Vietnam'dan ürün getirten var mı?

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Arkadaşlar merhaba birkaç video gördüm Youtube'da Vieatnam da orjinal outdoor ürünler çok çok ucuz fiyatlara idi mesela The North Face'nin burada 850 TL civarına satılan montuna 40 dolar dediler yine aynı markanın burada 279 TL ye satılan ürününü pazarlıkla 15 dolara aldılar
Benim sorum ise Vietnam'dan bu tarz giyim eşyaları alan var mı? Videodakiler orjinalmış yani satıcılar da çekenler de aynısını dedi orjinal getirtebileceğim bir site falan var mı?
not:Nike, Adidas, Puma vs de aynı şekildeydi

Scudo

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çin’e rakip mi çıkmış

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Adrenalin26

Ortam kızışıyor :D :D

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Adrenalin26 Bunların çakması da Çinden kaliteliymiş sanırım adamlar içindeki kağıda varana dek en ufak ayrıntısını kopyalayabiliyorlarmış ne de olsa birçok markanın üretim yerlerinden biri o ülke

Yukarı var mı alan eden ?

Yukarı
kimse alışveriş yapmadı mı vieatnamdan giyim konusunda?

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Afyon35
Kardeşim selam geçen sene Vietnam’a gitme şansım oldu
Gerçekten uygun fiyata kaliteli ürünler de var beş para etmez çakmaları da var
Ben çanta şapka vs ürünler aldım ve gayet memnunum
Mont fiyatları gerçekten çok iyi fakat kasım ayında gittiğimde neredeyse 50 derece hava sıcaklığı ve % 100 nem oranı vardı
Mont denemek cesaret istiyordu

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Afyon35

Burda 850 TL dediğin montun etiketine bak Made in Vietnam yazıyordur kesin.. Outlet ise çakma değildir. Misal ben yurtdışındayım ve yaşadığım yerde kaliteli bir marka var '' Moods of Norway'' isminde. Bu mağazanın ürünlerinin yapım yeri Türkiye ve ben yazları geldiğimde Türkiyeden ihraç fazlası satan tanıdık yerlerden alıyorum, tamamen orjinal yani. Burda 200 euroluk bir kot pantalonu ben Türkiyeden ihraç fazlası diye 20 euroya alıyorum :) Hem ben kazanıyorum hemde ülkemdeki esnaf. :)

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Deniz A Vietnamdaki kaliteli ürünlerini yurtdışına da pazarlayan bir internet sitesi görme veya duyma şansın oldu mu?

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Bigpatron Dediğiniz marka geçen sene kapatılmış :/

@Deniz A Nasıl alıcaz acaba ya çakma ürün almak istemiyorumama fahiş fiyatta ödemek istemiyorum birkaç videonun altında daha arayan gördüm ama bulan göremedim :(

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

YouTube ta gezerken denk geldi. Şimdi benim burada bir dünya para verip aldığım Columbia bot ta
Made in Vietnam yazıyor yoksa videoda olan ürünlerle aynı mı o_O:snzdglsn:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih.acar
Bence ayni kardeş, bemimde montta üretim yeri vietnam yazıyor hatta outdoor solomon hiking ayakkabımda bile made in vietnam yazıyor. Merak edip diğer şeylere baktım kiminde Chine kiminde indonesia yazıyor. Hepside orjinal mağazasından alınma. Çakma ürün değiller ama işçilik asya ülkelerinde daha ucuz olduğu için ünlü yada tutulan markalar orada imalat yapıyor.

• Beğen
Tepkiler: Fatih.acar

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şahsen sık sık yurtdışı seyahati yapan biri olsam, bu videodan sonra , kesinlikle Vietnam’a uğrardım...

• Beğen

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron Doğru haklısınız oralarda üretim maliyeti oralarda daha ucuz ve satılan ürünler buradan orijinal diye aldığımız ürünler

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron
İstanbul'da ise bu esnafları benimle paylaşma şansınız var mı?

Ayrıca ben de emre durmuş'un videosundan sonra araştırmıştır. Birçok kaliteli markanın üretim yeri vietnam ve türkiye'de olduğu gibi orda da ihracat fazlası mallar iç piyasada 1/6 1/7 ücretlerle satılıyor. Pek gelişmiş bir ülke olmadıkları için yerel esnafın internet üzerinden satış yapacağı, hele hele yurtdışına kargo ile göndereceği hiç mantıklı gelmiyor. Ama dubai aktarmalı vietnam'a gitmek 800 liraya filan yapılabiliyor. Yazın filipinler'e seyehat edecek olursa bu aktarmayı kullanarak dönsün ve güzel bir alışveriş yapsın derim :D

Gittim araştırdım :D

Öncelikle 450 TL'ye 30 günlük dubai vizesi alınır.
Mayısın ortalarında Pegasus ile 5 saatte İstanbul - Dubai 416 TL'ye gidilir. Dubai'den Cebu Pasific ile 9 saatte 480 TL'ye Manila'ya (Filipinler'e) gidilir. 3 Hafta güzelce yok fiyata tatil yapılır. Ardından AirAsia ile Vietnam'ın Ho Chi Minh kentin'e 250 TL'ye 2 saatlik bir uçuş yapılır. Burda gün boyu gezip alışveriş yaptıktan sonra tekrar AirAsia ile 250 TL'ye Filipinlere dönüp ordan da Cebu Pasific ile 475 TL'ye Dubai yapılır (ne yazık ki filipinler aktarmalı dönmeyince çok maaliyetli oluyor). Dubai'den de 410 TL'ye Pegasus ile İstanbul'a dönülür. Yani toplamda 2731 TL (720 dolar) yol ve vize masrafı ile toplam 30 gün boyunca istediğiniz dağılımla Dubai & Vietnam & Filipinler karması bir tatil yapabilirsiniz. Aynı zamanda da Vietnam'dan deli gibi alışveriş yapabilirsiniz.
Not: İstanbuldan 1 haftalık en basit filipinler turları 3-4 bin liradan başlıyor ve tur olmasının avantajı var sanmayın. Filipinlerde günlük 5-10 dolara çok güzel yerel turlar bulmanız mümkün. Çat pat ingilizce bilmeniz yeterli

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Fatih.acar Evet aynı hocam :mad:

@etkiliadam Türiye Vietnam arası 7.600 km çok fazla biraz az olsa arabayla basar gidersin tonlar mal depolar burada da satar yoluna bakarsın ama neredeyse 8k km gitmek zor iş

Araştırmalarım doğrultusunda Vieatnamda %100 ihracat-ithalat vergisi vermiş dolayısıyla birçok mağazanın bile net satışı yokmuş
(link){!tag=ds}id_subfamilia%3A3140&fq={!tag=dm}marca%3A("The north face"+OR+"Columbia")&sort=marca+asc%2Cmodel+asc&start=0&fq={!tag=dt}talla%3A"XL"
Böyle bir site buldum neredeyse Türkiye'ye oranla yarı fiyatına satış yapıyor ve sanırım hepsi orjinal

Yine bir vieatnamlı siteye göre buradan birkaçtaneden fazla vergi ödemek durumundalar eğer yurtdışına pazarlarlarsa yani bu da demek oluyormuş ki ortalama bir giysiye kargonuz hariç 70 euro gibi bir rakam ödemeniz gerekir yazmışlar yine de kat be kat uyguna geliyor ama bu nedenle satan bulmak çok güç demişler

(link) burası Türkiye'den de pahalıya veriyor sanırımo_O

kendi sitelerinde pahalılar (link)

dzugiang@yahoo.com satış yapan bir mail buldum ama 2 yıl önce bu mailden satış yapıyormuş ingilizcesi iyi olan varsa konuşmayı deneyebilir mi?

nette bulunan ve forumlarda da orjinal sattığını belirtilen yerler ortalama Türkiye'nin yarı fiyatına veriyor kargo dahil ama bana gene de çok geldi(benim gibi beleşçilere:komik:)

(link) siteye bakabilirsiniz slazengerin sahibi bir firmaymış güvenilir ve orjinal sattıklarını okudum forumlarda ama yoğunluktan dolayı müşteri hizmetlerine - vermiş millet

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@etkiliadam

Airasia gibi ucuz hava yolları son derece kısıtlı el bagajına izin veriyorlar.
Ben Bangkok phuket aradı bindim sadece 7 kg el bagajı hakkı vardı ve sıkı durun biniş kapısında bildiğiniz kantar vardı..

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Fatih.acar
Evet aynı. Vaktinde Türkiye' de 47 numara bot bulamadığım için - bulduklarım 600 den başlıyordu- amazon üstünden Jack wolfskin' in bir botunu aldım. Şimdi baktım o da Vietnam' da üretilmiş. Bana her şeyiyle 230 a gelmişti (€ 3.90-4.00) Türkiye fiyatı 6?? Civarıydı :naslyany:

• Beğen

mahden

Forum Demirbaşı
Tepki
842
Bisiklet
Sedona
üretici olarak ihracat fazlası malları internette mağaza açarak satamazsınız arkadaşlar, teşebbüs etmek bile üretici lisansını kaybetmelerine neden olur.
o iş şöyle olur: x kişisi ihracat fazlası satan outletten gider 20 parça mal alır, kendi adına e-bay'den satar, ötekisi olmaz, ki böyle bir satışta doğrudan "ya bu adamın orijinal sattığını nereden bileceğiz" sorusu haklı olarak akla gelir, kısır döngü:)
TR'de de Çorlu'da dev gibi outlet çadırı vardır atıyorum mavi'nin 3 sezon eski pantolonunu 20 TL'ye bulursunuz, şüphelenmeden alırsınız. Lakin evinizin yanında Hasan Btik satsa bunu ya marka çakmışlardır buna dersiniz.

Fatih.acar

Forum Demirbaşı
Tepki
1.134
İsim
Fatih
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek Aynen birçok outdoor ürün Hindistan Vietnam gibi yerlerde üretiliyor oralardan geliyor bizim burada aşırı pahalıya aldığımız ürünler

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek