Vsf fahrrad manufaktur bilgi tecrübe ve resim paylaşım başlığı

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
Merhaba arkadaşlar ocak ayinda ikinci el T300 aldım. Oncelikle bisikletten cok memnunum. Daha once birkac bisiklet kullanmis biri olarak Tur bisikleti almayi düşünen varsa kesinlikle tavsiye ederim.

Tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. Şöyle bir sorunumuz var.; Jantin kadroya bağlantısı mandallı yada anahtarlı değil eski bir sistem sanırım özel bir anahtarı varmış. Lastik patlasa yandık yani:) Bu konuda bana yardım edebilir misiniz. Bu anahtarı bulabilir miyim yada yaptırabilir miyim?IMG-20180725-WA0009.jpg IMG-20180725-WA0007.jpg IMG-20180725-WA0006.jpg

Bir soru daha:) Eğer bulamazsam ve bunu kestirsem bunun yerine mandallı olandan yaptırabilir miyim? (Ön göbekte dinamo var)

Sistemin ismi pitlock anahtar sistemiymiş. Elinde bu anahtardan olan var mi? Sistemi açıp anahtari tekrar gonderirim.

images (31).jpeg

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@nonsteril
Hocam muhtemelen qr oluyordur, kaç milimetre olduğunu öğrenip qr alırdım ben. Genellikle bu tarz sistemler bisikletin jantları çalınmasın diye çin sitelerinde vs. çok satılıyor. Bence arkadaşlarınızda qr mili varsa bir deneyin. :)

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@KitapSever
Teşekkür ederim cevabınız için. Benim öncelikli sorunum bunu açacak bir anahtar bulmak. Açtıktan sonra zaten mandallı sisteme geçmeyi düşünüyorum.

Elinde anahtarı olan varsa sistemi açmam için verirse çok memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@wenom
AliExpress sitesinde 9 dolara 9h mr fix marka seramik kaplama satılıyor, gerçekten de fiyatından büyük işler başarıyor. Koruma, parlaklık ve su kaydırmada gayet başarılı. Meguiars, valet pro vb. pahalı marka muadillerini aratmıyor.

@nonsteril AliExpress'de "pitlock wrench" ve "pitlock screwdriver" diye aratmayı denedin mi?

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@KitapSever
Hocam sisteme ayrıntılı bakmadınız sanırım...

Dıştan değil içten acılan bir sistem ve o yuvaya oturacak anahtar lazim

Product_Key_PNC0PIT_cd8c9fac-4675-4e83-a2ef-66ff9602b0df_1024x1024.jpg

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@nonsteril
Baktım hocam, anahtarı kolay kolay bulamazsınız. Ben olsam yine havlu taktiğini denerdim. Olmazsa tornacıda bir parça yaptırın.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mehmet Altuğ
Keşke öyle olsaydı hocam. :) Vidanın üzerine havlu geçirip anahtarla açmaya çalışınca arada havlu olduğu için vidaya herhangi bir zarar gelmiyor. Mesela hollowtech 2 göbekleri falan havlu ve boru anahtarı ikilisiyle açabilirsiniz, tabi göbek bozuksa ve değiştirecekseniz. :D

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
@nonsteril Hocam belki biliyorsunuzdur zamanında bisikletgezgini satıyordu VSF bisikletleri. Bir süre önce TR pazarından çekildiler ama sosyal medyadan sorabilirsiniz neymiş neyin nesiymiş. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@Thranduil
Sordum onlara. Merkezle iletişime gecmemi söylediler...

Bu kadar vsf kullanan arkadaştan yardımcı olacak olan yok mu ya:)

Herkeste yeni sistem var sanırım...

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@nonsteril Sana yardımcı olabileceğini düşündüğüm 2 usta var.
(link) (Gürsel Akay)
(link) (Bike and outdoor'dan Veli Kaplan)

İletişime geçersen yardımcı olabilirler :harika:

• Beğen

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@nonsteril
Hayırlı olsun kardeşim güzel makinalardır bunlar. Agirligi nedir acaba bisikletin ?

• Beğen

ento_ag

Üye
Tepki
96
Bisiklet
Fuji
@nonsteril
gösterdiğin pitlock marka. Tekeri hırsızlığa karçı korumak için bence hiç tornacı filan uğraşma (link) sayfasına bak orda contact kısmına bir mail at. Çözümü ona göre hallet. Millet para veriyor böyle bir şey yaptırmak için. Umarım çözersin

• Beğen

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@mariokaldato abi açıkçası tartmadım ama 14-15 kg var. Fakat akıcılığı çok çok Iyi. Ama işte büyük bir problemimiz var :)

@ento_ag
Baktım sayfaya da anahtar fiyatı olarak 27 euro gibi birşey gördüm. Sistemin toplam fiyatı 70 80 euro. Bulamazsam son çare alacagim artik.

• Beğen

ento_ag

Üye
Tepki
96
Bisiklet
Fuji
@nonsteril walla sadece acıcak alet 27 euro ise bence hiç düşünme ver siparişi gelsin. sonuçta sökülebilen bir şey ilerdede lazım olur. Halende kullanabilirsin. Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama İstanbul gibi yerlerde artık böyle şeylere ihtiyaç var. Bence uzun vadede cok iyi bir yatırım olur. Satmak istersende anında satarsın.

• Beğen

nonsteril

Forum Demirbaşı
Tepki
786
Bisiklet
Tern
@ento_ag
Sistem cok karisik ve anca ozel anahtarla acilir düşüncesiyle aklima gelen basit cozumleri sacma bulmuştum. Care kalmayınca onları deneyeyim dedim. Açıkçası bazı sitelerde 120 euro ya varan fiyatlarla satıldığını görünce üst düzey güvenlik önlemine sahip olduğunu düşünmüştüm. Denedihim yontemde tek bir alet kullandim; tornavida...
Sistemin iç tarafını tornavidayla zorlandığında döndüğünü gördüm. 15 saniye içinde almanyadan anahtarini getirtmeyi düşündüğüm 500 600 tl lik 'muhtesem' siatemi acmayi başardım!!!
Neden bu kadar uzun yazdım? Afedersiniz ama kendimi enayi gibi gördüm bir an. Kimbilir buna benzer şimdiye kadar üst düzey özellikli diye beş para etmez ürünlere dünyanın parasını vermişimdir diye düşünmeye başladım..

Kıvanç Pürtelaş

Daimi Üye
Tepki
93
Bisiklet
Orbea
Merhaba sevgili Vsf kullanıcıları.
Mesajima başlarken, bu vesile ile hepinizin kurban bayramını kutluyorum.

Marka ile ilgili sormak istediğim birkaç soru olacak sizlere.

Öncelikle markanın T100, T300, T500, T700, TX400 vb. modelleri bulunmakta.

Konu başlığı altinda kimse, bu modellerin birbiri arasindaki farkları çok detayli bahsetmemiş. Tum yazılanları okudum. Oldukça yardimsever yazismalar, güzel aksesuar paylaşımları yapılmış oysa.

Tum başlıklardan tek anladigim farklılık, tx 400 un tam donanımlı tür bisikleti olduğu ve 26 inch janta sahip oluşu. T serileri ise 28 inch jantlara sahip.
Her modelin birbiri arasında ne gibi farklılıklar var?
T100, T300 ün o da T 500 ün altında yer alıyor zannimca. Ama farklılıkları nedir?

Normal V fren, disk fren den tamiri daha kolay ve sagliklisıymış. Magura hidrolik V fren ise en performanslı olaniymis.
Kimi 5000km de yağını degistir diyor, kimisi 5 yılda bir bakım yaptır yeter demiş. Hangisi doğru olabi simdi?

Bu tür donanımları kullanan kisilerin kiyaslamasi, özellikle detaylara inmesi inemli.

Veya son marka farlar nedir, ne degildir?
Özellikle on tekerde bulunan bobin ile kisinin hareketi sonucu aydınlanma sağlayan ışık, surtunmeden dolayi surucuyu ne derecw yoruyor?

Bisiklet üstünde eğer pompa geliyorsa, lastigi şişirmede ne derece basarili, lastikler ne marka geliyor?
Yuvarlanma direnci, patlmaya dayanikliligi, ıslak ve kuru zemindeki tutuşu nasıl?

Bisikletgezgini diye bir satis yeri varmis geçmişte. İlgili ve tecrübeli, firmanin turkiye satış yeri. Şimdi ise yanilmiyorsam yurt dışında faaliyet gosteriyorlarmis. Vsf markasini alan kişi, marka ne kadar kaliteli de olsa, artık ülkemizde bir muhattap bulamayacak gibi gorunuyor. Oysa bu başlık altinda fujinin arkasindaki firmanin marka arkasında cok sahlam durmayabilecegi dile getirildi.

Tüm bunları markayı yermek için soylemiyorum. Aksine buradaki kıymetli üyelerin yazilarini bir solukta okudum. Ve imkanım olursa vsf sahibi olmak isterim.

Ancak herşeyi detaylica enine boyuna konuşmak lazim diye düşünüyorum.
Saygilar.