Vites Yardımı...

Konu, Vites - Çekiş Sistemi kategorisinde volkan2 tarafından 22 Mart 2007 tarihinde paylaşıldı.

1. volkan2 Üye

Sponsorlu Arkadaşlar merhaba...Sonunda benimde bisikletim oldu...Kron xc 1000.2 gündür sürüyorum ve su ana kadar hersey cok iyi. Sadece vites değiştirirken örneğin sağ tarafta 5-6 da ve sol taraf 2 de iken sol tarafı 1 e azaltınca yani vites düşürünce zincir atıyor.Bunu 2-3 defa yaptı. Acaba yanlışmı vites değiştiriyorum.Yani aniden vitesi cokmu düşürüyorum.Vites değiştirme konusunda nasıl bir uygulama vardır ve bu yasadığım acemilikten dolayı normalmıdır?Şimdiden teşekkkurler.

volkan2 Üye

Yanlışlıkla sağı solu yanlış yazmışım. Sağ taraf 1.....8, Sol taraf 1.2.3

3. Hakan Yazman

Hakan Yazman Forum Bağımlısı

Merhaba Volkan,
    Öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı olsun.
    Zincir atması viteslerin ayarsız olmasından kaynaklanıyor, yetkili bir servisde ayarlatabilirsiniz.

Kullandığınız kombinasyon da yanlış, sağ kol 5-6 da iken sol 2 de olmalı.

Solu 1 de kullanılan sağ vitesler 1-2-3 dür.
    Sol 2 de Kullanılan sağ vitesler 4-5-6
    Sol 3 de kullanılan sağ vitesler 7-8-9 dur.
    Bunlar idea kullanım şeklidir ve bütün aktarma organlarının en iyi ve uzun ömürlü şekilde çalışmasını sağlar...

Erkut Yiğit bunu beğendi.

volkan2 Üye

Tesekkurler hakan abi.böyle yapacağımı bilmiyordum.deneyeceğim, bilgi için saol.

5. MtB kAaN Üye

En kötü ihtimal -+1 de Kulanabilirsin:) Aksi taktirde zincir kopması ve %70 daha fazla aşınma gözükür:)

1. Daha güzel bir site kullanımı sağlamayı hedeflediğimizden dolayı, bu sitede çerezler kullanılmaktadır. Bu sebeple çerezlerden yararlanarak sitemizle nasıl bir etkileşimde bulunduğunuza dair ilişkili verileri kaydedecek araçlardan faydalanıyoruz. Bu siteye giriş yapıp kullanarak, çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz.
    Duyuruyu Kapat