Vites fren kolu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında dede tarafından paylaşıldı.

1. dede

dede Yeni Üye

Arkadaslar merhaba , ben ikinci el winora dag bisikleti aldim. Bellirli parcalarini degistirdim suanda da vites fren kolunu degistirmek istiyorum fakat shimano st-ef51 ve st-ef65 arasinda kararsiz kaldim. Acaba hangisini almaliyim?

2. Devonwargod

Devonwargod Yeni Üye

Adı:
    Egemen Altınok
    Bisiklet:
    Bianchi
    Merhaba arkadaşlar forumda ilk konum konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın bisikletimin (17 yıllık ) fren setini komple değiştiricem artık frenler hiç tutmuyor yaklaşık 200 TL gibi bir bütçem şu ikisini almayı düşünüyorum

Tektro V Fren Takımı 837 Aluminyum Ön-Arka Siyah
    Tektro V Fren Takımı 837 Aluminyum Ön-Arka Siyah Fiyatı

Shimano Vites Fren Kolu St-Ef51 3X7 Siyah
    Shimano Vites Fren Kolu St-Ef51 3X7 Siyah Fiyatı
    Bu ikisini alıcam ama fren takımı biraz kötü geldi işimi görür mü yoksa daha iyi birşey mi almayalım
    Yaklaşık 150 TL ye kadar ön arka fren seti önerilerine açığım (bazıları ucuz fren setlerinin hepsi aynı çok çnemli değil demişti ondan dolayı bu fren setini almayı düşünüyorum)

Güncel+++

Birde bu tektro fren takımı mı daha iyi yoksa bu mu
    Shımano Acera M422 V-Fren Seti
    Shımano Acera M422 V-Fren Seti Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Güncel +++

3. darkdream

darkdream Mühendis ve de teknik sevdalı.

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Frenin tutmama sebebi, kötü pabuç ve gerginliği yanlış ayarlanmış, muhtemelen paslanmış iç-dış tel-kablo takımıdır. Bende de eski bir bisiklet vardı, kötü bir set vardı, masrafa değmez dedim, gidip 72 mmlik XLC pabuç ile yeni tel-kablo takımı aldım. Güzelce mekanizmasını yağlayıp, yeniledim, tutmayan fren basınca beni uçuracak düzeye geldi.

Tabii eski bir bisiklet ise ve takım plastikse, alüminyum ile değiştirip daha rijitliği sayesinde daha net tepki vermesini sağlayabilirsiniz. Masraf yapayım dersen Tektro 837 yeterli.

BerkEvren bunu beğendi.
  4. kapluj

kapluj Kıdemli Üye

Adı:
    Yusuf Mucur
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben de ikinci el bir drag yol bisikleti aldım, frenler beni hiç memnun etmiyor. 7 yıllık bisiklet, hiç bakımı yapılmamış, fren ayarları bozuk, fren ve vites telleri de 7 yıllık. şimdi vites ve fren tellerini değiştirmek için neler almalıyım? hem gerekli edevatlar hem de kablo ucuydu vs.
    video izleyerek öğrenmeye çalışıcam ama akk yüzünden ayın 23'üne kadar beklemem gerekiyor o yüzden ilk buraya sorayım dedim. ayrıca doğru gerginliği nasıl anlayabilirim?

İlginizi Çekebilir

qweqwe.jpg
Bugün 2lerde çıkıp Google Haritalar Bu rotaya oruçlu gidiş geliş yaptım eve geldiğimde iftar okunmuştu ve benim boğazımda tam gırtlağın orasında sağ ve sol tarafta basit çizimle...
strength-training-program-for-cyclists.jpg
Merhabalar, Forumda zaman zaman sorulan ve tartışılan bir konu olması sebebiyle ve güzel de bir antrenman programı bulmamla birlikte bu konuyu foruma kazandırmak istedim :) Programda 6 temel...
6.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...