Vites ayarı konusnda yardım edebilecek birisi varmı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arka aktarıcımın ayarını bi türlü yapamadım sürekli iki dişli arasinda gidip geliyor nasıl yaparım incelikleri neler yardım eder misiniz lütfen

Scudo

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Kardeş youtube de bolca video var onunla ilgili, atilla bisikletin de videoları var.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
en alt ile en üstü arka aktarıcının vidalarından ayarla. ara geçişleride vites kolundan.

GökhanRR

Daimi Üye
Tepki
138
H ve L yazan küçük vidaların zincirin büyük ve küçük dişlisinden düşmemesini sağlayan ayarı yapıyor,kablo ucundaki vida ise vites geçişlerini ve kararsızlığı ayarlayan vida dır bu durumda önce zincirin büyük dişlisinden düşmemesi için H yazan vidayı sonra küçük dişliden düşmemesi için L yazan vidayı ayarladıktan sonra kablo ucundaki vida ile son olarak kararsızlığı giderdikten sonra kullanmaya hazır olacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İki tekerlek bir adam videosu yardımcı oldu tel gerginliğinde problem varmış ben sınırlayıcılarla oynuyordum :D çok teşekkür ederim bu kadar hızlı yardımcı olduğunuz için

veterans

Üye
Tepki
9
Arkadaşlar benim bir sorunum var. Toplama bir bisikletim var çıkardım tekrar yollara fakat ön viteste sorun var. Vites kolunda en fazla bir iki kademe çekebiliyorum gerisi gelmiyor çok sert kalıyor biraz kurcaladım fakat yapamadım. Sanırım tel gerginliğinden ama kolda gerginliği ayarlayan vida yok. Yardımcı olabilecekseniz gerçekten çok teşekkür ederim.