Vites kolu uyumu ve bir kaç soru

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
shimano Lx fren vites koluyla(9 vites uyumlu) 7 li ruble ve shimano tourney ile uyum sorunu olur mu? Muhtemelen daha çok arka vites ve rubleye güncelleme yapmam önerilecek. Ama para vermişken iyisi olsun dedim biraz beklemek gerekecek tam seriyi toplamak için, olsun. lx fren vites kolu ikinci el 70 liraya alacağım, durumu iyi. Sizce nasıl iyi midir?
Bunun yanında bir kaç sorum daha olacaktı müsadenizle. Elimdeki ruble kaset değil(ne demekse :D) ve markası da yok :D bunun olumsuzluğu ne olur bana, vites geçişlerinde kadranda ne görünüyorsa gerçekten o viteste olan bir bisikletim olacak mı :(
Son bir sorum olacaktı. Dış kabloların ne gibi bir etkisi vardır? Arka vitesin kablosu çok kısa, keskin bir dönüş yapıyor, vitesteki yuvasına tam oturmuyor. bunu alamaz miyiz dedim bisikleti toplayan arkadaşıma, alsam bu sefer kesmek zorundamişim öyle olunca da iyi olmuyor dedi. Böyle bir şey var midir onun şanssızlığı midir ve varsa bile bu kabloyu nereden temin edebilirim? Bir kaç site biliyorum alışveriş yaptıklarım da var ama oralarda göremedim.
Tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Scudo

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
konu silinebilir. cevabını başka bir sitede buldum :(