Ve SRAM XX Sonunda Piyasada

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar fotoğraflarda sorun olduğu için geç haber verdim. (link)

SRAM beklenen ürün sunumunu yaptı.

Sunumu başlıklar halinde incelersek;

- SRAM XX grubuyla 2300gr. sınırının altına düşüyor.

- Truvativ XX kranksetiyle zincir hattını içeri çekmiş durumda.

- SRAM 4 komponent grubunu biraraya getirerek ilk komple dağ bisikleti grubunu yaratmış oluyor.

Scudo

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Aslında eli değen biri karşılaştırma tablosu yapsa; ben bugün etaba kilitlenmiş durumdayım.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Aybars abi bana bu haberi en erken veren Şerif oldu. :) Geçen ay bir Alman sitesinden link yollamıştı,setin satış fiyatı 2100 € idi. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
linkten baktımda göze hoş geldi valla xx fren kolları falan süper olmuş yakından incelemek lazım. :D

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Aybars abi kusura bakma ben konunun tarihine dikkat etmemişim.Sen taaa mayısta yazmışsın yeni farkettim.

• Beğen
Tepkiler: Şerif Şentürk

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Bununla ilgili olarak aşağıda orta göbek üzerinde + işareti olan ayar düğmesi tam olarak ne işe yarar?

(link)(link)

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
@Aybars Öge Sürücü

sid xx maşa ve xx zincir dahil 2300 mü?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@bumerang

Göbeğin boşluğunu almak için olması gerekiyor, XTR larda da benzer bir sistem var.

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@umutkahraman

XTR her yerde populer ama sanirim XX bir ust sinifta. XX'e rakip olarak Shimano yeni XTR serisinde calisiyor ve bu yeni cikacak Shimano modeli su anki herkezin kullandigi 7,8 ve 9 lu kasetlerlede calisabilecek boylece ikili sisteme gecmek isteyenler bir dunya para harcamak zorunda kalmayacak.

Ayni sekilde Shimano 10lu kaset ( dag bisikleti) uzerinde calisiyor ( belkide piyasaya cikmistir) Onlu kaset sayesinde 30 vitesli dag bisikletleri olacak yakinda.

• Beğen
Tepkiler: kron_xc4000 esk

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Sanirim soyle bir yanlis algilama var,
XX cekis grubu icin, sramin tek bir ust modelinden ziyade dag ile yol grubu arasinda konumlanmis yeni bir sinif diyebiliriz.. Otomobillerden benzetme yapilirsa, jipler ile spor araclar arasindaki melez suv'lar gibi:)
Bunu sram'in sitesini inceleyerek de farkedebilirsiniz lakin mtb kompenantlar bolumunde xx yer almiyor.
Tahminimce de bu 10'lu mtb cekis sistemleri, ilk olarak hafiflik meraklilari (WW)tarafindan mtblerde kullanilan yol gruplarindan esinlenilerek ortaya cikti..

Ozzgurr

Forum Bağımlısı
Tepki
1.667
@Bora Alben

Selam Bora,
Soylediklerin mantikli, bende o yuzden sanirim demistim cumleme baslarken. Ayrica ornek iyi olmus, o sinif araclara crossover ( 2 kapili spor araba performansi veren SUV) deniyor burada; Infiniti FX- Mazda CX-7 gibi.