Veledrom dönüşü telefonumu düşürdüm

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
Dün akşam veledroma gitmiştim eve dönerken saat tam 21.00 da bağdat caddesin de Divan Patiesseria nın önünde telefonuma baktım. Telefonumu her zaman tsörtün arka cebine koyarken o an matara kafesine koyduğum giyo çantaya koydum. Eve doğru kantarcı rıza sokaktan yukarı çıkarken 100-200 metre ilerdeki ışığa gelince çantanın yerinde olmadığını fark ettim sonra sokakta bir iki tur attım. Çantayı aramaya koyuldum. 2. Turdada bulamayınca sokaktan geçen birisinden telefonunu kullanmayı rica ettim ve telefonumu aradığımda ulaşılamıyordu. Bu olaylar toplam 5 dakika içersinde yaşandı. Sonra karakola gittim yaşanan olayı anlattım onlar birşey yapamayacaklarını söylediler. Sizde nasıl bi yöntem izlemeliyim ? (Çantanın içinde ehliyetim , ip 7 telefonum evin anahtarı gibi temel bütün eşyalarım vardı )

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Telefonun faturası varsa en azından imei adresini karakola bildirin ve olayı anlatın en azından bir olaya karışsa sizden sonra telefon başınız ağrımasın.

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
@Turcu_75 dün gece btk ya telefon için kayıp / çalıntı bildirimi yaptım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ehliyet ve diğer eşyalar için hemen gazeteye ilan verin'hükümsüzdür'diye ve gazeteyi saklayın sonra birisi kötü amaçla kullanmasın.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

keremkucuk041

Aktif Üye
Tepki
131
iPhone'ların hakkında fazla bilgim yok ama kaybolduğunda bulmak için bir uygulama vardı sanki içinde diye duymuştum .

Birde karakolun böyle yapmaması gerekirdi , başka bir karakola da gidebilirsiniz ama karakolun bu konuda çok bir faydası olacağını sanmıyorum . @Mtt

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
@keremkucuk041 iphone bul uygulamasından bulmayı denemedim ama telefon kapalı olduğu için konum göstermedi açılması durumunda hemen bildirim gelicek tabi o zamana kadar alan kişi parçalamazsa ‍♂

• Beğen
Tepkiler: keremkucuk041

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
Apple Türkiye'yi arayabilirsiniz belki onlar daha net çözüm üretebilir

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
@Afyon35 açılana kadar hiç bi işlem yapamıyorlar şuanda telefonun açılması bekleyeceğim eğer parçalanıp satıldıysa ise baya soğuk bi su içmem lazım

CasWTF

Üye
Tepki
53
İsim
Ali K.
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun.. Çantanızın bağlantı yöntemi nasıldı? Cırt cırtlı mı

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
Hayır matara yerine koyuyordum @CasWTF :( idareten kullanıyordum malum öğrenci bütcesi diye şimdi telefondan olduk :(

• Beğen
Tepkiler: CasWTF

CasWTF

Üye
Tepki
53
İsim
Ali K.
Bisiklet
Sedona
Tekrardan geçmiş olsun. :(

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
@CasWTF yenisi 5000₺ olmuş ‍♂ Çok kötü bi durum dikkat edin valla , teşekkürler

CasWTF

Üye
Tepki
53
İsim
Ali K.
Bisiklet
Sedona
Ben çanta olarak (link) bu ürünü kullanıyorum. Bisikleti azıcık uzağa bırakmam gerekirse de söküp yanıma alıyorum. İçine de bayağı bir şey sığıyor. Yağmurluk, tişört, anahtar (arka göbek için), iç lastik, alyan seti, 3'lü levye, powerbank, cüzdan, bez, anahtar vs vs. Tavsiye ederim.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
En büyük korkum cüzdanı kaybetmek. Bir keresinde iş yerinde üzerimi değiştim sürekli aklımda bende bir şey eksik bende bir şey eksik sorusu dönüp duruyor servise bindim 12 km sonra indim eve giderken markete gireyim dedim ekmek almak için elimi cebime attım eyvah cüzdan yok içinde kimlik ehliyet Maaş kartı kredi kartı herşey var (Maaş ve kredi kartı internet alışverişine kapalı) bir ümit eve gittim evde yok iş yerini aradım bir arkadaşa dolaba baktırdım ordada yok. Dedim aha şimdi .... yedik. Akşam iş yerine ilk gittiğimde makina lar kapalı açılması gereken cıhazlar var nasıl açılacağını bilmiyorum arkadaşı aramıştım görüntülü o arada cüzdanı makinanın üzerine koymuşum son bir ümitle arkadaşa oraya bak dedim Allaha şükür oradaymış o korkuyu anlatamam.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

CasWTF

Üye
Tepki
53
İsim
Ali K.
Bisiklet
Sedona
@hakkında: boşluk
Bende yüzme kursuna gidiyorken üstümü değiştirme sırasında sizinki gibi dolabın içerisinde unutmuştum. Neyse ki hocama denk geldi ve kendisi aldı. Gerçekten çok sakat bir durum çünkü içerisinde her şeyimiz var.

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
@hakkında: boşluk @CasWTF bende kağırcıların aldığını düşünüyorum bulana para vericem filan dedim bir ümit belki çıkar :( yarında bölgedeki kameralara bakıcam tek tek

• Beğen
Tepkiler: CasWTF

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
@hakkında: boşluk @CasWTF bende kağırcıların aldığını düşünüyorum bulana para vericem filan dedim bir ümit belki çıkar :( yarında bölgedeki kameralara bakıcam tek tek
Ben de bugün çantanın açık unutulan fermuarı sebebiyle hem telefonunu hem cüzdanını kaybetmiş biri olarak telefonun akıbetini merak ettim.Az önce arayan polis cüzdanın bulunduğunu haber verdi, darısı telefonun başına.Telefon açık fakat cevap veren yok.Mobil veri açık olsaydı google'ın uygulaması ile bulabilecektim.

Mtt

Aktif Üye
Tepki
114
İsim
Mücahit
Bisiklet
Kron
Telefon gideli çok oldu şuan daha ekonomik bir android telefon kullanıyorum hatta az önce tekrar iPhone fiyatlarına baktım ama geri dönmek için
biraz daha bekleyeceğim gibi
Ben de bugün çantanın açık unutulan fermuarı sebebiyle hem telefonunu hem cüzdanını kaybetmiş biri olarak telefonun akıbetini merak ettim.Az önce arayan polis cüzdanın bulunduğunu haber verdi, darısı telefonun başına.Telefon açık fakat cevap veren yok.Mobil veri açık olsaydı google'ın uygulaması ile bulabilecektim.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
Helal süt emmiş vatandaşlarımız sayesinde dün tenha köy yollarında kaybettiğim telefonuma ve cüzdanıma kavuştum, eşyalar farklı kişiler tarafından bulundu fakat bulanların ortak bir noktası var: dürüst ve namuslu insan olmak ...Gıyabında kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum, Allah sayılarını artırsın. Bu topluma olan güvenim onlar sayesinde hala canlı.