Vergi Dairelerinde MTV Mesaisi...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Derya AKYILDIZ tarafından paylaşıldı.

 1. Derya AKYILDIZ

  Derya AKYILDIZ Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2006
  Mesajlar:
  1.551
  Beğeniler:
  1.811
  Şehir:
  Ataşehir
  Seviye:
  VERGİ DAİRELERİNDE MTV MESAİSİ...

  ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, ADANA VE BURSA'DA, MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ TAHSİLİNE YETKİLİ VERGİ DAİRELERİ, YARIN DA AÇIK OLACAK -VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIKLARI GEREK GÖRÜRSE, PAZAR GÜNÜ DE VATANDAŞA HİZMET VERİLECEK -DİĞER İLL


  ANKARA - Maliye Bakanlığı, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa il merkezlerinde motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi dairelerinin, yarın mesai saati bitimine kadar açık olacağını bildirdi.

  Bakanlık'tan yapılan yazılı açıklamada, motorlu taşıtlar vergisi birinci taksidini ödeme süresinin 31 Ocak Salı günü sona ermesi nedeniyle, ödeme başvuralarının Ocak ayının son günlerinde yoğunlaştığına işaret edildi.

  Bu nedenle yığılmaların önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa il merkezlerindeki motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi daireleri yarın açık bulundurulacak.

  İş yoğunluğu dikkate alınarak bu illerdeki vergi dairelerinin Pazar günü, ilçelerindeki vergi dairelerinin ise Cumartesi ve Pazar günleri açık tutulması konusunda ise Vergi Dairesi Başkanlıklarına yetki verildi.

  Aynı şekilde diğer il merkezleri ve ilçelerdeki motorlu taşıt vergisini tahsile yetkili vergi dairelerinin Cumartesi ve Pazar günleri açık bulundurulması konusunda da, Vergi Dairesi Başkanlıkları ile İl Defterdarlıkları yetkili kılındı.

  AA
   
 2. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.267
  Seviye:
  bizim vatandaş da bi alem..
  bankalara yatırın arkadaşlar, vergi dairesi kuyruklarında kendinizi üzmeyin..
   
 3. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.267
  Seviye:
  eğer halen motorlu taşıtlar vergisini yatırmayan ve ödeyeceği tutarı da bilmeyen varsa aşağıdaki linki kullanarak ödeyeceği rakamı öğrenebilir..

  http://212.133.164.7/mtv/
   
 4. Murat CER

  Murat CER Onursal Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2004
  Mesajlar:
  2.072
  Beğeniler:
  1.267
  Seviye:
  Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan Duyuru

  Ülkemizde son günlerde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle 2006 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin 1. taksidinin ödeme süresi 6 Şubat 2006 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar uzatılmıştır.
   

İlginizi Çekebilir

leg-cramps.jpg
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...
get-good-sleep.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...