vites çeşitleri

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
Bu vites çeşitlerinden hangileri daha iyi sıralayabilir misiniz? deore xt,lx,xtr ve sram x.0 , sram x.7

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hakan Yazman

XO XTR'den daha iyi değilmidir.hem hafif hem performanslı .eğer XO carbondan bahsediyorsanınz...

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Benim bildiğim kadarıyla da X0 XTR den iyidir.Hem daha önce izlediğim bir videoda Sramlar Shimanolardan daha az esniyor ama kullananlar daha iyi karşılaştırabilir...Kurallar gereği video koyamıyoruz bari linkini vereyim
(link)

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
bende xo daha iyi diye biliyorum ama hakan abi şöyle düşünmüş olabilir ağırlığa göre xtr demiş olabilir.bence perfomans için şöyle diye biliyorum: xo-xtr-x7-xt-lx

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
@baranozhan

Bu arada belki biliyorsunuzdur ama Sram'in X.0 ile X.7 arasında bir de X.9 modeli var.

Ben bir alt model kadroyu almak üzereyken sırf X.0 donanım var diye şuanki modeli tercih ettim. Niyeyse Shimano'ya bir soğukluğum olduğundan aynı şeyi XTR için yapmazdım ama bu benim kişisel tercihim. X.0 mı iyi XTR mı iyi diye sorarsanız, sonu polemiğe gider. Genelde yapılan şudur: Bir marka tercih edilir ve o markanın bütçenize uyan modeli alınır. Ben hayatta XTR kullanmam bir daha ama bu X.0'ın daha iyi olduğu anlamına gelmez. Ben sadece marka olarak Sram'i tercih ettim. Bence her iki model de her birimizden daha iyi "bisikleçi". :)

Firochromis

Daimi Üye
Tepki
234
İsim
Fırat Çıngı
Bisiklet
Diğer
@cyclist_43

Cicylist, bence sıralama olsa olsa şöyle olur: xo-xtr-x9-xt-lx

Ama dediğim gibi farklı markaların modellerini karşılaştırmak bence çok sağlıklı değil. (Mercedes E200 serisi mi iyi BMW 5 serisi mi iyi gibi :) )

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
X.9 arka vites ve X.O gripshift vites kolu kullanıyorum.Çok hızlı ve kararlı vites değiştiriyor.Tavsiye ederim.

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
suan xo xtr olabilir.ama 2008de xtr xo olacak gibime geliyor.karbon bacak shadow teknolojisi ayrica 186 gr.birde bu kararli vites gecisi olayini anlamiyorum.xtr kararsizmi geciyo.vitesin sessiz gecmesi bence cok daha guzel birsey.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
@aykut52
Xtr kararsız geçiyor diye birşey demedim gördüğün gibi çünkü xtr kullanmadığımdan yorum yapmadım.Kararlı derken emin ve seri bir şekilde vites değişimini kastettim.

aykut52

Forum Demirbaşı
Tepki
204
emir senin yazina karsilik demedim.herkes ole dio ben ondan dolayi sordum.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
En iyi en güzel biraz da göreceli bir kavram

şöyle desek daha doğru olacak bence

Shimano grubunun en üstü en iyisi XTR
Sram grubunun en üstü en iyisi X0...

bende sram x0 gripshift kol ve x9 arka attırıcı kullanıyorum
ön attırıcım Shimano XT... gayet memnunum...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Shimano gruplarının Sramda karşılığı

http://www.mtbtr.com/uploads/514Z25.JPG