Veri depolayabilen km saati...

ufuk güneş

Forum Demirbaşı
Tepki
317
AS-828 KM Saati, sürekli açık kalacak şekilde üretildiği için çabuk pil tüketiyor, pil değişince de eski veriler uçup gidiyor, sıfırlanıyor; o yüzden bu zamana kadar yaptığım tüm km leri sırf bu yüzden net bilemiyorum.

Pil değişiminden etkilenmeyen, uygun fiyatlı bir km saati önerebilir misiniz?

Sigma BC1106 dışında; o bana pahalı geldi..

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@ufuk güneş

Dostum sigmalar 35 liradan başlıyor(509 modeli) 1106 cıkmıyor artık onun yerıne 1109 cıkıyor. 50 lıra sıfırı ıkıncı el dede 25-30 liraya düşüyor bu forumda.Bu pahalı geldiyse daha ne kadar ucuza birşey arıyorsun fiyat aralığı verirsen ona göre yardımcı olmaya çalışırız.

Tepki
71
vala ben de kafama göre bişey bulamadığım için kendi km satimi kendim tasarlıyorum şu anda :D.d
pil değiştirirken verilerin kaybolmaması için 10 gün filan araştırdım sorunu çözdüm :D
(link)

Tepki
67
Sigma km saatleri için bulduğum bir yazı şu şekilde ama yinede bir araştırın isterseniz

"Tüm ürünler -2007'den beri olduğu gibi- depolama çipi sayesinde, pili değiştirirken verileri hafızasında tutuyor. Nabız monitörlü modellerde yer alan göğüs bandı üzerinde bulunan pil de değiştirilebiliyor. "

Bu modellerden bahsetmiş de olabilirler çünkü okuduğum yazıda bu modeller incelenmiş
"2209 MHR, 1909 HR, BC 1609 STS, BC 1609 ve 1009 STS. "

Mustafa Volkan Koca

Forum Bağımlısı
Tepki
513
sigmalardan şuanda 906 modelini kullanıyorum sizin bahsettiğiniz sorun bendede vardı dandik bir km saati kullanıyordum hop pil bitiyor ve km sıfırlanıyordu. Bu sorun sigmalarda nispeten kalkmış pil zayıfladığında sana pil göstergesi yanıyor bu şekilde 4-5 gün dayanabiliyor bu arada siz yeni pil alıyorsunuz bilgilerinizi not ediyorsunuz pili çıkartıp eski bilgilerinizi size soruyor bu şekilde veriler kaybolmamış oluyor.

• Beğen
Tepkiler: erkan tufekci