Vittoria lastikler

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Arkadaşlar forumda aradığımda bu marka lastik hakkında hiç bir bilgi olmadığını gördüm. Bunun nedeni sanırım kullananların sayısının azlığı. sanırım çok fazla showroomlarda olan bir marka değil. (link) inceledim. Decathlon'da bu marka lastikleri gördüm, fakat Türkiye'de ya bu lastikleri kullanan çok az insan var yada kullananlar internet ortamına görüşlerini deneyimlerini yazmamış. Bu tarz geniş bir bisiklet forumunda hertürlü markanın hertürlü modeli hakkında bilgi olması gerek diye düşündüm. vittoria marka lastikler hakkındaki yorumlar bu başlık altında toplana bilir. Decathlon'da ise sanırım Randonneur 26x1.50 modeli satılmakta ve 26TL fiyatı var...

Scudo

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba,
İki ay kadar önce Decathlon Vittoria Randennour dan 700 x 35c aldım.Ürünün fiyatı 27,50 TL. Aynı lastik yurtdışı internet üzerinden satış yapan firmalarda indirimli hali ile 30USD civarındaydı.
Alış amacım kışın yağmurlu havalarda ıslak ve kaygan zeminde kullanmak.Yaz'ın yine eski lastiklerimi takacağım.
Lastiklerin patlamaya karşı özel katmanlarının olması sebebiyle sırt yüzeyleri sert ve kalın.Ancak yolda bu sertliği hissetmiyorsunuz.Virajlarda ve kaygan asfaltta yol tutuşları iyi.Lastiğin yanak kısmı da sert ayrıca yanak kısmında reflektörlü bant olması gece kullanımlarında güvenlik açısından önemli.Yine bu bant sayesinde lastiği jant a taktığınızda her iki taraftan rahatlıkla ortalama sağlıyorsunuz.
Ben 27.50 TL ya satın aldım.Bu fiyata patlamaya karşı direncli olması özelliği sebebiyle alınabilir.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Giant yol bisikletlerinin üstünde gördüm kendi aldığım yol bisikletinin de üzerinde vardı 15 gün kadar kullandım.Mtb için olanını kullanmamıştım.Bu 15 günde şans eseri sırf yağmur altında da kullanmak nasip oldu o yüzden şunu söyliyebilirim limitlerini zorlamadım fakat yağmurda yol tutuşu mtb den yeni yol bisikletine geçen benim gibi biri için gayet yeterliydi.Şu an da Deniz Gökhan kardeşim kullanıyor umarım okur o da yorumlarını yazar.....

• Beğen
Tepkiler: Alper Yıldırım

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Teşekkürler arkadaşlar,

Deniz Bey'de konuya rast gelirse yorumunu esirgemeyecektir diye düşünüyorum.

Aslında markanın çok fazla modeli var. sitesine girdiğimde bunu gördüm ama ülkemizde satışı çok kısıtllı sanırım. Sitesini incelediğimde iyi bir marka izlenimi verdi ve bazı üst seviye bisikletlerde de satış sırasında bu lastik markasını kullandıklarını gördüm. Bu anlamda düşünce iyi bir marka olduğu ama ülkemizde az kullanıldığı yönünde.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Vittoria yol bisikleti lastikleriyle ünlü bir firma.Lastiklerini kullanmadım ama iyi oldukları söyleniyor.Genelde yol bisikletleri için yüksek tpi'a sahip lastikler üretiyorlar.

Aytaç Biber

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Vittoria özellikle yol bisikleti lastikleri üzerine uzmanlaşmış bir marka ve bu konuda dünyada ki en iyilerden biri diyebilirim. Ben uzun süre Diamante Pro Light lastikleri kullanmıştım. 160 PSİ basınç altına girebiliyorlardı. Hayatımda kullandığım en hızlı ve en iyi tutuşa sahip lastik buydu. Ancak slick olmaları ve patlak koruması zayıflığı yüzünden mevcut yollar yüzünden vazgeçmek zorunda kaldım. Tadı hala damağımdadır o ayrı. Ondan sonra Schwalbe Ultremo R1 denedim, yol tutuşu çok çok daha zayıf ancak patlak koruması oldukça iyi. Şu an ise Veloflex leri deniyorum. Çok akıcı lastikler ancak bizim yoallarımıza dayanıklılığı hakkında henüz net birşey söyleyemem.

Özetle, yüksek performansına yönelik lastiklerde Vİttoria ve Veloflex ler bence rakipsizler. Ancak daha günlük kullanıma dönük olarak Ultremo ve Conti GP4000 lerde çok iyi, güvenilir lastikler.

Bu arada bu kıyaslamalar bir genelleme kabul etmese bile, Vittoria yol bisikletinde pro takımlar arasında muhtemelen en çok tercih edilen lastik markasıdır. ülkemizde satılmıyor olması kalitesi için bir ölçüt değil.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Aytaç Biber

tevekkeli değil bende 15 günlük denememi anlatırken yol tutuşunu çok beğendiğimi yazmıştım varmış bir sebebi :) bende mtb den ilk yola geçtiğim gün yağmur altında bu kadar güzel tuttuş ve fren mesafesini incecik yol lastiğinde görünce çok şaşırmıştım.

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
Ben bu lastik markasının rendonnaur modleini aldım 26x1.50 lik bir lastik, mtb bisikletime henüz takmadım. Lasitikler 580Gr ağırlığında.

Kullandığım izlenimlerimi paylaşırım fakat bu konuda yorum yapacak bir deneyimim yok ama bu konuda bilgisine güvendiğim birinin lastikleri testinden sonra izlenimlerimi sizlerlede paylaşırım.

Şu anda bu dediğim rendonneur Modeli hem mtb'ler için hemde yol bisikleti için olanları Decathlon'da satılmakta. Bilginiz olsun fiyatları ise 26,50TL

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
bu lastikten alacağım umarım memnun kalırım. bu topikte yazılanlar çok ilgimi çekti. teşekkürler.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
iki adet vittoria adventure touring lastik aldım. 700* 35c. bundan önce de hutchinson acrobat air cross town kullanıyordum. onun gramajı daha azdı tabii bir de 700*32 c'ydi. şimdiki vittoria'yı taktırdığımda ise sanki bisiklet biraz hantallaştı. lastiğin tekinin gramı 710. ama yolda gayet iyi gidiyor. acaba bu hantallığın sebebi normal mi? yani alışmamız mı gerekiyor biraz. lastikler çok yeni olduğu için yolda daha pek kullanılmadı.

Tepki
43
Ben de yaklaşık 15 gün önce roller da kullanmak üzere decathlondan aldım bu lastikleri. Sonra evde heba olmalarına yüreğim el vermeyince eski maxis zenith lerle rollera devam edip yola çıktım. 150 km kadar yol yaptım. Evet yukarıdaki yorumlara genel olarak, özellikle viraj performansı konusunda katılıyorum. Umarım ya decathlon ya da başka bir distrübitör firma diğer modellerini de getirir.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Selam,

bir süredir vittoria rubino lastikleri kullanıyorum merida 904 le birlikte satılıyor. virajlarda ve rampa aşağı inerken gayet iyi güven veriyor, ancak uzun yol denemedim. teknik özellikleriyle fazla ilgilenmemiştim bu yazıları görünce merak edip bir siteden buldum aşağıda. fiyatı da aynı sitede 20€/adet görünüyor.

Vittoria Rubino Pro foldable clincher tyre red 23/622

Light racing tyre puncture protected 120 tpi for endurance

Vittoria says: "Our flagship model when it comes to high-mileage (torture-tested in extreme events like RAAM, Race Across America)."
•Nylon 120 TPI casing, market-standard for high performance
•Weight ca. 190g
•new Kevlar® Endura 3D Compound, with high duration and exciting road-behaviour
•PRB puncture protection
•Max. pressure: 10 bar
•Recom.. pressure: 8,5 bar
•Size: 23-622700C
•Colour:- red

• Beğen
Tepkiler: Triban

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Bu lastiklerden ben de aldım, ben de gayet memnunum. Akıcılığı, yol tutuşu, çok iyi. Yokuş tırmanmak ta kolaylaşıyor. Frenlemesi de güzel fakat yine de fren mesafesi bırakıyorum. Kilo aldığımdan biraz fazla hava vurdum; parke, taş gibi yollarda biraz zıplıyorum ama konfor olarak yine de güzel. Asfaltta mtb zevkini çıkartmak için birebir.

cihan aksoy

Hayallerini erteleme
Tepki
446
İsim
Cihan Aksoy
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Vittoria Randeunneur double shielding 700X35 C (28 İnch) çevresi fosforlu lastiklerden İstanbul Decathlon'dan aldım bir kaç ay önce.Fiyatı tam anımsamıyorum 25-26 TL gibiydi.

2011 Mayıs ayında 700 km.lik Beydağı-Antalya turunda ve 16 Haziran-15 Temmuz arasında yaptığımız 3751 km.lik Çanakkale-Hatay-Çanakkale turunda da aynı lastikleri kullandım. Bir çok bozuk yol yeni dökülen zift,aşırı sıcak ( Özellikle Gazipaşa Anamur yolu) gibi zor şartlara rağmen bir kez bile patlamadılar ve yol tutuşundan çok memnun kaldım. İç lastikler de aynı mağazada kutu ile satılan gene ucuz lastiklerdi.Bu arada tur bisikletimin beş çanta,çadır,mat,uyku tulumu ile neredeyse 30 kilo fazla ağırlığı olduğunu da belirteyim.
İstanbul'a dönünce hemen birer takım daha alacağım.
Neredeyse 5000 km.yol yaptım daha dişleri bile aşınmadı.Merak edenlere öneririm. Bilgilerinize,sevgilerimle.

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Şafak Başlar

Evet var.Randonneur Cross modeli 26x1.75.Aşağıdaki sayfada modellerin teknik tabloları var.Oradan Randonneur Cross modelinin detaylarına bakabilirsiniz.Ama burada satılmıyor bu model sanırım !

(link)

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@Okay

klasik decatlon taktiği... her hafta zam nereye kadar ama ?

• Beğen
Tepkiler: Semih_ÇELİK