Volkswagen Elektirikli Bisiklet Üretmiş :-)

onur42

Üye
Tepki
10
Alman otomotiv devi Volkswagen, pedalları olmayan yeni nesil elektrikli bisiklet geliştirdi

“Bik.e” adı verilen konsept bisikletin pedalları bulunmuyor. Ağırlığı ise elektrik bataryaları dahil sadece 20 kilogram. Şehir yaşamı için düşünülen katlanabilir bisiklet katlandığı zaman çok az yer kaplıyor ve elde rahatlıkla taşınabiliyor. Otomobilin yedek lastik haznesine bile kolaylıkla sığıyor. Saatte azami 20 kilometre hıza çıkabilen geleceğin bisikletinin menzili de 20 kilometre. Alman yasalarına göre bu bisikleti kullanmak için kask takmaya bile gerek yok. Bisikletin arka tekerleğinde bulunan disk ise aydınlatmaya yarıyor. Seri üretim için hazır olan Bik.e’nin fiyatı ise sır gibi saklanıyor. Ancak Volkswagen’in iki tekerlekli modern ulaşım aracının özellikle Honda U3-x ve Toyota’nın Winglet ve Nissan’ın elektrikli bisikletine zorlu bir rakip olacağına dikkat çekiliyor.

http://www.veteknoloji.com/resimler/detay2010/images/vr%281%29.jpg

Sizce pedalları olmayan ve elektirik ile çalışan bir bisiklet olabilir mi? Forumda bundan kullan arkadaşlar olursa artık hayırlı pedallamalar yerine nedir bilmiyorum. Ama iyi yanlarıda yok değil özellikle havaya zarar veren araçlara göre çok daha alternatif bir seçim.

Scudo

mehmet özata

Daimi Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
süper bişey ya tanıtım videosunuda izlemiştim . ama honda nın üretimi daha karizmaydı:)

onur42

Üye
Tepki
10
@mehmet özata

Araştırdığım kadarıyla hondanın bisikleti aşağıdaki resim. dediğiniz gibi bu daha karizmatik hemde pedallarıda var. :) Birde vtech yaptılarsa tam olmuştur.

http://www.sicklines.com/gallery/data/534/honda-RN01.jpg

MehmetÇulha

Aktif Üye
Tepki
14
@koray bulut

adam cevabı vermiş daha fazla söze gerek yok hem herkes haddini bilicek ne o önüne gelen bisiklet üretiyor :D :D

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
çok güzel stilize edilmiş ..........ama bisiklet değil bu.................

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
@onur42

İyide bu nasıl pedallanır.Çok ağır.İnsannı bacakları kopar...

onur42

Üye
Tepki
10
@ali ayhan cıvıl

Bizcede motorlu ve pedalsız araçlar bisiklet değil ama volkswagen ve diğer markalar bisiklet adında yayın yapıyorlar. başlıktaki gülme işaretinide bundan dolayı ekledim..

osman yalçın

Daimi Üye
Tepki
130
@Mesut Dursun

Senin düşüneceğini onlarda düşünmüştür buna emin ol pedallanma konusundada ben çelik in elektirikli bisikleti sürdüm çok ağır ama gidiyo yani

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunların ikisi de motosiklet sınıfında bence. İnsan gücünün indirgendiği ve enerji kullanan bu makineler biz bisikletçilerin felsefesine tamamen ters...
Görüntüleri çok sempatik ama, ona bir lafım yok...:)

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Elektrikli bisiklet'lerde,günümüz zamanında çok tutulmadı,

Çabuk arızalanması,aynı zamanda aküsünün çabuk bitmesi dejavantajları..

Benim nazarımda,elektrikli bisikletin,motorsiklet'ten farkı yok..

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
ne yaparlarsa yapsınlar bir insanın kendi kuvvetiyle hızlanmasının verdiği hazzı hiç bir zaman yakalayamazlar. güzel bir sipinden sonra dizleri içeri döndürüp, kafayı aşağı eğerek rüzgarı yaran pozisyonu aldıkdan sonra, rüzgarın kulaklarını okşaması eşliğinde yaptığın hızın hazzını verebilirmi bunlar ozaman gider yılların tecrubesi motorsiklet alırdım. bunların tek avantajı kendini iyi hissetmediğin günlerde pedal çeviresin bile olmadığı yorgun zamanlarında ulaşım aracı olmasıdır herhalde.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Gözüm volkswagen'i tutmadı neden derseniz mekanik freen :D :p :p