Veloturk Gran Fondo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@AYDIN DİRİCANLI

Parkurların GPS kayıtlarını ayrı ayrı dosyalar olarak versenize. Mevcut haliyle kendi saatime import ettiğimde iki parkurun toplamını import ediyorum. Uzun parkurla kısa parkuru ayıramıyorum.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Gran Fondo için lisansınız yoksa sağlık raporu isteniyor.

• Beğen
Tepkiler: evrenozbilen

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@evrenozbilen

Lisans çıkarmak çok zahmetli bir işlem değil.Devlet hastanelerinden alacağınız bir sağlık raporu,2 adet vesikalık foto ve Bilgi formu ile İl gençlik hizmetleri ve Spor Müdürlüklerine başvurabilirsiniz.Genelde aynı gün içinde yada yoğonluğa göre birkaç gün içinde teslim etmektedirler.

ilgili form link : (link)

NOT : aynı siteden detay bilgi de alabilirsiniz.Kolay gelsin

@Hasan SAYLIK

GranFondo yarışlarında Lisans zorunluluğu duruma göre farklılık gösterebiliyor.Ancak biz, Veloturk Gran Fondo yarışını, UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliklerine göre düzenlediğimiz için lisans veya sağlık raporu zorunludur.Yani kısacası lisans çıkarmak ile uğraşmak istemeyen katlımcılar herhangi bir devlet hastanesinden alacakları bir sağlık raporu ile yarışa katılabilirler.

Selamlar sevgiler

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
393
@Hasan SAYLIK
Lisans konusunda bir zorunluluk yok, sağlık raporu gerekiyor yalnızca bildiğim kadarıyla.

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Oğuzhan Y.
Yukarıdaki "The race will be held under the regulations of the UCI and the Turkish Cycling Federation." İfadesi Veloturk Gran Fondo kategorisinde de geçmektedir.Direk lisans zorunluluğu olmamakla birlikte, Lisans veya sağlık raporu zorunludur.

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
istanbuldan gidecek arkadaşlar için bir önerim olacak , yeterli sayıya ulaşabilirsek bir otobüs firmasıyla konuşup bisikletlerimizi mümkün olduğunca hasarsız şekilde götürmek için bir yol bulabiliriz. örneğin , otobüs yalnızca yarışa katılacak bisikletçilerle dolu olursa işimiz ciddi ölçüde kolaylaşır diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: vebag ve Ali Demir

Eren D.

Daimi Üye
Tepki
153
İsim
Eren Demirbaş
Bisiklet
b'Twin
Kayıt yaptırırken kısa parkur'a yaptırmıştım fakat uzun parkura geçmek istiyorum (hala 350 kadar kontenjan var) Nasıl geçebilirim? Ödeme, belge yükleme vs. hiçbir şey yapmadım henüz. Kaydı silmeyi bulabilsem silip yeniden kayıt yaptıracağım ama bulamıyorum

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Sanırım bende katılıcam. daha kayıt yaptırmadım ama katılmak istiyorum

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Eren D.

(link) Sitesindeki iletişim formundan mesaj atın lütfen gereken işlem yapılacaktır.

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Berk Mercancı

Lisans zorunlu değil sağlık raporu da yetiyor. Bu sebeple bir lisansınız kabul görecektir. ;)

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Sağlık raporu indirilemiyordu. Düzelmiş artık. Bilginiz olsun :)
Yalnız bu raporu hangi branştan doktorun doldurması gerekiyor?

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Çağrı Soylu

Sitede ki sağlık raporu örnek olarak verilmiştir.Herhangi bir devlet hastanesine gidip, sağlık raporu istiyorum demeniz yeterli. İki tip rapor var; heyet raporu ve tek doktor raporu.Sizin ihtiyacınız olan tek doktor raporudur. Kısa bir muayene ile hemen alabilirsiniz.Doktorun size vereceği raporun tarayıcı ile imajını yada iyi çekilmiş bir fotosunu sitenin ilgili bölümüne yüklemeniz yeterli olacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu arada önce para mı yatırıyoruz yoksa siteden üye olup sonra parayı mı yatırıyoruz ?

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Hasan SAYLIK

(link) sitesinden kaydınızı oluşturabilir ve ödemenizi yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT : Ödemenizi 20 nisan tarihine kadar tamamlamanız gerekmektedir.Bu tarihten sonra ödemesini tamamlamamış katılımcıların kayıtları silinecektir.Yine bu tarihten sonra yapılacak kayıtlardan ücret aynı anda alınmaya başlanacaktır.

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Aydin Bey merhaba. Uzun etapta Baslangic Urgup ve bitis Erciyes olacak. Geri donus icin bir organizasyon yok gibi sanirim. Bu durumda katilimcilar kendi imkanlati ile mi donecekler ? Biz arkadasimla kayit olduk donusu de farkli yoldan bisikletle yapacagiz ve Fondo'yi 200 km ye tamamlayacagiz.
Ayrica yol uzerinde ne tip destekler olacak. Su beslenme gibi var mi acaba? Eylul ayinda erciyes bitisteki hava sicakligi hakkinda bir data varsa paylasirsaniz sevinirim. Cok tesekkurler.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@cenktamay ben dönüş olayını e-mail ile sormuştum. Dönüş için vasıta ayarlanacağını ve Nevşehir'e geri dönüleceğini yazdılar.

cenktamay

Forum Demirbaşı
Tepki
272
Bisiklet
Canyon
Bilgilendirme icin tesekkur ederim Cagri Bey. Sanirim 90 km bizi kesmeyecek ve donusu de hazirladigimiz rotadan yapacagiz. Katilacaklari da bekleriz tabi ki.