Vites kablosu koparsa

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ekrem Yılmaztürk tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhabalar , vites bir süredir randımanlı çalışmıyordu ,bende sürmeye devam ettim servise gidemedim hemen.geçen gece antremana çıktığımda artık benden bağımsız çalıştığını farkettim vitesin, eve geldiğimde arka lastikle kadro arasında duran kablonun koptuğunu daha doğrusu örümü açılmış iplik gibi olduğunu yani tek parça olmadığını gördüm. Servis sanırım bayram tatiline ayrıldı görüşemedim. Kablo değişimi maliyetlimi olur ve böle kullansam okula gitsem biraz daha, daha büyük probleme yol açar mı ?

2. ömer korkmaz

ömer korkmaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Maliyetli birşey değil. Kendiniz bile değiştirebilirsinizç Gerekli aletleriniz var ise yok ise. Pahalı değil zaten. Kopmadan önce değiştirmenizi tavsiye ederim.

Ekrem Yılmaztürk

Ekrem Yılmaztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çok teşekkür ederim , aslında bozulcaksa önce ben bozayım öğreneyim derim de frenlerde hava yaptı , o yüzden gidip komple neyi varsa bırakcam servise. teşekkür ederim tekrardan

4. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    aman fren teli kopmasın da, vites teli değişir problem değil...

5. ilkcan çağdaş

ilkcan çağdaş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arka attırıcıda telin takıldığı somunu gevşetin,teli kablolardan ve vites kolundan çıkarın.

Daha sonra yeni teli vites kolu,kablolar ve arka attırıcının somununa kadar getirin.

Vitesi en alta alın ve arka attırıcıda bulunan somuna teli takıp,somunu sıkın.

6. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    eğer kopsaydı aktarıcı serbest kalacağından en düşük vitese düşerdi örn. 7-8-9-10 rubleniz kaç dişliyse

İlginizi Çekebilir

koçhi.jpg
Arkadaşlar bildiğiniz üzere bu yaz bisikletle en uzum sürüşüm olan bir seferde 215km sürüşümü sizle paylaşmışdım; Günü birlik ( Nevşehir - Ankara yolu) 8.saat 30dk sürüş 215km.. Yalnız şöyle bir...
upload_2016-8-24_10-58-20.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
kayseri.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...