantajı.Fiyatı, hafifliği ve sağlamlığı göz önüne alınınca fiyat/performans oranı çok yüksek bir pedal çıkıyor karşımıza.tabiki daha iyi pedallar var ama onlara çok yüksek fiyatlar ödemek zorundasınız.Şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirimki şu an piyasadaki en mantıklı seçimlerden biri.

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
Bu arada benim konuştuğum arkadaşlar genelde yarışçı hemen hergün çok fazla oranda bisiklete binen kişilerdi, belki genel kullanıcı daha memnun olabilir, bunu da belirtmek isterim...
Selamlar
Hakan Yazman

• Beğen

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
arkadaşlar hepinize yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Mevcut kilitli pedalım bozuldu; eski pedalımı aynakoldan sökebilirsem:mad: yeni bir kilitli pedal alacağım.ile arasında kararsız kaldım.Bir yandan da bisikletime nazar boncuğu olsun diye :) XTR almayı düşünüyorum.

M540 ile Wellgo yu karşılaştırdığımda Wellgo nun rulmanları ve aynakoldan sökmek için anahtar alternatifinin olması ; Shimano nun ise pratik kullanımı ve marka itibariyle güven vermesi öne çıkıyor.Bu pedallar arasından sizin tavsiyeniz nedir?

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Çevremde Wellgo kullanan kimse o pedalı tavsiye etmiyor :)