vites kulağı

denizzy

Üye
Tepki
2
merhabalar ben sitede yeniyim sizden bir konuda yardım istiyecem benim carelle marka alaminyum kadro bir uşağım var geçen pazar günü vites kulağı kırıldı ve hiç bir yerde bulamıyorum yardım ederseniz sevinirim herkeze şimdiden teşekkürler :mad: :mad:

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Denizzy Carelle'yi üreten firma ile irtibat geç. Onlarda mutlaka olması lazım. Eğer bulamassan elinde 2 alternatif kalıyor. Birincisi eline kırık kulakçığı alıp bisikletçileri gezmen. Hani belki onların elindeki kulaklardan bir benzeyen veya azıcık yontulup uydurulabilecek olan vardır. Diğer alternatifin ise freze ve tornacıları gezmen. Onlar sana "farklı bir metalden" aynı kulağı yapabilirler. Tabi bu sefer kulak daha sert bir metalden olacağı için kırılmayacaktır. Darbeler direk olarak vites sistemine zarar verebilir. Bu bir risk olsa da bisikletini ayağa kaldırmak için bir çözüm :).

denizzy

Üye
Tepki
2
hemen hemen eskişehirdeki bütün bisikletcileri dolaştım büyük küçük demeden ya kron ya dakar sordum olmaz dediler tornacı tornacı dolaştım yapamayız uğraşmayız diyorlar ama akşam bi tornacı gelecek parçayı vercem inş. o yapar yoksa taa istanbuldan getirecez ..

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kolay gelsin, eğer çözemessen benim Eskişehir'li bir arkadaşımın mail adresini özelden sana mesaj atarım, onlar sürekli tornacılarda bu tarz parçaları yaptırıyorlar. Kesinlikle yardımcı olabilir sanıyorum.

denizzy

Üye
Tepki
2
teşekkürler halil abi ben parçayı yartırıyorum bi tornacı bulduk çelikten yapılıyo bi sorun olmaz herhalde 2 tane yaptırıyorum ne olur ne olmaz yedekde dursun yardımcı olduğun için teşekkür ederim sağol

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Sevgili Deniz;Kadro kulakçığı çelikten olduğu zaman arka vitesten alacağın bir darbede kulak kırılmayabilir ve kadron zarar görebilir.