Vites grubu değiştirme

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Almaya karar verdiğim carraro force 530'un tek içime sinmeyen parçası vites. 21 vites altus, ben bunu 24 vites shimano deore ile değiştirmek istiyorum. Değişmesi gereken parçalar sadece arka, ön aktarıcı ve göbek değil mi? O kısmı tümden jilet gibi yapmak istiyorum. Biraz bilgi, biraz da tavsiye çok iyi olurdu. Teşekkürler. :)

Scudo

alperen_69

Forum Bağımlısı
Tepki
305
Bisiklet
Giant
bildiğim kadarı ile tam bir uyum için tüm set değişmeli yani ,aynakol ,ruble zincir aktarıcılar ve kollar

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Bildiğim kadarı ile deore 24 vites uyumlu değil.en az 27

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
27 olsun sorun değil, rulman 9lu olacak o zaman. Başka işlemler lazım mı yoksa direkt alınıp takılacak mı?

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Sıfır bisiklete parça değiştirmek fazla mantıklı değil hele ki deore gibi pahalı parçalarla. Deore içeren bir bisiklet daha ucuza gelir .
Bir örnek deore set:
(link)

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Neyse bir altusu deneyeyim, beğenmezsem başka bir 24lük vitese geçerim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Altus kullanıyorum, 24, herhangi bi sorunum yok. Deore takıldı mı bisiklet havalara uçmayacaktır. Bence de ya deore bulunduran bi bisiklete bakılmalı ya da bir iki yıl eldekini eskitip deore'a geçilmeli.

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Benim önceki kullandığım tourney idi. Tourneyde çatlamadan patlamadan gidiyordum, bence altus biraz daha iyi gelir, bir iki yıla da değiştiririm deore ile. Ya da sram ile ama farketmez, hele ben bisikletime kavuşayım da.

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
bende deore shadow arka attırıcı var 60 lira temiz sorunsuz almak istersen mesaj atman yeterli

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Deniz Caz

Parçaları takım halinde değiştirmek daha sağlıklı diye biliyorum.

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
parçalar illaki set olmak zorunda değil :) 24 viteste deore arka attırıcı kullanan birçok kullanıcı var :) aynakol zincir vb. parçalarda var kadro jant

Can TOPCU

Üye
Tepki
7
İsim
Can Topcu
Bisiklet
Carraro
alacağın bisiklete deore taktırmak yerine deore setli bi bisiklet alman daha uyguna gelir.

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Hemen bir bisiklete 1000 liradan fazla vermek yerine şimdiki bisikletimin (2 gün sonra gelecek) donanımını kadro üzerinden değiştirip sonra yeni alacağım kadroya da tüm donanımı geçirmek bana yavaş ama para konusunda sıkıntı yaratmayacak bir yöntem olur. Zaten kısa sürede yapmayı düşünmüyorum, bisiklet geldikten sonra iki yıl içinde bu olaylar gerçekleşir. Ayrıca sram vitesler hakkında ne düşünüyorsunuz?