Vize almak acil yardım.

Tepki
14
Bisiklet
Bianchi
arkadaslar yunanistan konsoloslugundan schengen vize randevusu aldım.istanbul üniversitesinde ögrenciyim.vizeye giderken ailemin maddi durumunu belgelememi istediler.ama ailemin malı mülkü yok.babam asgari ücretle çalısıyor.ama benim 4-5 bin lira param var.vize almam için ne yapmam gerekli.bankaya yatırıp hesap cüzdanını götürsem vize alabilirmiyim.veya ailemin iyi durumda olmaması vize alamamı etkilermi

Scudo

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
etkiler, alamayabilirsin. bir de neden yunanistan? yunanistran inanılmaz pahalı. tabi sen bilirsin. koy paranı hesap cüzdanına ordakinin keyfine bakarda vermeyebilir..hattra rededilme oranın biraz daha ağır basıyor bence. ama belli olmaz

• Beğen
Tepkiler: emre sevindik
Tepki
14
Bisiklet
Bianchi
@ali alper uyar

yunanistan olmasının sebebi ilk gireceginiz ülkeden almamız gerekiyomus.bizde bisikletle gidecegimiz için yunanistanı seçtik.alamazsam kötü olur.

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Emre Yunanistan için vize muhabbeti kalmamışmıydı ? Nebiliyim 2. ülke için vize olur mu olmaz mı ?

• Beğen

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Kardeşim Merhaba,

Hesabında para olması aslında olumlu bir durum ancak vize başvuru yaptıktan sonra hesaba giriş olduğu için, bu parayı ödünç alıp hesabına yatırdığını düşünebilirler. Öğrenci olmanda olumlu, vizeyi hangi amaçla aldığını iyi izah edebilirsen hiçbir sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Genelde vize reddinin en belirgin sebebi, konsolosluk yetkilisinin başvuru yapanın göçmen niteliği taşıdığına inanmasıdır, söylediğim gibi öğrenci olman olumlu bir durum, umarım hiçbir skınıtı yaşamazsın.

• Beğen
Tepki
46
Vize başvurusunda bulunan arkadaş, sonucunu yazabilir misin acaba?

Ben de Ağustos 10undan sonra Hollanda'dan başlayarak Belgrat'a bir tur planlıyorum. Hollanda'dan başlamanın sebebi arkadaşımın yanında yaklaşık, 1 hafta kalıcak olmam.

Öğrenci olmanın yanısıra bisiklet turu yapmamızı belirtmemizin ya da belgelememizin bir faydası olabilir mi acaba? Bu konuda bir deneyimi olan var mı? Öğrenciyim ama aynı zamanda part-time olarak çalışıyorum da, maddi gelir olarak belgeleme bakımından bir sorun olacağını zannetmiyorum.

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
@Uğur Gerger

Benim daha önce bu konu hakkında yazdıklarım aslında sorunuza bir cevap olabilir.

Hollanda en kolay vize veren ülke diyebilirim, aslında bunun bir kuralı yok ama deneyimlere dayanarak öyle olduğunu söyleyebilirim. Geçen eylül ayında Danimarkadan başlayıp bütün iskandinav ülkeleri ve Rusya'yıda içine alan bir gezi yaptık, herkes sakın Danimarka'ya başvurmayın asla vize alamazsınız, ya da çok beklersiniz türünden birşeyler zırvaladı, biz cuma sabah başvuru yaptık, pazartesi vizeyi aldık :)

Öğrenci olmak her zaman bir avantajdır, hiç korkmayın, eminim çok rahat bir şekilde vize alacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: Uğur Gerger
Tepki
46
Öğrenci olmak her zaman bir avantajdır, hiç korkmayın, eminim çok rahat bir şekilde vize alacaksınız.

İTUyü bırakıp da göçecek değilim zaten :)

Vize alabilirim sanırım, o ihtimal beni endişelendirmiyor ama "duration of stay" en azından 30 güne ihtiyacım olucak. Siz kalış süresini nasıl hallettiniz? Ben 30 gün istesem 30 gün verirler mi acaba?

Ünal Altay

Daimi Üye
Tepki
185
Schengende kalış süresi biraz sıkıntılı olabilir, ben doğru bir örnek değilim, zira birçok kez schengen vizesi aldığım için beni göçmen kategorisinden çıkardılar :) Ama ilk aldığımda sadece 5 günlük vize vermişlerdi, 2005 yılında :)
Sen ne yapmak istediğini açıkça söyle hiçbir şey olmaz, eminim 30 günlükte alırsın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğur Gerger
Adamlar vermeyecekse İTU filan dinlemiyor. İTÜ de okurken Amerika vizesi alamamışlığım var. Bu işlerin öyle somut bi kıstası yok, bazen şansa alma ya alamama gibi durumlar olabiliyor.

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
ee dostum napacan bizi bu durumlara düşürenlere kızacan..elin brezilyadaki arka sokaklarda yaşayan bir kişi rahat rahat elini kolunu sallaya sallaya gidiyor schengen bölgesine, sen eziyet üzerine eziyet...yunan arkadaşlarım diyor zaten 60 euro olsa türk vizesi hayatta gelmem bu ülkeye diye..peki biz niye şansımızı zorluyoruz?