Velotürk Gran Fondo bu sene Erciyes'te

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
393
Salcano Erciyes Bisiklet Festivalini Duymayan Kalmasın!

Posted on (link) by (link)
Duyduk, duymadık demeyin! Salcano Erciyes Bisiklet Festivali Başlıyor!
İki sene önce Bir Çocuk Gülerse Dünya Güler sloganıyla çocukları mutlu etmek ve onlara erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmak için çıktıkları yolda 3. senelerini Erciyes Bisiklet Festivaliyle taçlandıran Velotürk ekibi, geçen sene Kapadokya’da gerçekleştiren Kapadokya Bisiklet Festivali ile Türkiye genelinde 2bin çocuğu bisikletle buluşturmuştu. Bu sene de Erciyeste gerçekleşecek olan festivalin ve Velotürk ürünlerinin satışlarıyla elde edilecek bütün gelirle çocukları güldürmeye devam edecekler.
(link)Salcano’nun isim sponsorluğunda 3-4 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan Salcano Erciyes Bisiklet Festivali bu sene geçen seneden daha farklı olarak daha zorlu 4 etaptan oluşacak. Bunlardan biri ve bize göre en zorlusu Veloturk Gran Fondo uzun parkuru. 4 Eylül sabahı koşulacak olan Gran Fondo amatör bir yol yarışı olmasına karşın UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliklerine göre düzenlenecektir. 116 km’lik bu uzun yarış Kayseri şehir merkezinde başlayıp 2230m yükseklikteki HC (high category) tırmanışının olduğu Erciyes Dağı’nda sona erecek.
Uzun parkurla aynı zamanda başlayacak olan Gran Fondo kısa parkurunda ise; 69 kilometrelik kısa yarış, Kayseri şehir merkezinde başlayıp Tomarza şehir merkezinde sona erecek.
(link)Gran Fondoların dışında sadece geçerli lisansı olan sporcuların katılabileceği Erciyes Olimpik Dağ Bisikleti yarışı ise Erciyes dağının eteklerinde gerçekleşecek. Ayrıca Erciyes Dağının zirvesinden başlayacak olan Downhill Türkiye Şampiyonası da gene sadece geçerli lisansı olan sporcuların katılabileceği bir yarış olacak.
Geçen sene Kapadokya Bisiklet Festivaline 3 şerit ekibi olarak katılıp Gran Fondo’da şansımızı denemiştik. Umarız ki bu sene de Erciyes’te çocukları güldürmek ve spor yapmak adına görüşürüz.
Yarışlarla ilgili daha detaylı bilgileri (katılım koşulları, konaklama, ulaşım vb) Erciyesbisikletfestivali.com sayfasından edinebilirsiniz. Erciyes’te görüşmek üzere.

Kaynak: 3 Şerit, (link)

Scudo

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
arkadaşım kısa tura katılacak yol bisikleti ile. bende onunla birlikte gidicem trabzondan erciyese gelicez , acaba bende benim tur bisikleti ile mi katılsam gülerler mi bana :) herkes yol bisikletli bende şehir - tur bisikleti :)

Tepki
63
İsim
raşit köksal
Bisiklet
Cervélo
Geçen sene Kapadokya'da katılanlar oldukça iddalıydı şehir bisikletleriyle.Çok keyif alacağınıza eminim.

• Beğen
Tepkiler: ziyainal

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@rasitkoksal asıl amaç belirtilen zaman içerisinde bitirmek tabi eğer kendime biraz daha güvenirsem katılmayı düşünüyorum :)
etrafda fit yol bisikletli arkadaşlar varken kayserililer göbekli bir şehir tur bisikletlilinin de yarıştığını görsünler. işin tabi keyif yanındayım ben yarışmacı değilim ama güzel bir organizasyon katılmak güzel olacak

• Beğen
Tepkiler: rasitkoksal

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ziyainal

Hafif ve agresif geometrili bir fitnesla sürpriz yapabilirsin.

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@mehmetsunu
hocam süprizden kastınız turu bitirmem mi yoksa derece yapmam mı :D
merida crossway 300 var ama onu artık sabit maşaya çevirecem :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu