Vites önerisi?

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Merhabalar.
2 hafta öncesinde bir kaza yaptım ve arka vitesim ne yazıkki bozuldu.O yüzden yeni bir vites almak istiyorum bütceme uygun bir şekilde.Elimdeki vites Shimano Rd-m280 altus ancak artık bozuk.Bu vitesden almak istiyorum ancak satan bir yer bulamadım.50 TL ye bana bir vites önerisi olan arkadaşlarımız varsa söylerlerse memnun olurum.

Scudo

fatal

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Raleigh-USA
Normal şartlarda vites sistemlerini uyumlu almanız gerekir satıcılar ise ellerindeki donanımı yüklerler bisikletinizin aynakol,ön vites ve rublesi ne marka ise ona göre almanızı tavsiye ederim ama büyük ihtimal ile hepsi farklı model çıkacak bu durumda rublenize uyumlu olanı alın.İ.netten sipariş verebileceğiniz birçok güvenli site var forumdan isinlerine ulaşabilirsiniz,buralardan temin edebilirsiniz.

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Bisikletim carraro sportive 225 ve parcaları shimano.

fatal

Üye
Tepki
23
Bisiklet
Raleigh-USA
shimanonun hangi serileri?i.netten bisiklete baktım bilgi vermiyor.shimano tourley,altus,acera,alivio,deore v.s devam eder.Rublenin modeli üzerinde yazar hg-30 gibi bu altus demektir.o numaradan hangi seri olduğunu i.netten bulursun zaten.

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Tekrardan merhabalar.
Hala arka vites arayışındayım şuan aklımda 2 vites var.
1.
(link)
2.
(link)

Yalnız shimano tourney 7 rubleli bisikletler icin galiba yanlış bilmiyorsam.Benim bisikletim 8 rubleli olduğu için sorun çıkarma durumu olabilir mi?

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
Ben alivio yu öneririm,daha üst bir model.diğeri 7 li sistem ve size yetmeyecek bir süre sonra.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bir bilen cevap versin, bekleyin de. Ruble büyük ihtimalle sorun olur. Zincirler de farklı oluyor bildiğim.

TaylanEr

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Carraro
(link) Buna bir bak 8'li ruble için herhalde...

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
gittigidiyor da ki işinizi görebilir sanırım...

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Cevap verilmiş aslında. 2.linkteki Alivio aktarıcı, Shimano'nun 8'li sistem için en üst modelidir. Zaten bahsedildiği gibi Tourney serisi 7'li rublelerle kullanıldığından sizin için uygun olanı Alivio.