Vİtes kolu yardim

Melih GÜLER

Aktif Üye
Tepki
9
SALCANO XRS200 MODEL BİSİKLETİMİN Sti kol olarak ne takmamı önerirsiniz birde göbeğe Ultegra veya Dur-ace uyarmı

Scudo

Murat Sarp

Üye
Tepki
48
salcano xrs 200 e sora dan yukarısı günahtır bence :)

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
xrs 200 e ultegra ve dura ace parça takılması pek mümkün değil gibi arka göbeğin 8 li sistemden yukarısını kaldıracağını düşünmüyorum. Zaten murat sarp'ın da dediği gibi sora dan yukarısı biraz abes kaçar. Sora veya st 2300 serisi işini görür hem sadece kolları değiştirerek maddi olarak daha rahat edersin.

Melih GÜLER

Aktif Üye
Tepki
9
Peki ne yapabilirim akışkanlığı arttırmak için yardımcı olabilirmisiniz yokuşlarda zorlanıyorum inislerdede belli hızı gecemiyorum

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
xrs 200 yol grubuna göre oldukça ağır bi bisiklet. En başta bu sizi zorluyor. Sora veya 2300 grubuna geçmek size bi parça daha performans sağlayacaktır haricinde arka dişli "ruble" nizin diş sayısını belirleyip daha fazla dişi olan yani 1. viteste sizi daha rahat ettirecek bi rubleye geçmek de yokuş çıkarken daha rahat çıkmanızı sağlayacaktır tahminimce. Fakat imkanınız varsa xrs 200 modelini elinizden çıkarıp başka bi yol bisikletine geçmeniz en kesin çözüm.

Melih GÜLER

Aktif Üye
Tepki
9
Teşekkürler Özhan Abi yeni bir kadro alabileceğimi sanmıyorum suan fakat üstündeki parçaları tek tek değiştireceğim Tekrardan TEŞEKKÜRLER