Vittoria lastikler

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dogukan demirbek

Zaffiro'yu kullanmaya başladınız mı? Bende ondan almayı düşünüyorum da.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berke Kazankaya

henüz değil. direkten döndüm, az önce. ama düşünüyorum, çıkışta gidip satın almayı.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vittoria'yı tavsiye ederim, Open Corsa Cx kullanıyorum, memnunum.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün bisikletçiye gittim, bakıyordum ne satıyorlar falan diye, lastik reyonuna girdim, reyonda yol bisikleti lastiklerinin 90% 'ı Vittoria idi ve kalan 10% da Hutchinson ve yaşadığım şehirde en büyük 2. yada 3. bisikletçi bu, yol bisikletçileri falan buraya uğruyor alışveriş için, buradan çıkan sonuç, demek ki adamlar peynir ekmek gibi Vittoria satıyorlar, talep var ki adamlar ellerinde ürün bulunduruyor.

Keşke fotoğraf çekseydim...
Reyona gir 20 30 tane lastik yan yana asılı hepsi kafadan Vittoria etiketli.

Zaffiro 25 lira falandı galiba, zaffiro pro da 50 lira falan yanlış hatırlamıyorsam.

AykutÇ.

Daimi Üye
Tepki
395
İsim
Aykut Ç.
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim emektar bisiklete (link)lastik aldım bugün iki tane Decathlon'dan. 45'er lira idi sanırım. Önceki lastiklerim CST 1.75di, oldukça eski ve yıpranmış durumdalardı ve hep asfaltta kullanıyorum diye bunları almaya karar verdim.

http://www.vittoria.com/wp-content/themes/vittoria/lib/script/timthumb.php?src=http://www.vittoria.com/wp-content/uploads/2012/08/RandoneurPro_1Y9J2947.jpg&w=850&h=0&zc=0&q=100
Decathlon sitesinde bulamadım ürünü ama amazon linki şöyle: (link)

Satış elemanı kendisinin de kullandığını, dağ bayır gezdiğini, yağmurda kullandığını ve çok memnun olduğunu söyledi. Forumda bu lastiği gören bilen duyan kullanan var mı acaba? Eyi mi ettim kötü mü acep bunu almakla?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@AykutÇ.

Forumda kullananı çok.. Ben de bir ara kullanmıştım fiyat / performans olarak paha biçilemez bir dış lastik;

(link)
(link)
(link)

:)

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Tepki
233
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynı lastikleri şuanda bende kullanıyorum, şimdilik bir sorun yok.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Bursa da oturuyorum sırf abim meth ettiği için İstanbul'dan gelirken getirttim ona bir çift 1.50 " adedi 45 tl zaten burda o fiyata alınacak lastik yok marka takıntısı olmayanlar için tecathlon candır. yapısı eski lastiklerime göre daha kalın aldığımdan beri hiç patlamadı lar eski lastiklerimden çok çektim bu konuda en önemlisi 95 psi bu çok güzel 90 hava basıyorum asfaltta iyi oluyor üstelik kenarlarında fosforlu şeritleri de var yol tutuşunu denemek için fazla zorlamadım nedeni başımdan geçen bir bisiklet kazası yüzünden ağzımı burnumu kurmam dı onun için virajlarda dahi minimum hıza iniyorum. yinede yol tutuşu iyidir önceki lastiklerime göre henüz kaydıklarını görmedim hiç.

ve tecathlon da stokta bulmak çok zor kaç sefer gitti abim tecathlon a bulamadı görevli lastiklerin çok tutulduğunu gelir gelmez bittiğini söylüyor. aslında fazla kişinin duymaması iyiydi bu lastikleri fiyatının artmasına neden olabilir.
Tecathlon un iç lastiklerini de deneyin çifti 9 tl sudan ucuz marka takıntınız yoksa bir iç lastiğe 30 tl vermek istemiyorsanız

Tepki
18
İsim
Volkan
Bisiklet
Mosso
Bende kullanıyorum. Çok memnunum şimdilik pek yağmur v.s. görmedik ama. Ayrıca görünüş olarakda bisiklete ayrı bir hava katıyor bence.

Tepki
37
Bisiklet
Trek
vittoria zaffiro pro kullandım, kolay patlıyorlar, dikenler falan, çivi kolay giriyor zaten, yol tutuşları da iyi değil o kadar, hafifliğine dikkat etmedim, çok ağır veya çok hafif olsaydı farkederdim
vittoria corsalar çok iyi diyebilirim, cx kullananlar çok memnunlar, hatta yabancı forum sitelerinde corsa evo cx kullanıp da başka lastik kullanmam diyenler var.
Veloflex kullanıyorum, corsa, master ve record versiyonlarını kullandım, yol tutuşları mükemmel hepsinin de, en hafifi record ve gerçekten çok hafif ve ince bir lastik, hatta kutudan ilk çıkardığımda bu nasıl patlaklara karşı koruyacak dedim ama hiç patlamadı henüz (şükür), her gün kullanıyorum. Corsayı ve masteri bir buçuk yıl boyunca kullandım, hiç patlamadılar şükür, yol tutuşları onların da mükemmeldi, ağırlıkları record kadar olmasa da baya hafifler.
Hatta ben şöyle yapıyorum, veloflex record ön tekere 22 mm, arkaya conti gator hardshell 23mm(schwalbe ultremo/durano-s olur, conti gp4000/gatorskin/gator hardshell olabilir) kullanıyorum. Ön teker 22mm olmasına rağmen çok iyi yol tutuşu olduğu için kalınlaştırmaya gerek görmedim, ama arka taraf 20mm de olabilir.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ömer faruk erdoğan

Arkaya onden daha ince lastik takmak pek mantikli degil.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ömer faruk erdoğan

Agirlik dagiliminda bisiklette daha buyuk oran arkaya gidiyor. O nedenle ayni lastik kalinliginda arkaya yaklasik 10PSI daha fazla basinc gerekiyor.
Daha ince lastik, daha fazla basinc istedigi icin de; senin durumunda arkaya daha fazla basinc gerekiyor.

Yaklasik rakamlarla konusursak, one 90PSI yeterken arkada 130PSI civari kullanmak gerekiyor. (23-20mm dagilimda)
Bu da hem yol tutusunu, hem yuvarlanma direncini hem de surus kalitesini olumsuz yonde etkiliyor.

Tam tersi durumda, on 23 arka 25mm lastikte ise iki lastik de 90PSI civari kullanilabiliyor.

Tepki
37
Bisiklet
Trek
Önün 90psi, arkanın 130psi olması nasıl olumsuz etkiliyor sürüş kalitesi açısından, biraz daha açar mısın Gökhan, ya da bir link falan var mı? Ben bunun sorun teşkil edeceğini düşünmemiştim, sürerken de farketmedim, öğrenirsem ona göre dikkat ederim

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@ömer faruk erdoğan

Basinc artinca lastik sertlesiyor.
Sert lastik yoldaki engebelerden sekiyor ve bu enerji kaybina neden oluyor. Ayni sekilde virajlarda da yol tutusunun azalmasina neden oluyor.
Bir diger sorun da rahatlik. Sertlesen lastik yol titresimlerini dogrudan iletiyor. Bu da kisa sure sonra bitkin dusmemize neden oluyor.

Ek olarak cekis lastigi oldugu icin arka lastik cok daha hizli asiniyor onden (Ortalama 2 kat daha hizli). Bu da lastigin daha cok is yaptigi anlamina geliyor.
Boyle bir durumda arka lastigi inceltip yolla temasini azaltmak da pek mantikli degil.

Yillar once yol bisikletine ilk basladigim zaman ben de yuksek basinc iyidir diye dusunuyordum. Hatta bu konuyla ilgili herkes oyle konusuyordu cevremde.
Bir gun 23mm lastiklerim 130PSI'dayken buyuk bi kaza atlattim. O zaman arastirdigimda gordum ki yuksek basinc sanildigi kadar iyi degilmis.

Su an hemen hemen butun takimlar genis profil (yuksek degil, genis) jantlar ile 25mm lastik kullaniyor.

Bununla ilgili cok fazla yazilip cizilen var. Ufak bi arama ile bir cok makaleye, fotografa ve yoruma ulasilabiliyor. Ofisteyim su an, detayli arama yapamiyorum onunla ilgili.

• Beğen
Tepkiler: alper 76 ve Triban
Tepki
37
Bisiklet
Trek
@Gökhan Toros
canın sağolsun gökhan, bu verdiğin bilgiler de gayet tatmin edici. yine araştırmamı yapacagım.

Tepki
0
İsim
Erkan melih gökçe kaya
Bisiklet
b'Twin
Dechatlon'dan dün aldık 2.10 lastiğimi 1,50'ye düşürdüm umarım güzel sonuç verir.

batu aksel

Üye
Tepki
3
İki gün önce, bir çift 700X35c adventure'ı yeni iç lastikleriyle kullanmaya başladım. Eski lastiğim schwalbe cx comp idi. İlk izlenimlerim lastiğin oldukça yumuşak ve buna rağmen schwalbe cx comp'a göre biraz daha akıcı olması. İlk gün ön-arka 65-70 psi hava basıp sorunsuz kullandım. İkinci gün kullanmadan hemen önce arka lastiğin indiğini fark ettim. Kontrol ettiğim de patlak bulamadım. Bu sefer 75 psi basıp 30 km civarı kullandım. Şimdilik bir sorun yok gözüküyor ama gene de şüphe var. Decathlon'un sayfasında ağırlığı 710 gr yazmasına rağmen aldığım lastiğin üzerindeki etikette 560 gr gözüküyor. Lastiği almadan önce cst traveller, rubena hook zırhlı ve ismini hatırlayamadığım hint markası lastiklere baktım. Vitterio'nun marka olarak daha güven vermesi, kullanıcıların beğenisi ve nispeten ekonomik fiyatıyla tercihim bu yönde oldu. Bakalım zaman ne gösterecek.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
zaten cevap yazmışım bu konuya tekrarlamaya gerek yok ancak Vittoria candır

kaanrevan

Üye
Tepki
28
Aşağıdaki lastiklerden hangisi "arkada bir bebek ve hızı 20-25 km yi hiç geçmeyecek bir Rock Rider 340 için üzerindeki MTB lastiğin yol tutuşu kadar iyi, ancak MTB lastiğin asfaltta veya parke yoldaki hız kesen nefret ettirici sürtünmesini ortadan kaldıracak mutluluğu verir arkadaşlar? Değiştirmek istiyorum.

Bisiklet lastikleri hakkında hiç bilgim yok. Acaba bu rock rider 340 ın üzerindeki lastiklerin içinde şamyel dediğimiz iç lastik var mı? Yani direk sadece bu dış lastiği değiştirmemiz yeterli mi? Bu sayede şehirde daha az yavaşlayan bir bisikletimiz olsun istiyoruz. Bilgi ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

(link)