Vitessiz bisikletler buraya.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Bir günde vitessiz bir bisikletle (single speed) en çok giden ne kadar gitmiş acaba?
(vitesli bisikletle gittim ama hiç vites değiştirmedim demek sayılmaz :))

Bu tür bisikletle Türkiye de şehirlerarası tur yapan varmıdır?
(Alpleri vitessiz bisikletle geçen bir yabancı biliyorum ama ülkemde buna benzer bir örnek duymadım. )

Konya da vitessiz bisikletle tura çıkalım desem gelen olur mu?

Scudo

AHMTB

Daimi Üye
Tepki
1.262
@samet_özdemir

Bu konu sayesinde Faruk Amcayı tanıma fırsatı için size ayrıca teşekkürler. Ancak Faruk Amcamızın velesbiti hiç de singıla (single speed (tek vites) benzemiyor. Yani bayaa bayaa bir vitesi var hem önde hem de arkada. Gerçi üzerindeki ağırlıklar sayesinde o zavallı bisikleti zaten SİNGİL'e dönmüştür.

NOT : Single (İngilizce) : Tek, tek kişilik manasında
Singil (Konyalıca) ise : Cins, uyuşuk, ağır canlı, hantal, hareketleri ile herkesi uyuz eden manasındadır.

Bugsbunny

Daimi Üye
Tepki
725
@AHMTB

E Ahmet'im;

Bisikletinin zinciri çıktığında, o şekilde 30 kilometrelik yola devam edebiliyorsan ZİNCİRSİZ bisikletin var demektir;:D

Ön ve arka göbeklerindeki bilyaları dağlarda bırakıp :eek: , ciyak ciyak ses çıkartan bisikletindeki sürtünmeyi hissetmiyorsan ve üstüne üstlük, bi de patlak lastikle 100 kilometre gidebiliyorsan TEKERLEKSİZ bisikletin var demektir;

Neredeyse 90 derecelik rampayı, aynakolundaki 22'li dişli olmadan çıkabiliyorsan da, VİTESSİZ bisikletin var demektir :eek: .

Yani, bisikletine bi TEKER seti bi de Zincir taktın mı, seninkisi singıl sipiid sayılabülüüü...:D

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@AHMTB

"Singil" tanımlamasıyla bana Konyalı olduğumu hatırlattığınız için çok teşekkürler. Çok güldüm, güldürdünüz beni. Allah ağlatmasın...

Bu arada Mesut hocam;
Singil sipit bisiklet değil ama fixed bisiklet ile şehirler arası tecrubem oldu. Eğlenceliydi diyebilirim. Genel bir organizasyon yada Konya da olduğum bir döneme denk gelirse katılmayı isterim.

Gökhan

• Beğen
Tepkiler: AHMTB

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
@AHMTB

faruk amca bundan önceki vitessiz bisikletiyle 12 ülke ve türkiye turu yapmış bu bisikleti yeni almış ikinci el trek bununlada türkiye turu yaparak okullara gidiyormuş ve eğitim veriyormuş gittiği okullarda kendiside emekli beden eğitimi öğretmeni. bu bisikletide ona hiç arıza çıkartmamış aldığı günden beri arızasız kullanıyomuş

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@samet_özdemir

Verdiğin linki biliyordum. Hatta konu açıldığı anda gönderilmiş bir de teşekkürüm var Faruk Amcaya. Ama oradaki bisiklet vitesli olduğu için beni yanıltmış.

Faruk Amca hakkında verdiğin detay için teşekkürler. :)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Arkadaşlar
20km/saat yavaşlıkta sabır (tosbağa) gezisi yapmayı düşünüyorum.

Saatte 20 km sürat yaparım, fazlasına karışmam diyen herkesi Çatalhöyüğe düz yoldan gidip gelmeye davet ediyorum. Bu sürat normalde bi atarabası süratidir. Nostalji olayı yani... :)
Gezi kesinlikle mangallı olacaktır. ;) Hatta makarna da kaynatalım derim. SEmaver de getirebilirim. ;)
Malzemeleri ben taşırım. (Ben o yavaşlıkta kendi evimi bile taşırım :D )

Bisikleti ister vitesli ister vitessiz olsun.
Bisikleti ister >5000 tl ister <500 Tl olsun herkesi davet ediyorum.
Bisiklet her türden olabilir. Hatta üç tekerli bisikletle 20 km sürat yapabilen de gelebilir.

Not: Ahmet hoca sen gelme istersen. Sıkıntıdan çatlar yada Üstümüze bi Beyşehir yapar da gelirsin. :)

atunsay

Aktif Üye
Tepki
334
Bisiklet
Scott
@Mesut Girgiç

Şu an ağlamaktayım ki ev ahalisi mendil yetiştirememekte, şu an dua etmekteyim ki sevgili ekmek teknem, işyerim, pazar gününe bir arıza çkarmasa, şu andan itibaren pazar gününe kitlenmişim ki Ahmet Yıldırım'ın çilekeş canondale'sinin arka jant göbeğinden beter olmuşum, nerde buluşacağımız belli de kaçta buluşuyoruz Mesut Abi ??

• Beğen
Tepkiler: sadık1964

sadık1964

Daimi Üye
Tepki
402
@Mesut Girgiç

Bu hafta Yani pazar günü biricik oğlum Volkan'ın sınavı var.Onu sınava götürüp o heyacanı yaşamam gerekiyor.Sizler çatalhöyüğe doğru pedallarken ben Eğitim Fakültesinin bahçesinde olacağım,fakat bahçede oğlumu beklerken inanın aklım sizlerde olacak.