Vites kullanımı hakkında

spake1

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Kron
Selam arkadaşlar dün sedona borla aldım fakat evim 3.katta girişe bırakamıyorum cünkü calıyorlar neyse 15dk sürdüm bugun eve cıkartırken baş dönmesi kalbim hızlı hızlı çarpmaya başladı bunun nedeni nedir acaba ayrıca vitesi nasıl arttırıcam soldaki vites 2-3 de iken ses cıkartıyor 1'de normal

• Beğen
Tepkiler: Zuhtusar
Scudo

Emre123

Aktif Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Oncelıkle malum havalar sıcak bırden hızlanıp durduysanız olabılır vıtes konusunu bana sormayın bende daha yenıyım

Tepki
31
Bisiklet
Sedona
tempolu sürdüyseniz göğsünüz sıkışıyo olabilir.ciğerleri zorlamışsınız.yani gelişiyosunuz.vites ayarlarında bi sorun var herhalde aktarıcıya sürtüyo tahminim bilmiyosanız direk bisikletçiye götürün orda öğrenin nasıl yapıldığını

suatgecer

Aktif Üye
Tepki
56
Bisiklet
Sedona
Bisikleti bir süre kullanıp sonrasında ayarlarını yani servisinde ilk bakımınyaptırmanız lazım,

spake1

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Kron
suat kardeş götürücem daha dün aldım zaten 1 hafta sonra gel bakımını yaptır dedi

Emre Sertkaya

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Kron
İlk baştan zorlamamak lazım yavas yavas km i arttırırsınız . Bir de güneş felan havalar sıcak olunca bas donmelerı olabılıyor . http://cyclingtr.com/cfs-filesystemfile.ashx/__key/CommunityServer.Blogs.Components.WeblogFiles/bisiklet-mekanigi/aynakol_2D00_ruble_2D00_pozisyonu.jpg

bakın bu resım bıraz acıklayıcı olabılır zıncırın capraz olmamasına dıkkat edın

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin
Tepki
22
Bisiklet
Salcano
@spake1

kask veya güneşi çekmeyecek renkte terletmeyen şapkalardan takarak sürün gündüz sürecekseniz ki kask en doğrusu en güvenlisidir. ikinci kata çıkartıyorum fitnessdan dönerken falan aynı şekilde benimde oluyor. kapının önünde biraz dinlenin su falan için ondan sonra çıkartmaya çalışın eve.

ve tabi yukarıdaki şemayı dikkate alın aman diyip geçmeyin ilk gün kadromda delik açtım yokuş yukarı çıkarken yeni sistem viteslere alışık olmadığımdan zinciri sıkıştırıp.