Vive le tour (1962)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Başlık
117
Tepki
1.801
Bisiklet
Bisan
http://ithappenseverytuesday.files.wordpress.com/2011/08/vive-le-tour.jpg

1962 Tour-de-France hakkında kısa bir belgesel.

ALt yazı :
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
65
Tepki
837
Bisiklet
Focus
NEFİS!
Hem bir sinema hem de bisikletsever olarak nefesimi tutarak izlediğim harika bir belgesel.
Öncelikle,alt yazı linkini görünce torent sitelerinden indirmek için araştırdım ama ulaşamadım.Daha sonra aşağıdaki linkten alt yazısız izledim.Bisiklet dilini bilen birisi için hiç de gerek yok zaten alt yazıya.
Bir de yapım yılı 62 değil de 66.Film sonunda gözüme ilişince belirtmeden geçmek istemedim.
Neler mi var bu 19 dakikada.Neler yok ki?
Bisikletin tüm ruhu kameralara yansımış.Çişini yapmak için yol kenarındaki kafelere alelacele dalanlar mı,ayaklarını ferahlatmak için yol kenarındaki yalaklara ayaklarını daldıranlar mı,Su bidonunu hemen doldurabilmek için bahçesini sulayan ihtiyarın önünde itişenler mi:)
13.dakika inanılmaz!
Bir de gazetecinin kendi gazetesi ile telefon bağlantısında' doping mi?,hayır doping yok' sözleri kulağa geliyor.Herhalde o işler de o yıllarda da konuşulup yapılıyormuş.Ne olursa olsun bir bisikletseverin özellikle büyük tur takipçilerinin mutlaka izlemesini öneriyorum.

Turan beye teşekkürlerimi sunarak linki ekliyorum...
İyi seyirler...

Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

• Beğen
Tepkiler: Turan Babacan

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Başlık
117
Tepki
1.801
Bisiklet
Bisan
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Ben youtube dan downloadhelper yardımıyla indirip seyredebilirler diye tahmin ettim. ^^

Yukarı Alt