Wd40 hakkında

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
WD40 zincir yağlamak için yeterli bir ürünmü? bugün aldım ama sanki pek yağlanmadı gibi. zincirden hala sürtünme sesi geliyor ince ince. birde wd40 kullandıktan sonra bisiklete bir haller oldu. Arada bir pedal çevirirken vites atarmış gibi oluyor :S hani vites değiştirirken pedal az biraz boşluğa düşer ya aynen öyle oluyor. dişlilere baktım bir aşınma göremedim. rubledeki dişli çarkların boşluk yapma gibi birşey söz konusu olabilirmi?

Scudo

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Wd 40 ile ilgili forumda açılmış fazlaca konu var...

(link)

13. mesaja dikkat.
(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
wd-40 ile hiçbirşey yağlanmaz temizleyici olarak kullanabılırsınız ama yağlama olarak asla kullanılmaması gereken bırşey.Hatta temizleme olarak kullandıktan sonra sıcak su sabun ıle yıkayıp kuruladıktan sonra yağlamakta fayda var yağlamak istediğiniz bölgede wd-40 kalırsa üzerine süreceğiniz yağında özelliğini yitirmesine sebep olacaktır.

(link)

• Beğen
Tepkiler: hasanben

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
@ferhat köse

WD-40 yağlama için kullanılır. Kullanılmaz diye birşey yok. Hele ki hiçbirşey yağlanmaz lafı çok katı olur. Şunu daraltıp bisiklette kullanılmaz desek daha doğru olur. çünkü gıcırdayan kapılara kullanın bakın ne oluyor?

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Sorunun çözülmesi için, arka vites ayarlarını kontrol et yada anlıyan birine göster. ;) Ondan sonra zincir için olan yağları kullan,yüksek ihtimalle sorun kalmıycaktır.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Levent KIRÇA

gıcırdayan kapıya ayçiçek yağıda sürsen sesi keser dostum :) wd-40 da yağlama tabiki var ama amaç yağlamak değil temizlenen nesnenin kolay sökülmesi için gereken kısa süreli yağlama asıl amç temizleme ve sökme.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
zincir için hangi yağı alayım? yağmurlu havada kullanmıyorum, dolayısıyla toz tutmayacak, zinciri siyahlaştırmayacak bir yağ istiyorum.

Hakan Eryiğit

Daimi Üye
Tepki
127
Bisiklet
Scott
zincir icin şu küçük şişelerde satılan makina yağlarından alabilirsin işini görür.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Hakan Eryiğit

http://88.248.48.195/resimler/el_aletleri_1/makine_yagi.jpg

bunu kastediyorsan, bu var. fakat zinciri 1 haftada simsiyah yapıyor

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
wd 40'ın youtube tanıtım videolarını incelerken, kadroyu temizlemekte kullandıklarını gördüm. bugün bende kadroyu wd40 ile sildim, süper oldu, parlatıyor, vıcık vıcık yağda yapmıyor.

• Beğen
Tepkiler: Cahit Türk

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
ankara eskişehir yolunda 6.50 lira ama pas sökücü yani yağ falan dökmez ki bu

Tepki
41
@Şafak Atilla Akpınar

aynen.benim gibi yağ sökücü olarak kullanmayın,sonra bir de onu çıkarmaya uğraşırsınız.

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Geçenlerde bir arkadaşım ruble ve zincir üzerindeki yağ kirlerini temizlemek için bunu önermişti. Yanlış mı yönlendirildim?

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@Önder AŞIK

bu ürün pas sökücü, yağlayıcı, temizleyici nitelikte ama siz zincirdeki yağı tamamen temizlemek istiyorsanız würth fren balata temizleyici alın, bu ürün tüm yağı söküyor

• Beğen
Tepkiler: Ƥinokyo

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar selamlar Btwin marka siyah bir şehir bisikletim var.Bisikeltimi kirlendigi zaman bir bezin üzerine wd40 sıkarak temizliyorum kadro ve gidon bölümünu siliyorum pirilt pırıl oluyort ayni zamanda wd40 in paslanmayi özlediğini de duydum .Sizce doğru mu yapıyorum? Bisikeltimi wd40 ile silmemin bisikletime zararit olurmu?

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
wd40 yağ olduğundan sadece mekanik aksamları yağlamada kullanılır.zararının olacağını düşünmüyorum ama eminim bisikletinizi sildikten sonra bu ne kadar çok tozlanıyor böyle diyorsunuzdur sonuçta yağla siliyorsunuz,bunun yerine mazot öneririm güzel parlatır,korur hemde uçucu özellikte olduğu için silip biraz bekledikten sonra bir şey kalmıyor.