Waimanly 1978 mi? Bisan cosmic mi?

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar herkese selamlar. Klasik bir yol/yarış bisikleti almaya karar verdim uygun fiyata. Fakat bu tarz bisikletlerden hiç anlamam. Bisan cosmic i iyi kötü biliyorum fakat waimanly nasıl bir markadır. İki bisiklet katşılaştırılınca hangisini almak daha mantıklı?
Fiyatları aşağı yukarı aynı.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük
Scudo

cnycl

Üye
Tepki
1
Merhaba,

Waimanly döneminin ucuz yollu yol bisikleti kopyası idi. 1993'te sıfırını babama binbir dil dökerek aldırmıştım. Kadro oldukça vasat Tayvan imalatıdır, üzerinde alt kalite sachs huret vites aksamı, nikelaj 27" çelik jantlar ve oldukça vasat bir donanım vardı. Bu sebeplerden ötürü kesinlikle klasik değildir. Eğer ulaşım amaçlı veya basit bir haftasonu hobisi olarak çok uygun bir fiyata almayacaksanız uğraşmanıza değmez. Sıfır aldığımızda dahi o kadar çok üretim hatası vardı ki bir süre sonra ben uğraşmaktan vazgeçtim. O dönemim Bisan Cosmic'i, Beldesan Rabbit'i çok daha iyi alternatifledi en azından yol bisikleti denebilecek kıvamdaydılar.

Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: caesar

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Yorum ve tavsiye için teşekkür ederim. Bisikleti uzun zaman önce aldım maalesef ve Waimanly'i aldım. Kadro bana sağlam geldi. Jant, lastik ve donanım değişecek. Zaten bunları göze almıştım açıkçası. Şu an jant seti bekliyorum. Bakalım ne çıkacak ortaya.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

KUTAY67

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Independent
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Diğer
Kolay gelsin şimdiden, takipteyim konuyu.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@KUTAY67 Dostum bisikleti çoktan topladım ama açıkçası konuyu açtığımı bile unutmuşum :) Şimdi çok sevdiğim bir dostumda bisiklet. Maalesef ayrı şehirlerdeyiz. İlerleyen zamanlarda özelden birkaç fotoğraf atarım sana. Şu an için mümkün değil ama.

• Beğen
Tepkiler: KUTAY67
Tepki
0
İsim
ONUR
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
HOCAM SELAMLAR.BISIKLETLERINIZ HALEN DAHA DURUYORMU....BENDE BI TANE WAIMALY YARIS BISIKLETI BULDURM.ORJINAL.SAHIBI 66 YASINDA.HIC BINMEMIS.ORJINAL BI SEKILDE.DEGERMİ ALMAYA.UCUZ FIYATADA ALACAM