Vücudum orantısız mı?

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar daha önce Salcano Üsküp(46cm) kullanıyordum. Şimdi Mosso Legarda 1624V(51cm) ye geçtim. Ama nedense sırt üst kısmı omuz ağrısı yapmaya başladı. Süremiyorum. Salcano daki gibi dik durak istiyorum. Ama gidon şekli ile alakalı olarak bu müsade etmiyor. Bende açılı gidon boğazı alıcam.

Sormak istediğim kadro boyu uygun 51cm. Geometri olarak orta boru da uzuyor ve insan sürerken ileri uzanmak gerekiyor.

İnsan vücut ölçü oranları ne olaması gerek. Mesela : bacak boyu kolların 10cm kısası gibi bir örnekleme ile anlatayım. Ne demek istediğimi anlata bildim sanırım.

Bu konudaki fikirlerinizi alabilirmiyim.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Hocam anladığım kadarıyla kullandığınız kadro size büyük olduğu için reach mesafesi kollarınıza uzun geliyor. Ya da bir ihtimal sırt kaslarınız zayıf olduğu için, yükün çoğu kollarınıza biniyor olabilir. Her iki durumda da açılı gidon boğazı kullanarak probleminizi çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Fakat eğik pozisyonda sürmek istememeniz omuz ve sırt kaslarının zayıflığından olabilir...

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Kadro büyük değil bacak iç boyu 82cm. Hatta deneme yapıpta aldım. Ama o orta boru uzun geldi. Kas zayıflığıda olabilir. Açılı gidon boğazı şart oldu. Her sürüşte dik duruyorum bu sefer parmak uçların ile dokunuyorum elciklere. Rahat yerde yapıyorum yoksa frenlere asılmak imkansız valla

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
insan vücudunda altın oran denilen bir oran vardır ve bu 1.618 dir bu idealidir, bazı insanların bacakları daha uzun veya daha kısa olabiliyor benim bacaklarım olması gerekenden kısa mesela 1.75 boyum var bacaklar 77 cm

insan ve altin oran.png.jpg
@Taxonera

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Abi ameliyatla çözüyor o işi şimdilerde bacaktan 10 cm atıyorlar geri takıyorlar bacağı :D

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@Fırat Y.
Anlamadım hocam resimdeki rakamları falan... kusura bakma

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@MertAG
Dalga geçecekseniz yaşıtlarınızın yanına. Abi dediğin adamla dalga geçme ki. Bu laçkalıkla senin abin bilr olmam ben.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Taxonera

Kusura bakma abi ne yapalim benim misyonum trollük vizyonum en iyi troll olmak şu forumda.

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Şunu biri alsın başımdan. Elimden bi kaza çıkacak yoksa.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
@Taxonera vücudumuzun yerden göbek deliğimize kadar olan kısmın uzunluğunu(bacak uzunluğu olarak geçer, bisiklet için farklı ölçülür), göbek deliğimizden başımızın üstüne kadarki bölüme oranladığımızda çıkan sonuç 1.618 ise bu ideal olandır,bu rakam 1.618 den büyükse bacaklar uzun , küçükse bacaklar kısa demektir

• Beğen
Tepkiler: Taxonera

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
Abi bir doktora sor bence postür bozukluğu veya anotomi açısından bir problemin olabilir çünkü bende de aynı bisiklet var 178 boyum hiç bir sıkıntı yaşamıyorum

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Taxonera

Gökhan abi kadro boyu büyük derken, kollarınıza göre büyük olabilir demek istedim. 82cm bacak boyunuza göre kadro aldınız. Bacak boyunuza göre kadro tam, ama parmak ucunuzla yetiştiğinize göre kadro kollarınıza göre büyük olabilir. Açılı gidon boğazıyla gidon sidon kollarınıza biraz daha yaklaşacak ve sürüş pozisyonunuz biraz daha dik olacak. Büyük ihtimalle gidon boğazı probleminizi çözecektir diye düşünüyorum...
file_42_2.jpg
stackandreach.gif

• Beğen
Tepkiler: Taxonera

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@uguryilmaz144 xlc nin 90mmlik olanı var onu alıcam. Üzerinde gelen 110mm. Hem daha yakın hemde yukarı doğru açı vericem sanırım. Çözerim sorunu yoksa bisiklette boğazda elimde kalacak[emoji19]

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
@vatan
Daha dur beyaaaa 25i gör ondan sonra hüküm ver. Daha büyüme aşamasındasın.