Videoyu mutlaka izleyin!!!

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@otec
@Süleyman Şatır

Yasin cim ve Süleyman Abi güzel yorumlarınız için en içten dileklerimle tüm ekip adına teşekkür ederim.

Scudo

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
evet gerçekten çok güzel bir vidyo:) eğlenerek beğeniyle izledim..fakat bişey sormak istiyorum forumda uzun zamandır bakıyorum bi "ironman" ya da "iron" hikayesi var:) nedir bu yaa:) ...bide iron dede die biri vardı sanırım orda okudum benim arkadaşlarım da bana dede derler aklıma geldi:p :D ..

ceyhunozcelik

Aktif Üye
Tepki
184
İronman Pictures yapımlarını zevkle izlemeye devam ediyoruz...Çok güzel bir çalışma daha....Ellerinize ayaklarınıza sağlık..

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
şükür bi bayana denk geldim.yalnız deilmişim.mrb arkadaşım.izledim videoyu gayet güzel.ya biz senin yaptın sarmayı çocukken oyun olarak oynuyoduk.eskiye götürdün teşekkürler sevgiler...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@derya.k

Yapma yaw demek biz geç kaldık. E napalım biz İç Anadolu'da doğduk büyüdük. Hayatımızda öyle büyük yapraklara ancak Karadeniz'e gittiğimizde rastlayabildik. İdare ediver. Yeni aklıma gelmiş hahahaha...:D

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Çok teşekkürler, elinize emeğinize sağlık... Cidden mükemmel olmuş video.

Her zaman bu tip filmler izlemek, turu hissetmek çok hoşuma gidiyor, uğraşan emeği geçen herkese teşekkürler...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@bbaaggeett

Selamlar, öncelikle paylaşımımız için sarfettiğiniz güzel ifadeler için teşekkürler.

İronman yada iron kelimelerinin anlamına gelince.
ironman kelime karşılığı olarak demir adam yada ütü adam olarak ingilizceden Türkçeye çevirilebilirse de biz demiradam mealini esas kabul ediyoruz.

Aslında bizimle bağdaştırılan bu kavramın Avrupada yada Amerikadaki ironman olayıyla da bir ilgisi yok. Yani bizler et ve kemikten mamül sizlerden geri kalıp ileri gidemeyen bisikletçileriz.

Vaktiyle 58 yaşındaki dedemiz Alaettin Abiyle beraber bir demir bianchi ile bir oturumda 280 km. yol yaptığımızdan dolayı Sevgili ustamız ve üstadımız Gürsel bey bize bu lakabı takmıştır. Aslında bu lakap bize birkaç beden büyük gelmekle birlikte mecburiyetten taşıma görevi bize verildiği için sesimizi çıkaramadık. linki aşağıda olup vaktiniz varsa tıklayın
(link)

Maksimum günde 300 km . (22 saatte)yol yaptıktan sonra da bu lakap bize iyice yapıştı ve et-kemik ve demir karışımı bir yapıya büründük ve ironman olduğumuza biz dahi neredeyse inanır olduk. linki aşağıda olup vaktiniz varsa yine tıklayın
(link)

uzun lafın kısası ironman lakabı Konyalı bir bisiklet gurubunun rumuzu dur. Yani adıdır. Aslında biz Türkiye ironmanlarının konya şubesiyiz. Kim bu Türkiye ironmanları diyecek olursanız, onlar da sizlersiniz;)

Sevgi, selam ve muhabbetle

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
çok teşekkür ederim yeterince aydınlatıcı oldu saol..saygı duyuyorum:) :rolleyes:

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@ceyhunozcelik
@erkuty

Bana; her nedense, en dik rampalarda pedal basmaktan ziyade, gezi foto,video ve yazılarımızı siz değerli dostlarımızın beğenisini hak edecek şekilde paylaşmak daha bir zor ve sorumluluk gerektiren bir iş gibi gelmiştir. :rolleyes: ;;)

Umarım takdirlerinize daima layık oluruz. :)

Saygı, hürmet, sevgi ve diğer benzer duygularla