Duyuruyu Kapat
Strava 2K
Instagram 5K
Facebook 15K
Twitter 4K

Vites grubu yükseltme

Konu, Vites - Çekiş Sistemi kategorisinde Mustafa Kocabaş tarafından 21 Şubat 2012 tarihinde paylaşıldı.

 1. Mustafa Kocabaş

  Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  20 Eylül 2011
  Mesajlar:
  519
  Beğeniler:
  339
  Şehir:
  Adana
  Seviye:
  Merhaba. Salcano excel bisikletimin 7 li dişlisi var ve arka vitesi braketli olduğundan yedili sistem dışında kullanılamıyor. Elimde çok uygun fiyata aldığım alivio, acera 8 li set var. Bunları satıp 7 li sistem almayı düşünüyordum ama satsam değmiyor, kullanabildiklerimi kullanmak istiyorum.Yine shimano nun tourney serisinden 7 li bir arka vites alsam, diğer parçalarla uyumlu kullanabilir miyim? Yeni kadro ve maşa alana kadar bu şekilde kullanmayı planlıyorum. Tek zararım 15 lira arka vites almam gerekecek bir de ruble çin malı 7 li kullanmam gerekecek göbekden dolayı. Kasete uyumlu değil.

  Sizce, sadece 7 li tourney vites alıp mı devam edeyim, rubleyi takabilmek için arka tekerin göbeğini de değiştirsem mi? Bunu nasıl değiştirebilirim hiç bilmiyorum, tellerin boyutları uzunluğu falan uyumlu olur mu nasıl bileceğim? Teşekkürler.
   
 2. onur tuna

  onur tuna Daimi Üye

  Kayıt:
  11 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  229
  Beğeniler:
  95
  Şehir:
  kocaeli
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  benmi yanlış yapıyorum çok yoksa gerçekten işin özü bu mu bilmiyorum ama 650-750 tl lik kron (xc250-500) ve salcanolarda (212hd-210c) en fazla altus vites var hatta altus - tourney olanlarıda var bu vitesler dağ bayır kullanımı haricinde dahi olsa yani normal yol şartları - hafif arazi şartlarında sorun çıkarmazlarmı ? yani 700 -800 tl lik bisikletlerde en az acera set olması mantıklı değilmi? altus tourneyler çok kötü değilmi?
   
  Barış TURAN bunu beğendi.
 3. Oguzhan.Pilgir

  Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mart 2012
  Mesajlar:
  789
  Beğeniler:
  435
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  bisikletlerde kadro kalitesi, marka güvenilirliği, maşa kalitesi ve bunlara bağlı olarak fiyat yükseldikçe ön-arka arttırıcı seviyeleri düşmektedir, fiyatta rekabet yapabilme adına bunu tüm markalar yapıyor. burada seçim tüketiciye kalıyor. Sağlam kadrolu ama düşük donanımlı bir bisiklet mi alayım, yoksa düşük kadrolu sağlam donanımlı bir bisiklet mi? Burda tercih sizin tabiki.

  Ama kendimden örnek verirsem ben Marka olan bir bisikletin donanımı ne kadar düşük olursa olsun, kullanıcısını üzmeyeceğini ve en ufak bir sıkıntıda bisikletin üreticisinin bana yardımcı olacağını bildiğimden Marka ürünleri tercih ederim, donanımı düşük olsa bile. Bunu sadece bisiklet için değil tüm alışverişlerim için söylüyorum.

  sizin sorunuza gelirsek; yukarıda bahsettiğim gibi Marka çok önemli, Kron'da veya Bianchi'de kullanılmış bir Altus ile Trek'te veya Cannondale'de kullanılmış bir Altus'un problem çıkarma oranları aynı mıdır? Altus aynı Altus ama her yıl milyon dolarlar bu işe yatırım yapan, teknolojiler geliştirien,bu işte dünya devi olmuş bisiklet üreticileri, sorun sıkıntı çıkaracağını bile bile bu sistemi ürünlerinde kullanıp marka imajına zarar verir mi? Elbette hayır. Çünkü bu tip firmalar Kron veya Bianchi veya bu tarz firmalar gibi sırf bisikleti allama pullama adına kadro uyumu vs gözetmeksizin Altus veya tourney sistemleri pat diye koymazlar. Kadro ve diğer ekipmanlar uyumlu ise ve altus, acera yada tourney kullanıcısına problem çıkarmayacaksa kullanırlar. Trek'te veya Scott'ta kullanılmış bir tourney sitem bile size çok ağır olmayan arazi şartlarında sıkıntı yaratmayabileceği gibi, bianchi de kulanılmış bir acera size düz asfaltta bile problem çıkartabilir.

  O yüzden, boşuna markaya para vermeyelim, donanıma para verelim, düşük donanımlı bir Scott, Trk, Cannondale alacağıma en üst donanımlı bir Salcano veya Bianchi alırım demek bence hiç doğru değil. Önce bisikletin markasına, kadrosuna, teknolojisine, satış sonrası hizmetine paranı vereceksin, sonra sana yetmeyen, zayıf kalan donanım varsa yavaş yavaş yükselteceksin. Tabi bana göre, herkes farklı düşünebilir..
   
  Esfer bunu beğendi.
 4. Ömer Soykan

  Ömer Soykan Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  234
  Beğeniler:
  73
  Şehir:
  İstanbul/Pendik
  Seviye:
  @Oguzhan.Pilgir

  Yazdıklarınızdan, Scott, Trek veya Cannondale'nin en kötü kadrosu, Salcano, Kron veya Bianchi'nin en iyi kadrosundan kalitelidir anlamı da çıkıyor.
   
 5. onur tuna

  onur tuna Daimi Üye

  Kayıt:
  11 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  229
  Beğeniler:
  95
  Şehir:
  kocaeli
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  evet ömer bende öyle anladım ama kadro değilde viteslerden konuşsak daha iyi bu topic altında
   
 6. Oguzhan.Pilgir

  Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  14 Mart 2012
  Mesajlar:
  789
  Beğeniler:
  435
  Şehir:
  İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  hayır ben öyle demedim, yazdıklarımı dikkatli okursanız kadro-donanım uyumunun hem kadronun hem de donanımın performansını etkilediğinden bahsettim. Bahsettiğiniz markaların sırf bir bisiklet toplamış olma adına rastgele parçaları birleştirerek değil de , bir takım testler sonucunda o donanımın o kadro ile uyumlumu değil mi, performansı sıkıntı yaratır mı, yaratmaz mı, bunlara dikkat ettiklerini kasdetmiştim.

  Şöyle basit bir örnek vereyim, bir otomobil lastiği düşünün aynı lastiği bir Şahin'e ve bir BMW ye takalım, o lastiğin Şahindeki ömrü ve performansı ile BMWdeki ömrü ve performansı bir olur mu?
   
 7. onur tuna

  onur tuna Daimi Üye

  Kayıt:
  11 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  229
  Beğeniler:
  95
  Şehir:
  kocaeli
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  örnekleme yanlış, şahindeki ömrü daha yüksek olur teknik olarak, çünkü şahinde kampana fren var ve fren mesafesi daha uzun, bu yüzden var olan sürtünmeye dayalı aşınma daha düşük olacaktır, bmw de ise kısa sürede aracı durdurmaya yarayan disk fren tertibatı vardır, mesafeyi kısaltmak sürtünme kuvvetini arttıracağından lastik ömrü azalır.

  hani birde o kadronun o donanımla uyumu demişsiniz, kadro dediğiniz şey meta olarak bakılacak olursa 3-5 metal yada kompozit borunun birbirine kaynak veya diğer yollarla yapıştırılması olayı ortaya çıkan ürün. nasıl yani, kadro ben alivio'dan aşağısına gitmem diyerek sorunmu çıkaracak. deseniz ki komponentler arası uyum onu anlarım (ön değiştirici tourney arka alivio gibi atıyorum ama) ama kadro gibi hareketli olmayan ve teknik anlamda bir bisikletin (belki en önemsenen) en basit parçası olmasına rağmen bunu böyle yorumlamanız olmamış.
   
 8. Ömer Soykan

  Ömer Soykan Daimi Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  234
  Beğeniler:
  73
  Şehir:
  İstanbul/Pendik
  Seviye:
  Bence, full deore xt sistemi Salcano NG650 vs. gibi düşük kalitedeki bisikletlere bile taksan uyar, bisiklet uçar fakat o kadroya, o sistemi takmaya değmez. Ama Kron marka 3 kez dipçiklenmiş 7005 serili bir kadroya deore xt sistem değer kanaatimce. Aslında şuan bende onu planlıyorum, Kron XC2000 alıp 1-1,5 yıl sonra her yerini kaliteli sistemler ile donatıp uzun yıllar boyunca kullanmayı düşünüyorum.
   
  onur tuna bunu beğendi.
 9. İhsnn_zyvl

  İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  18 Haziran 2015
  Mesajlar:
  446
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  Malatya
  Adı:
  İhsan
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Ben de aynı sorunu yaşıyorum arkaya tourney takmak istiyorum oluyo mu acaba
   
 10. Ömer KARAN

  Ömer KARAN Bisikletkolik

  Kayıt:
  21 Aralık 2012
  Mesajlar:
  1.743
  Beğeniler:
  1.807
  Şehir:
  DENİZLİ
  Adı:
  Ömer KARAN
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Hiç uğraşmayıp elinizdeki bisikletinizde dahil bütün malzemeleri satıp daha iyi bir bisiklet almayı deneseniz?
   
 11. İhsnn_zyvl

  İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  18 Haziran 2015
  Mesajlar:
  446
  Beğeniler:
  219
  Şehir:
  Malatya
  Adı:
  İhsan
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Ben zaten bi kaç aya yeni alıcam ama bu süre içerisinde birazcık daha idare etsin diye 40 50 lira gibi bi maksimum masraf yapmayı düşünüyorum
   
 12. M.Burak KARADAĞ

  M.Burak KARADAĞ Bisikletkolik

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  22 Eylül 2010
  Mesajlar:
  2.696
  Beğeniler:
  2.009
  Şehir:
  İstanbul, tatil dönemlerinde Ankara
  Bisiklet:
  Carraro
  Seviye:
 13. UmkuT

  UmkuT Yeni Üye

  Yaş:
  21
  Kayıt:
  17 Eylül 2015
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Arkadaşlar 2.el Salcano Lif 10 HD var.Arkadaki vites shimano Tourney öndeki de öyle galiba pek bilgim yok.Donanımları pek bilmem ama bisikleti alır almaz 45 km yapmıştım çok zevkli oldu.45 km boyunca 1 kere vites attı o da öndeki yerden dolayı 2 den 1 düşerken boşa düştü işte.Ben bunların sorasını filan almak istiyorum (İyimiş bunlar) Sizce ne yapmam gerek ? Kaç paraya mal olur bana ?
   
 14. bisikletciadam

  bisikletciadam Yeni Üye

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  10 Aralık 2016
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Onur G
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Öncelikle Merhabalar. Forum'a yeni katılmış bulunmaktayım yaklaşık 3 senedir amatörce bir bisikletsever olarak bisiklet sürüyorum ardından kendime B'twin marka başlangıc bir dağ bisikleti almıştım rockrider seri 340 . Fakat sürdüğüm yolların uzunluğu , turladığım çevre ,mühit ve alanlar artmaya başladı giderek acemiliğimi attım ve satın almış aldığım bu bisiklet hız konusunda - pedal çevirmesi konusunda yorucu ve hiç randıman alamıyorum ve vites grubunu yükseltmeye karar verdim Bu arada benim vites grubum 7li Shimano Tourney serisi yani en düşük model ve ben bunu 9'lu vites sistemine geçirmek istiyorum kısıtlı bütçemden dolayı gönül isterdi ki 10lu vites sistemim olsun . Yaklaşık bir kaç aydır shimano'nun çeşitli bayiilerine gidip bizzat fiyat analizi yapmak adına vites sisteminin fiyatlarını sordum bana en aşşağı 700 -800 liraya patlayacağını hatta kimi yerler bisikletimin markasını modelini öğrendikten sonra yeni bisiklet almam gerektiğini , öyle olursa benim için daha karlı olacağını söylediler fakat sorun şu acemilikten mi bilmiyorum gerek kadro gerek maşa olsun ben bisikletimi gayet sağlam buluyyorum her ne kadar bi specialized , v.b sağlam marka olmasa da performansı iyi , düşük bulduğum sadece vites grubu.
  Sözü uzattım biliyorum , sorum şudur ki bu olaylardan sonra kafam hayli karıştı , ve sizden gerçekten araştırmama ve karar vermeme destek olarak yorumlarınızı ve tecrübelerinizden yararlanmayı bekliyorum ben Btwin RockRider 340 model bisikletime 9'lu veya 10 'lu vites grubuna geçirmeli miyim ve bana kar zarar ve fayda yönünden nasıl bir etki yapar ? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler !
   
  mariokaldato bunu beğendi.
 15. bisikletciadam

  bisikletciadam Yeni Üye

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  10 Aralık 2016
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Onur G
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Öncelikle Merhabalar. Forum'a yeni katılmış bulunmaktayım yaklaşık 3 senedir amatörce bir bisikletsever olarak bisiklet sürüyorum ardından kendime B'twin marka başlangıc bir dağ bisikleti almıştım rockrider seri 340 . Fakat sürdüğüm yolların uzunluğu , turladığım çevre ,mühit ve alanlar artmaya başladı giderek acemiliğimi attım ve satın almış aldığım bu bisiklet hız konusunda - pedal çevirmesi konusunda yorucu ve hiç randıman alamıyorum ve vites grubunu yükseltmeye karar verdim Bu arada benim vites grubum 7li Shimano Tourney serisi yani en düşük model ve ben bunu 9'lu vites sistemine geçirmek istiyorum kısıtlı bütçemden dolayı gönül isterdi ki 10lu vites sistemim olsun . Yaklaşık bir kaç aydır shimano'nun çeşitli bayiilerine gidip bizzat fiyat analizi yapmak adına vites sisteminin fiyatlarını sordum bana en aşşağı 700 -800 liraya patlayacağını hatta kimi yerler bisikletimin markasını modelini öğrendikten sonra yeni bisiklet almam gerektiğini , öyle olursa benim için daha karlı olacağını söylediler fakat sorun şu acemilikten mi bilmiyorum gerek kadro gerek maşa olsun ben bisikletimi gayet sağlam buluyyorum her ne kadar bi specialized , v.b sağlam marka olmasa da performansı iyi , düşük bulduğum sadece vites grubu.
  Sözü uzattım biliyorum , sorum şudur ki bu olaylardan sonra kafam hayli karıştı , ve sizden gerçekten araştırmama ve karar vermeme destek olarak yorumlarınızı ve tecrübelerinizden yararlanmayı bekliyorum ben Btwin RockRider 340 model bisikletime 9'lu veya 10 'lu vites grubuna geçirmeli miyim ve bana kar zarar ve fayda yönünden nasıl bir etki yapar ? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler !
   
 16. bisikletciadam

  bisikletciadam Yeni Üye

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  10 Aralık 2016
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Onur G
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Öncelikle Merhabalar. Forum'a yeni katılmış bulunmaktayım yaklaşık 3 senedir amatörce bir bisikletsever olarak bisiklet sürüyorum ardından kendime B'twin marka başlangıc bir dağ bisikleti almıştım rockrider seri 340 . Fakat sürdüğüm yolların uzunluğu , turladığım çevre ,mühit ve alanlar artmaya başladı giderek acemiliğimi attım ve satın almış aldığım bu bisiklet hız konusunda - pedal çevirmesi konusunda yorucu ve hiç randıman alamıyorum ve vites grubunu yükseltmeye karar verdim Bu arada benim vites grubum 7li Shimano Tourney serisi yani en düşük model ve ben bunu 9'lu vites sistemine geçirmek istiyorum kısıtlı bütçemden dolayı gönül isterdi ki 10lu vites sistemim olsun . Yaklaşık bir kaç aydır shimano'nun çeşitli bayiilerine gidip bizzat fiyat analizi yapmak adına vites sisteminin fiyatlarını sordum bana en aşşağı 700 -800 liraya patlayacağını hatta kimi yerler bisikletimin markasını modelini öğrendikten sonra yeni bisiklet almam gerektiğini , öyle olursa benim için daha karlı olacağını söylediler fakat sorun şu acemilikten mi bilmiyorum gerek kadro gerek maşa olsun ben bisikletimi gayet sağlam buluyyorum her ne kadar bi specialized , v.b sağlam marka olmasa da performansı iyi , düşük bulduğum sadece vites grubu.
  Sözü uzattım biliyorum , sorum şudur ki bu olaylardan sonra kafam hayli karıştı , ve sizden gerçekten araştırmama ve karar vermeme destek olarak yorumlarınızı ve tecrübelerinizden yararlanmayı bekliyorum ben Btwin RockRider 340 model bisikletime 9'lu veya 10 'lu vites grubuna geçirmeli miyim ve bana kar zarar ve fayda yönünden nasıl bir etki yapar ? Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ! Ve vites grubum nasıl olmalı deore mi alivio mu yoksa x serilerinden mi yada şöyle örneğin arka aktarıcıyı yüksek model alıp ön vitesi düşük tutma gibi bir imkanım var mı yoksa ,seri ve model olarak bütün vites grubu aynı tür mü olmak zorunda ?
   
 17. bisikletciadam

  bisikletciadam Yeni Üye

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  10 Aralık 2016
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Onur G
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Öncelikle Merhabalar. Forum'a yeni katılmış bulunmaktayım yaklaşık 3 senedir amatörce bir bisikletsever olarak bisiklet sürüyorum ardından kendime B'twin marka başlangıc bir dağ bisikleti almıştım rockrider seri 340 . Fakat sürdüğüm yolların uzunluğu , turladığım çevre ,mühit ve alanlar artmaya başladı giderek acemiliğimi attım ve satın almış aldığım bu bisiklet hız konusunda - pedal çevirmesi konusunda yorucu ve hiç randıman alamıyorum ve vites grubunu yükseltmeye karar verdim Bu arada benim vites grubum 7li Shimano Tourney serisi yani en düşük model ve ben bunu 9'lu vites sistemine geçirmek istiyorum kısıtlı bütçemden dolayı gönül isterdi ki 10lu vites sistemim olsun . Yaklaşık bir kaç aydır shimano'nun çeşitli bayiilerine gidip bizzat fiyat analizi yapmak adına vites sisteminin fiyatlarını sordum bana en aşşağı 700 -800 liraya patlayacağını hatta kimi yerler bisikletimin markasını modelini öğrendikten sonra yeni bisiklet almam gerektiğini , öyle olursa benim için daha karlı olacağını söylediler fakat sorun şu acemilikten mi bilmiyorum gerek kadro gerek maşa olsun ben bisikletimi gayet sağlam buluyyorum her ne kadar bi specialized , v.b sağlam marka olmasa da performansı iyi , düşük bulduğum sadece vites grubu.
  Sözü uzattım biliyorum , sorum şudur ki bu olaylardan sonra kafam hayli karıştı , ve sizden gerçekten araştırmama ve karar vermeme destek olarak yorumlarınızı ve tecrübelerinizden yararlanmayı bekliyorum ben Btwin RockRider 340 model bisikletime 9'lu veya 10 'lu vites grubuna geçirmeli miyim ve bana kar zarar ve fayda yönünden nasıl bir etki yapar ?Ve vites grubum nasıl olmalı deore mi alivio mu yoksa x serilerinden mi yada şöyle örneğin arka aktarıcıyı yüksek model alıp ön vitesi düşük tutma gibi bir imkanım var mı yoksa ,seri ve model olarak bütün vites grubu aynı tür mü olmak zorunda ? Bütçe olarak gerçekten kısıtlı imkanım var aman aman birşey olmasına gerek yok yeterki düzgün bir şekilde 9'lu olabiliyorsa 10lu vites sistemi olsun. Fiyat aralığı max. 700 Lira bütçem var
  Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler !
   
  Cem cm bunu beğendi.
 18. mariokaldato

  mariokaldato Yıkılmadım,yataktayım hayallerimle başbaşayım

  Yaş:
  43
  Kayıt:
  1 Ağustos 2015
  Mesajlar:
  5.475
  Beğeniler:
  15.623
  Şehir:
  Bursa
  Adı:
  Raşit Cumhur Çakın
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Merhaba dostum
  Danistigin arkadaslar dogru soylemisler. Vites sistemini yukseltmen sana nerdeyse bi bisiklet fiyatina gelir ve degmez o paralari harcamaya. Kisisel gorusum ikinci el guzel bi makina arastir sagdan soldan. Su an kis sezonundayiz ve piyasa ölü. Bunu firsata cevirebilirsin. Ayrica yukselttigin sistemin sana teknik olarak bi artisi cok fazla olmaz. Yuksek setlerin en malum avantaji daha seri ve daha kararli vites gecisleri sunmalaridir. Baskada cok buyuk performans artisi saglayamazlar
   
  bisikletciadam, Cem cm ve TuTKuN bunu beğendi.
 19. bisikletciadam

  bisikletciadam Yeni Üye

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  10 Aralık 2016
  Mesajlar:
  12
  Beğeniler:
  6
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Onur G
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  @mariokaldato Teşekkürler fakat fiyatını tam hatırlamıyorum ama aldığım bisiklet 600 liralik bir bisikletti ve ben eğer bütçemin 700 lira olduğunu varsayıp üstüne vites grubunu nihayetinde 9'lu veya 10lu sisteme geçirdiğim vakit 1300 liraya patlıyor ama 1300 liraya başka bir markanın nerdeyse başlangıç türündekini bisikleti almış olacağim burda bir karmaşa söz konusu benim için ve benim 700 lira koyup arttırdığım vites grubu belkide ortalama 3000 -4000 liralik bir markanın bisiklet modelinde mevcut komponent olarak . Böylesi benim için kar'lı olmayacak mı ; sonuçta kadroların hepsi tayvandan yaptırtılıp getirilmiyor mu ben sadece bir marka değerine tonlarca para vermek istemiyorum kaldı ki okadar imkanım da yok keşke olsa da sadık bir müşteri olabilsem kendimce katkı sağlayabilsem :)
   
  mariokaldato bunu beğendi.
 20. TuTKuN

  TuTKuN Daimi Üye

  Yaş:
  24
  Kayıt:
  25 Haziran 2016
  Mesajlar:
  261
  Beğeniler:
  246
  Şehir:
  Tekirdağ
  Seviye:
  @mariokaldato abi herşeyi söylemiş. Bide bütçem sınırlı diyosun zora sokma kendini
   
  Hakan_Ozturk bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

4-1484682847522-1r309o1a9ao6r-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
upload_2016-11-16_14-15-13.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
upload_2017-2-1_9-3-3.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...