Vücudumuzdaki kalan asfalt izleri geçer mi?

Bisiklet kazası sonucu oluşan asfalt izi geçer mi ?

• Önerilen kremleri kullanırsan belki

• Evet zamanla tamamen küçülüp kaybolacaktır

• Hayır az da olsa bir iz kalıcaktır

• Bu kadar bile iyi iyileşmiş

• Toplam katılım
    42
Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
Merhabalar ,
Kolumda küçük çaplı bir bisiklet kazası sonucu oluşan izler var
(İş yerindeyim eve geçince kaza sonrası çekilen fotoğrafları da atacağım)
Yaklaşık 1 sene önce olmuştu.
Asfalt da yeniydi çok fena sürtülme ve yanık izleri oluşmuştu bikaç krem kullanmıştım yaranın kapanması için fakat bu hali aldı yinede küçüldüğünün farkındayım ama tamamen geçer mi kapanır mı ?
yada herhangi deri yenileyici yanığa yara izlerine iyi gelecek bir krem yağ tarzı bir şey kullanabilir miyim ?
20160728_110309.jpg

20160728_110329.jpg

Şimdiden teşekkür ederim.

DÜZELTME : [Kusura bakmayın fotoğraflarda bi sıkıntı oluşmuştu fotoğrafları yükledim ilk düşme sonrası fotoğrafları da akşam yükleyeceğim dün müsait olamadım]

Scudo

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
resimler gorunmuyo malesef

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
Benim yıllar önceden kalan izlerim küçülüp belli belirsiz kaldılar. İlk yaralandığınız zaman sanırım doku yenileyici kremler kullanıldığında iz kalması engellenebiliyormuş. Geçen palmiye 7-8 cm kolumu yırttı bir krem kullandım yara kapalı şuan ama iz kalır gibi görünüyor.

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Benim asfalt değil de çocukken bisikletten düştüğümde teker kolumun üzerinde dönmeye devam etmişti. Kolumda iz kalmıştı, zamanla kendiliğinden geçti ama geçmesi çok uzun süre aldı.

kaskreis

Forum Bağımlısı
Tepki
468
İsim
Ulaş
Bisiklet
Kron
Fotolar gözükmüyor ancak contractubex krem işe yarayabilir,bir plastik cerraha gözükün bence,sadece onlar yazabiliyor.Kendiniz alırsanız 75 lira gibi bir fiyatı vardı.

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
bende de var renk farkı kalıyor zamanla geçer mi bilmem 1 sene kadar oldu

pcmnyk

Üye
Tepki
25
Zamanla geçer ama çok uzun zaman bu 10 yıldır duran yara izleri var bende.

kemalkeskin

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Kemal Keskin
Bisiklet
Diğer
Bence küçükken büyüdüğümüz için yaralar kuculuyo yaş ilerledikçe büyüme azaldikca ameliyat veya düşme izleri gibi geçmesi zor gibi gözüküyo.
Birde şöyle birşey var doğduğumda doktor yanlışlikla gözümun yan tarafını bıçakla kesmis yara ben büyüdükçe büyüdü hiçbir zaman geçmedi 20 sene olmasına rağmen

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yara izlerini tamamen kapatan kremler var piyasada araştırıp doktor kontrolünde kullanırsanız tamamen geçiriyor..

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@Hüseyin Taşdeniz yere düşüp sürterek deri soyunduysa iz kalabilir. Liseye giderken benzer sekilde dustum ve senin kolunla aynı yer soyuldu.izi halen kolumda belli belirsiz. Aradan 25 sene kadar gecti. Kantaron yağı deneyin.Belki faydası dokunur. Yara kapanırken surmen gerek esasen ama belki yinede faydası olur. Iyilesme ve iz kalma gibi yaralarda mucizevi bir sonuc veriyor. Iyilesme surecinide cok kisaltiyor. Denemek icin efer elinizde catlak kesik gibi nedenlerden sizlama varsa surun agrinin hemen kesildigini goreceksin. Gecmis olsun. Yere dusunce yuvarlanmak en iyisi. Ama refleks olarak hemen kalkmak istiyor insan ve yere temas eden kisim zarar goruyor malesef... Gecmis olsun

• Beğen
Tepkiler: Hakan38
Tepki
19
İsim
Hüseyin Taşdeniz
Bisiklet
Salcano
@kemalkeskin Sende de ne şans varmış be kardeşim doktora bak ...

@Deniz Duman kantaron yağı ..
Teşekkürler hocam aklımın bir kenarına not ettim eğer bu tarz düşme ve yaralanmalarda kesin kullanacağım aktarlarda bulunuyorsa eğer (Y)

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
takla atıp dudağımı yere çarpmış ve üst dudak açılmıştı üstten de iki dişi kırmıştım dikiş attırmak için 3 hastane gezdik en son Bursa da üniversite hastanesinde dikiş attılar diken doktor bilmem ne metodu ile diktim 2 sene içinde eski halini alır demişti iki seneyi geçeli epeyce oldu yara kapandı tabiki ama izleri hâlâ mevcut izlerin geleceğini de sanmıyorum her tıraş olurken odaklanınca takılır gözüme orası.

Şimdi diyorum ki kenarda durup işini halletmek varken bisikleti tek elle kullanıp önüne çıkan çukur yüzünden panikle ön freni sıkmayacaktım takla atınca kötü oluyor muş.

• Beğen
Tepkiler: Hakan38

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@Hüseyin Taşdeniz mucize bir yağdır. Üstelik biç bir yan etkiside yok. Elde deride catlak falan varsa surdugun andan itibaren acı ve sızı gececek kısa surede catlak kapanacak hicte iz kalmayacak muhtemelen. Ben evde kendim yapıyorum. 2 cesit yapilir. Golgede yada guneste. Guneste olan dis yaralar icin. Golgede olan mide barsak falan icin icilir.

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
@dethagorf kantaron otu satılır. Onu alıyon pazardan yada aktardan. Bir kavanoza koyuyosun. Uzerine zeytinyağı koyup kapağı kapatıyon. Golgede bekletirsen daha acik renkli olur. Guneste daha kirmizi okuyor. Guneste 2 ay kadar bekletiyorum. Golgede 1yada 2 ay beklemesi gerekiyor. Sonra suzuyosun baska bir kavanoza. Olay bu. Guneste bekleyen yaralara en iyi ilactan daha iyi cevap veriyor. Banada doktor söyledi.Deneyip gorebilirsin. Dedigim gibi...her sene yapiyorum. Evde balkonda bi kavanoz var. Unutmazsam akşama fotografını ekliyim.

altykrl

Üye
Tepki
7
Bisiklet
b'Twin
Asfalt değil de benim de yukarıdaki arkadaşlar gibi lastik dizime sürttü pedaldan kaymıştı ayağım. Bayağı bir hızlıydım da mtb bisikletimde sürttü oraya. İzi hala var siyahlık var. 1 yıl oldu :(

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Ben dolmuştan düştüm 2 seneden fazla oldu.
Hala kolumda izi var. Volkan patladı sanki koluma