Vites kolu yardımı

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
Hepinize tesekkurler.

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@suleymanozgun33
Süleyman yine söylüyorum, camin icindeki seridin vites atmasiyla alakasi yok. O zaten vites atinca oynuyor. Vitesin atmiyorsa oda aynamaz.Cami sökmak kolay ama hic ugrasma sonra garantiside ölür.
Yeni aldiysan kesin garantisi vardir, faturasi yater.

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
@Murat Cömez
Abi tesekkur ederim hic ellemiyim ben o zman bisikletciye gotureyim tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

NightRider

Forum Demirbaşı
Tepki
129
İsim
Süleyman Özgün
Bisiklet
Lapierre
arkadaşlar başına gelenler için sonucu yazıyorum. Tamirciyle içini sökücektik. alttaki 2 vidayı çıkardık kendi kendine düzeldi.

• Beğen
Tepkiler: Altın Sikke

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
:) Geçmiş olsun o vakit. Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: NightRider

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Merhabalar;
İş bilmeyen bir bisikletçiye vites teli değişimi yaptırdım ama haliyle beceremedi ve sağ vites kolunun içerisini dağıttı.Vites kolunun içerisinde herhangi bir parça kırılmadı ya da kaybolmadı.Bu dağıttığı vites kolunun içerisindeki yayı tekrardan gererek onarım yapılır mı ? Birkaç tamirciye sordum ve aldığım cevaplar tamir olmayacağı yönündeydi,tamir etmek yerine doğrudan yeni parça önerdiler. Aşağıda vites kolunun son halinin fotoğrafını ekliyorum. Şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum.

Vites kolunun markası ve modeli: Deore SL-M590 sağ vites kolu 9 set.

WhatsApp Image 2019-11-04 at 20.42.54.jpeg

Şayet tamir olacağını düşünüyorsanız nerede yaptırabileceğimi de söyler misiniz ? İstanbul,avcılar ya da çevre ilçeler de bildiğiniz iyi bir bisikletçi önere bilirseniz çok memnun olacağım.

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
O kol tamiri işi bana da lazım olmuştu. İstanbulda yapan yer bulamadım. Kendim giriştim ancak bizim kol 90lardan kalma olduğundan dişker fazla aşınmıştı. İnternetten bulabildiğin her videoyu izleyip önüne saatçi tornavida setini koy.Yaparsın.

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar;
İş bilmeyen bir bisikletçiye vites teli değişimi yaptırdım ama haliyle beceremedi ve sağ vites kolunun içerisini dağıttı.Vites kolunun içerisinde herhangi bir parça kırılmadı ya da kaybolmadı.Bu dağıttığı vites kolunun içerisindeki yayı tekrardan gererek onarım yapılır mı ? Birkaç tamirciye sordum ve aldığım cevaplar tamir olmayacağı yönündeydi,tamir etmek yerine doğrudan yeni parça önerdiler. Aşağıda vites kolunun son halinin fotoğrafını ekliyorum. Şimdiden vereceğiniz cevap için çok teşekkür ediyorum.

213485 dosyayı görüntüle

Şayet tamir olacağını düşünüyorsanız nerede yaptırabileceğimi de söyler misiniz ? İstanbul,avcılar ya da çevre ilçeler de bildiğiniz iyi bir bisikletçi önere bilirseniz çok memnun olacağım.
Merhabalar, kol değişimine gerek yok. Bir çay içimlik süresi var monte etmenin. Yani 5dk'lık bir işlem gerekiyor ama size önerebileceğim profesyonel teknisyen yok malesef.

Tepki
143
İsim
cemal akgül
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar;

213485 dosyayı görüntüle

merhaba istanbul ikitellideyim yardımcı olabilirim.

• Beğen
Tepkiler: Upper Architect

yavuzkosar

Kendi halinde bir yaşayan.
Tepki
3.122
İsim
Yavuz
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar;

213485 dosyayı görüntüle

Bakırköy'de VELO bisiklet yardımcı olabilir diye düşünüyorum, Teknik konularda iyi bilgi ve el becerisine sahip iki arkadaş. Google'da bir arama yapıp yorumlara bakarsanız herkes memnun ve bende genel bakım için gittim ve işçiliklerini beğendim titiz biri olarak. Bir şansınızı deneyim derim size çok uzak değilse. Bakırköy meydandan E-5 e doğru çıkan incirli caddesi üzerinde zümrüt evler sokağı içinde.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Barış Y. Aslında zor bir şey değil. Arkadaşım aynı problemi kendi başına halletmişti ama uzaktan yardım edilebilecek bir sorun olduğunu sanmıyorum. Olur da düzeltemezseniz elimd 9'lu xt kol var. İlanlarımda görebilirsiniz.

Barış Y.

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Ghost
Merhaba,
bu video izleyerek kendim de çözmeye çalıştım ve vitesi toplayabildim ama bu sefer geçişler de problem oldu.

Merhabalar, kol değişimine gerek yok. Bir çay içimlik süresi var monte etmenin. Yani 5dk'lık bir işlem gerekiyor ama size önerebileceğim profesyonel teknisyen yok malesef.
Çok teşekkür ederim ilginiz için,diğer arkadaşların dediği şekilde çözmeye çalışacağım.

@Barış Y. Aslında zor bir şey değil. Arkadaşım aynı problemi kendi başına halletmişti ama uzaktan yardım edilebilecek bir sorun olduğunu sanmıyorum. Olur da düzeltemezseniz elimd 9'lu xt kol var. İlanlarımda görebilirsiniz.
Son çare olarak satın alacağım sanırım,öyle bir durum olursa sizinle irtibata geçerim muhtemelen

Bakırköy'de VELO bisiklet yardımcı olabilir diye düşünüyorum, Teknik konularda iyi bilgi ve el becerisine sahip iki arkadaş. Google'da bir arama yapıp yorumlara bakarsanız herkes memnun ve bende genel bakım için gittim ve işçiliklerini beğendim titiz biri olarak. Bir şansınızı deneyim derim size çok uzak değilse. Bakırköy meydandan E-5 e doğru çıkan incirli caddesi üzerinde zümrüt evler sokağı içinde.
Tamamdır teşekkür ederim önce bir telefon ile ulaşmaya çalışayım bakalım ne diyecekler.

ALİ@

Tech Support Technician
Tepki
163
İsim
Ali
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Barış Y.

Merhaba,

Satın almanı gerektirecek bir sorun yok. Araştır bak kimse yapamaz sa ben yaparım. İstersen özelden bana ulaşabilirsin yardımcı olurum.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

mustafamrt

Üye
Tepki
12
İsim
Mustafa Mert K.
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
riverside 120 var ben de, tekli aynakol 8 vites. Vites kollarım bozulmuş olabilir yarın bakacağım da yenisini almam gerekirse internette bulamadım hiç. Yardımcı olursanız sevinirim

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.862
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mustafamrt Microshift parçalar çoğunlukla Shimano uyumlu oluyorlar. Bulamazsanız 8 vitesli bir Shimano vites kolu takarsınız.

mustafamrt

Üye
Tepki
12
İsim
Mustafa Mert K.
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
2. elden riverside 120 aldım ucuza, balkonda falan durduğu için vites ve fren ayarları bozulmuştu haliyle. Fren ayarını yaptım, sürdüm de hatta ama şu vitesi halledemedim. Küçük olan kol atmıyor sıkışıp kalmış gibi, büyük olanı atıyor ama boşa. İkiside vites attırmaya yaramıyor. Söktüm içine wd-40 sıktım da yararı olmadı. Sorun içindeki telde midir, yoksa direkt vites kolunda mıdır? Bozulduysa shimano altus alıcam ama yine de bi bisikletçiye göstereyim mi ?

20200503_161336.jpg

Tepki
4
Hayırlı sürüşler arkadaşlar,

2. el 2013 model carraro dambiez yol bisikleti aldım. 2*9 sora sistem. yaşı itibariyle teknolojisi eski. sorunum şu:

ön vitesi büyütmek için kolu ittirdiğimde, vites kolu üzerindeki kırmızı çentik(resimde) ortaya geliyor. Ancak zincir küçük dişliden büyük dişliye geçmiyor.
2. kez ittirdiğimde kolun üzerindeki kırmızı çentik başa geliyor ve zincir hiç bir takılma yada zorlama olmadan büyük dişliye geçiyor. Aynı durum vitesi
küçültürken de yaşanıyor.
Kısacası, dişli büyütmek ya da küçültmek için vites kolunu iki kere kullanmak zorunda kalıyorum.

Sanki önde bir yaprak daha olsa aktarıcı onu da kullanacakmış gibi geliyor.

böyle bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu?
2 li aynakol yerine 3 lü aynakol takılsa nasıl olur? takmak mümkün müdür? Takarsam sorun çözülür mü?
Aynakolu 3'lü yapmak yerine vites kolu ve ön attırıcıyı mı değiştirmek daha iyi olur?

şimdiden teşekkür ederim.

Dosyalar